Yardım Doblo 1.3 mj 2012 d3 kasa

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Kolay gelsin hayırlı akşamlar kocaeliden yazıyorum aracımla alakalı sorunum var yardımcı olup fikir alışverişi yapmk istedim aracımda ilk çalışmalarda ve normal seyir halinde giderken çekişten düşmeler turbonun geç devreye girmesi veya hiç devreye girmeyip devrin düşüp motorun bayılması sorunu var turboya fiat servis baktı sorun turbod değildi o zaman şimdi sorun dahada belli etmeye başladı kendini rampada bildiğiniz kaldıramıyorum arabayı bayılıyor geri ileri geri ileri öyel böyle zorla kaldırıyorum ilk çalıştırmalarda sorun ne ile alakalı olabilir bu sorunla karşılaşan oldumu teşekkürler

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Kolay gelsin hayırlı akşamlar kocaeliden yazıyorum aracımla alakalı sorunum var yardımcı olup fikir alışverişi yapmk istedim aracımda ilk çalışmalarda ve normal seyir halinde giderken çekişten düşmeler turbonun geç devreye girmesi veya hiç devreye girmeyip devrin düşüp motorun bayılması sorunu var turboya fiat servis baktı sorun turbod değildi o zaman şimdi sorun dahada belli etmeye başladı kendini rampada bildiğiniz kaldıramıyorum arabayı bayılıyor geri ileri geri ileri öyel böyle zorla kaldırıyorum ilk çalıştırmalarda sorun ne ile alakalı olabilir bu sorunla karşılaşan oldumu teşekkürler
Egr ve partikül filtresi map sensörü gibi temizlikleri ayrıca intercol nedurumda ona ait hortumlar enjektörler ne durumda
İyi bir usta elinden geçmesi gerekiyo

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Teşekkürler peki araba bilgisayara bağlansa sorun tespit edilebilir mi her zaman olmuyor bu sorun genelde ilk kalkışlarda ilk çalıştırmalarda ve rampalarda

yassintaskale

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Benzer bir sorunu yaşadım emme manifolt da kacak vardi benim turbo basıncı kaçıyordu siyah duman vardi ilk kalkışlarda yada ışıklarda durduğumda mesela aracı kaldırmak büyük problem oluyordu manifolt egr temizliği yaptim kacak olan yer islenme yapmıştı kacak olan yer tespit edip onardiktan sonra çekişi kalkışı çekişi normale dondu tavsiyem emme manifoltu intercooler ve turbo hortumlarını kontrol etmeniz