Doblo Doblo 1.6 multijet vites sorunu

Acs

Yeni Üye
Doblo
Adı
Arif can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Selamın aleyküm arkadaşlar benim 1.6 multijet D3 var bende aracımda vites geçmiyor bir anda oldu ama hiç bir vitese takamıyorum sebebi ne dir acaba bilenler yorumlasın

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Selamın aleyküm arkadaşlar benim 1.6 multijet D3 var bende aracımda vites geçmiyor bir anda oldu ama hiç bir vitese takamıyorum sebebi ne dir acaba bilenler yorumlasın
Debriyaj merkezine baktırın aracı stop edip 1 e takarak çalıştırın kalkış yapın sirkeleme vs var mı genelde baskının orta göbeğini bozuyor

Acs

Yeni Üye
Doblo
Adı
Arif can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Debriyaj merkezine baktırın aracı stop edip 1 e takarak çalıştırın kalkış yapın sirkeleme vs var mı genelde baskının orta göbeğini bozuyor
Durduğum yerde 2 vitese bir kere geçti ilerledim ondan sonra durmak zorunda kalınca vites çıkmadı debraj hiç bir işe yaramdı sonrada vites den boşa çıkardım bir daha geçmedi ben şimdi sabah arabayı sanayiye götürecem yarın eğerki vitese geçerse o şekilde sanayiye gitsem sorun olurmu

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
O
Durduğum yerde 2 vitese bir kere geçti ilerledim ondan sonra durmak zorunda kalınca vites çıkmadı debraj hiç bir işe yaramdı sonrada vites den boşa çıkardım bir daha geçmedi ben şimdi sabah arabayı sanayiye götürecem yarın eğerki vitese geçerse o şekilde sanayiye gitsem sorun olurmu
Olmaz sorun yok muhtemelen merkez gitti

Acs

Yeni Üye
Doblo
Adı
Arif can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
O

Olmaz sorun yok muhtemelen merkez gitti
Baskı Balat’a da birşey yoktur yani demi çünkü sanayideki ustalar direk hemen şanzıman indirip baskı Balat’a diyorlar bide zaten şöyle ni durum var baskı Balat’a bitse debraj sertleşirdi benim ki gayet normal yani çünkü bir anda oldu bu olay baskı Balat’a olsa kendini belli ederdi

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Baskı Balat’a da birşey yoktur yani demi çünkü sanayideki ustalar direk hemen şanzıman indirip baskı Balat’a diyorlar bide zaten şöyle ni durum var baskı Balat’a bitse debraj sertleşirdi benim ki gayet normal yani çünkü bir anda oldu bu olay baskı Balat’a olsa kendini belli ederdi
Doblolarda baskı kolay kolay bitmez balata takviyeli fakat baskının ortasında bir göbek var telli teller zamanla ısınmaktan ve kullanımda dolayı özelliğini kaybediyor ve araç vitese girmemeye başlıyor buraya kadar baskı balata diyebiliriz fakat genelde 1. Vitese girerken sorun yaşıyoruz senin anlattığın olay tüm viteslere girmiyor araç tüm viteslere girmiyor ise ve aniden olduysa denriyaj merkezlerine baktırman önceliğin olsun onlar sağlamsa baskının göbeği dağılmıştır