direksiyondan gelen ses

selcukan43

Daimi Üye
Herkese merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. sıcak sohbetinizi beğendim. google'da gezerken buldum. kütahyalıyım öğrenciyim. benim de doblom var.. sitede aktif olmak istiyorum bende. hatta bir kaç da sorum olacak.. ayrıyetten başlık açmayayım diye de buraya yazayım dedim. 1. cisi direksiyondan mıcırlı yolda cızırtı şeklinde bi ses geliyo derinden. ayarlanabilir kolunu açtığımda cızırtı kesiliyor. direksiyonu ayarlayıp geri sıktığımda ise tekrar cızırtı başlıyor. nedir çözemedim. 2.cisi de aracıma yeni kokulu paspas aldım bej rengi. fakat ben bunların kirlenmesini istemiyorum ve üstüne bişey koyarak kirlenmesini önlemek istiyorum. öncekilerde gazete vardı fakat gazete yırtılıyodu daha çok pislik oluyodu. en güzel ne olur? şimdiden çok tşk.ler..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Öncelikle aramıza hoşgeldin kardeşi. Gün geçtikçe büyüyoruz. Sık sık forumda paylaşımlarda bulunmak üzere....

Ayrıca profilini ve avatarını güncellersen seviniriz. Aracının resimlerini de bekliyoruz.

Soruları ilgili yerlere açarsan cevap bulabilirsin.

1.9 JTD Yarış Arabası :D Allah kaza bela vermesin. Amin

geremy

Onursal Kurucu
hoşgeldiniz.

cızırtı sakın göğüsden gelmesin???

paspasın üzerine streç film kaplayın

selcukan43

Daimi Üye
Rica ederim.. Bende aranızdayım inş. artık. profilimide hemen güncelliyorum. aracımın resimlerini de yayınlayacağım. cızırtı göğüsten gelmiyor cok şükür heryerine baktım cızırtı yapacak hiçbirşey yok. zaten direksiyonun ayarlanabilir kolunu açtığımda cızırtı kesiliyor. bu cızırtı her zaman olmuyor sadece çookk mıcırlı yollarda derinden geliyor direksiyonun altından ses. paspas'lara streç film derken nasıl bişey? bir de paspasların üzerine koyacağım suyu ve tozu emen bişey olmalı. yırtılmamalı. gazete koymuştum daha kötü oldu.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
gazete çözüm değil, streç nasıl olacak anlamadım?

geremy

Onursal Kurucu
mutfakda kullanılan streç film pas pasa sarılabilir.
alt tabanda halı olduğu için kayar ama kirlenmeyi önler.

selcukan43

Daimi Üye
ama onun da yırtılma riski yok mu ? ? sonuçta ayakkabı sürtünüyo yırtıp atmaz mı?

geremy

Onursal Kurucu
valla kardeş sen hem denize gireyim hemde ıslanmayayım diyorsun.açık renk paspas elbette muhafaza edilmesse kirlenir.
paspas kirlenecek diye üzerine bir şey sermekde ne derece mantıklı tartışılır.
sen en iyisi koyu renk paspas al.özel günlerde veya resim çekimi için yada satış sırasında bej rengi koyarsın.

selcukan43

Daimi Üye
ya tabi orası da doğru ama nacizane bi fikirle bi şekilde koruyamazmıyım paspasları illa ki kirlenecek ama ortak fikirlerle bişey bulunabilir hatta diğer üyelerinde işine yarayabilir diye düşünüyorum. Karton düşünüyorum bakalım olursa.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Herkese merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. sıcak sohbetinizi beğendim. google'da gezerken buldum. kütahyalıyım öğrenciyim. benim de doblom var.. sitede aktif olmak istiyorum bende. hatta bir kaç da sorum olacak.. ayrıyetten başlık açmayayım diye de buraya yazayım dedim. 1. cisi direksiyondan mıcırlı yolda cızırtı şeklinde bi ses geliyo derinden. ayarlanabilir kolunu açtığımda cızırtı kesiliyor. direksiyonu ayarlayıp geri sıktığımda ise tekrar cızırtı başlıyor. nedir çözemedim. 2.cisi de aracıma yeni kokulu paspas aldım bej rengi. fakat ben bunların kirlenmesini istemiyorum ve üstüne bişey koyarak kirlenmesini önlemek istiyorum. öncekilerde gazete vardı fakat gazete yırtılıyodu daha çok pislik oluyodu. en güzel ne olur? şimdiden çok tşk.ler..

2 metre halıflex al paspas şeklinde kesip yeni paspasların üstüne ser, ayaklarınıda sıcak tutar,ince olduğu içinde debriyaj pedalinin altına gelsede seni sıkıntıya sokmaz,maliyetide düşük olur,sürekli de kullanırsın,temizlemende kolay olur,tozu içinde hapseder torpidon çabuk tozlanmaz,arada bir sirkelersin aracının içi temiz olur herdaim!(ben her iki aracımda da bunu uyguladım çok rahatım)

kablo,kelepçe,aleminyum folyo gibi bir şey temas yapıyor olmalı direksiyon mili ile konsol arasını kontrol et.metal anahtarlık kullanıyorsan ondanda geliyor olabilir,ben o durumu yaşadım.1000 km boyunca trabzondan mersine kadar cızırtı aradım nerden geliyo diye,en son anahtarlıktaqn geldiğini farkettim çok sinir olmuştum!

selcukan43

Daimi Üye
aa doğru sölüyorsun ya metal FIAT logolu anahtarlık var ondan geliyor olabilir ses onu bi deneyeceğim.. durumum şimdi müsait değil ama şu halıflex işi de kafama yattı şimdilik serdiklerim de biraz yırtıldı daha ilk günden.. biraz geçsin alıcam inş. halıflex. ama halıflex'i yıkayınca kuruması vakit almaz mı ? hemen seremem sanırım paspasın üstüne. bir de serdik diyelim koku yapmaz mı arabada çürümüş bez gibi :D

selcukan43

Daimi Üye
ya arkadaşlar bugün baktım tekrar mıcırlı yolda anahtarlığı tutarak. ses anahtarlıktan da gelmiyor. direksiyonun oralardan bi yerden geliyor. sigorta kutusunu açtım onun tutunduğu vidaları kontrol ettim içinde bişey oynamış olabilir diye oraları kontrol ettim ama hiçbişey yok yanlız ses çok sinir edici.

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Hoşgeldiniz
Ordaki kaplamayı sökerek test sürüşü yaparsanız sesi çabucak bulabilirsiniz

selcukan43

Daimi Üye
yok arkadaşlar ya söktüm fakat oradan gelen bi ses yok. bulamadım kısacası :( çok sinir bozucu bişi ya.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
direksiyon kutusunun yanında hoparlör var selçuk.hoparlör kapağından yada hoparlörün kendisinden geliyorda olabilir.direksiyon kutusundan geliyormuş gibi olur!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
selcukan43 tarafından yazılan metin:
aa doğru sölüyorsun ya metal FIAT logolu anahtarlık var ondan geliyor olabilir ses onu bi deneyeceğim.. durumum şimdi müsait değil ama şu halıflex işi de kafama yattı şimdilik serdiklerim de biraz yırtıldı daha ilk günden.. biraz geçsin alıcam inş. halıflex. ama halıflex'i yıkayınca kuruması vakit almaz mı ? hemen seremem sanırım paspasın üstüne. bir de serdik diyelim koku yapmaz mı arabada çürümüş bez gibi :D

selçuk halıflexi sık yıkamana gerek yok.bej renkte alıyorsun.tozu çamuru göstermiyor.ayrıca temizlemek istediğin zaman sadece bir direğe yada duvara birkaç kez vurman yetiyor.yıkamaya gelince;aracı yıkattın.eve gelince eve çıkarken halıflex paspaslarını alıp bi güzel sirkeleyip eve çıkarıyosun.sonrada basıyosun çamaşır makinesine.makinede bi güzelde sıktırıyosun.akşamdan asıyosun, sabaha kadar kuruyor,güle güle kullanıyorsun!

selcukan43

Daimi Üye
mükemmel. en kısa zamanda halıflex yaptırıcam inşallah :) sesin hoparlörün oradan geldiğinide düşündüm. hoparlörü açarken bi ızgarayı söküyoruz konsoldan tırnaklı. o oynuyodu bezle falan sıkıştırdım oradan bi sonuç alamadım. ama yarın bi vidalarını sıkayım hoparlörün bide öyle deniyim. bir şeye daha ihtimal veriyorum bu direksiyonun tam ortasında fiat amblemi var onun üzerine bastırınca sanki gitti ses arkadan vidalı falan mı yoksa o ?

geremy

Onursal Kurucu
ben aracı aldıkdan sonra sırasıyla paspas üzeri nylon-gazete-karton
sonra bunları paspas altında denedim şimdi paspas altlarına eski bir yollukdan tabana göre parça kestim toplam 4 adet kenarlarına overlok yaptırdım.böyle kullanıyorum.senede bir defa yıkıyorum 2günde anca kuruyor birde halı üzerinde halı biraz zor duruyor özellikle pedal altlarına kayıyor sıkıntı yaratıyor.hatta ilk zaman debriyaj yarıda kalıyordu ve sertleşmişti nerede ise servise gidicektim balatayamı bir şy oldu diye.:)