Yardım Doblo 1.6 Debriyaj pedalından gelen ses

metin.ozkan

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Metin ÖZKAN
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Herkese iyi aksamlar. Abiler debriyaja basarken sorun yok kaldirirken ortalara geldiginde tık diye bi ses geliyor derinden bu ne olabilir bugun farkettim takılıyo gibi oluyor salı gunu servise gidecem zaten bi sorun cikarirmi o gune kadar ?

Yukarıda yazılan yaşanmış sorunu bende yaşadım o konu altında paylaştım. Bir cevap alamayınca yeni konu başlığında tekrar kendim sormak istedim Yardımlarınızı rica ediyorum

2017 Doblo 1.6 Safeline model aracım var.

Aynı sorunu bende yaşadım. Bugün servise götürdüm.En kötü senaryo olarak volan dahil bütün debriyaj seti değiştirilecek dediler bir hesap kitap sonuç 14bin TL çıkardılar. Fiyatı duyunca deli oldum. 42binde titizlikle kullanılan bir aracın baskı balatası bitermi diye bağırdım çağırdım.

Ordan çıktım. O servisten ayrılan 20 senelik dostumun özel servisine gittim.

O da aynı şekile 42 binde bir aracın balatası bitmez dedi pedalı kontrol ettiler pedalı yağladılar sorun hafif düzeldi gibi ama ara sıra yine aynı şeyi yapıyor.Arkadaş da takma kafana debriyaj seti ile alakalı değil dedi.

Sizce ne olabilir. Servise güvensem 14 bin TL gitmişti.

Aracın garantisi bu yıl sonu bitiyor o yüzden servisten başka bir yere göstermek istememiştim.Bu arkadaşım da garantiyi bozmayan yetkili servis.Tekrar soruyorum sizce sorun ne olabilir

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Tepki
121
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Deberiyaj merkezlerini kontrol ettirin.
Pedalı kontrol ettirin.

metin.ozkan

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Metin ÖZKAN
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Deberiyaj merkezlerini kontrol ettirin.
Pedalı kontrol ettirin.
Dün akşam eve geldim bir kaç defa pedalı pompaladım o sorun yok oldu gibi bir değişiklik olursa yine paylaşırım.
Ama başına gelen varsa bilgi verirse sevinirim
Belki ben yanılıyor olabilirim sorun var belki de

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Tepki
911
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Dün akşam eve geldim bir kaç defa pedalı pompaladım o sorun yok oldu gibi bir değişiklik olursa yine paylaşırım.
Ama başına gelen varsa bilgi verirse sevinirim
Belki ben yanılıyor olabilirim sorun var belki de
debriyaj üst merkez . bizdeki 2019 doblo da ses yapıyor. ses arada geçiyor sonra gene oluyor. servis son noktaya gelmeden tık demeden değiştirmiyor şirket idare ederse değiştirme demiş. 120binde ağır bakımda değiştiydi suan 140bine yaklaştı zaten kaza yaptık pert oldu ses gene olmaya başlamıştı.

doblolarda alt üst merkez kronik. şehir içi çok kullanımda ses oluyor sonra bozuluyor. benim d1 de değiştiydi. hatta uymadı 3 parça geldi gitti sonuncu da uyduydu.

metin.ozkan

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Metin ÖZKAN
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Araç garantili garanti kapsamında yaparlarmı ki

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Tepki
121
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Yapmaları gerek. Gidip görüşün derim.

Emrebilge

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
2011 1.6 aracım. Çalıştırdığım zaman biraz sarsıntılı çalışıyor, debriyaja bastığın zaman sıkıntı yok, çekiyorum tak diye alttan bişe vuruyor. (Özellikle kalkışlarda daha belirgin)

Ustamın dediğine göre doblo araçlarda sürekli olabilen bi durummuş. Hatta bunu çoğu usta kötüye kullanıp iyide para alırmış. Çözüm masrafsız çıktı. Ön iki tekerlek tam ortasında kalıyor adını unuttum suan vida gevşemiş pulunu cıkartıp tırtıklı pul taktı olay çözüldü.

Sonuç basit bir vida gevşemesi