Doblo 1.6 105 hp aracıma chip istiyorum

doblo_77

Azimli Üye
Arkadaşlar merhaba arabama chip uygulamak istiyorum fakat tek zararının turbo ömrü kısalttığını söylüyorlar başka zararı varmı bide yakıtı bir miktar düşürüyormuş biraz sizden teknik bilgi istiyorum 105 hp den kaça çıkar ivmelemeleri ne olur ne kadar fark eder

ve uygulamalımıyım ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
murat abinin tanıdığı chipçi vardı kensi aracınada yaptırdı net bilgiyi verir

turbonun ömrünü aktarma organlarının ömrünü bence kısaltıyor çünkü parçalar gerektiğinden daha fazla zorlanabilir ama kullananlar ve yapanların teknik olarak hiç bir zararı yok diyorlar

gokhanpala

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
benim komşumda da 1.6 105 premio vardı,

bana ısrarla yaptır çok farkediyor yakıt bile azalıyor demişti ama ben pek sıcak bakmadım.
öyle olsa bunu rakiplere karşı avantaja dönüştürüp fabrika da uygulamazmıydı?

dikkatlice arastırılması danışılması gereken bir konu bence.

çünkü ülkemizde kimse benim arabam kötü demez :)

saygılar..

free_turk

Azimli Üye
Adı
Mustafa Ünal
Meslek
Demirci
Modeli
Renk
632
bir d3 kullanicisi olarak 1.6 105 dobloya racechip uyguladim 2013 den bu yana rahat 100000km ustu kullandim. Sakin kullanimda uzun yolda 120 km sabir hizla 1-1.5 litre arasi yakit tasrrufum oldu.tabi bi ilk zamanlar.ayni yolda iki uc sfer chipli ve chipsiz olarak ozellikle denwdim.sakin kullanimda tasarruf mwvcut. Ancak su an chip sokulu ve arac sehir ici 11 litre yakit yakiyo.fazlasida oluyo. Sakin kullanacaksaniz hic dusunmeyin uygulayin.ama performans odalikli kullanirsaniz enjoktorlerde genisleme oluyo. Mevburen yaza dogru enjoktor yaptiracagim.