Direksiyondan gelen ses

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Direksiyondan gelen bu sırıltı sesi var tutarken ve çevirirken bu ses yok bırakınca çıkıyor başına gelen varmı ?
Sanayide sorduk bi ustaya araba 3-4 gün bende kalıcak bi hortum değişecek dedi
Fiat bayisine sorduk hortumdan dedi
Başına gelen var ise yardımcı olursa sevinirim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçmiş olsun garanti bitti mi ?

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
merhaba direksiyon borusunda civata gevşekliği var servise gidin önemli bir şey değil aynı sorun bendede vardı yetkili serviste direksiyon pompa yağı değişip dedikleri civata sıkılıdıktan sonra düzeldi

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
merhaba direksiyon borusunda civata gevşekliği var servise gidin önemli bir şey değil aynı sorun bendede vardı yetkili serviste direksiyon pompa yağı değişip dedikleri civata sıkılıdıktan sonra düzeldi
Uzun bir işmi ne kadar süre alıyor maliyet nedir

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
uzun bir iş olacağını sanmıyorum aracımın vites halatı kopmuştu o nedenle gittiğim serviste böyle bir sorununda olduğunu söylemiştim akşam bırakıp ertesi gün 2 gibi almıştım benden sadece opar atf parası alınmıştı 39 tl onun için ekstra bir ücret görmemiştim faturada sadece diğer yapılan işlemlerin ücreti vardı direksiyon boru civatasının gevşediği söylenmişti bana ama halat için 208 tl içilik yazılmıştı onun içindemiydi o fiyat onu bilemiyorum.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
uzun bir iş olacağını sanmıyorum aracımın vites halatı kopmuştu o nedenle gittiğim serviste böyle bir sorununda olduğunu söylemiştim akşam bırakıp ertesi gün 2 gibi almıştım benden sadece opar atf parası alınmıştı 39 tl onun için ekstra bir ücret görmemiştim faturada sadece diğer yapılan işlemlerin ücreti vardı direksiyon boru civatasının gevşediği söylenmişti bana ama halat için 208 tl içilik yazılmıştı onun içindemiydi o fiyat onu bilemiyorum.
Anladım teşekkürler

ibrahimöztürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halil İbrahim Öztürk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Devlet Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Direksiyonu sağa çevirirken videoda ki gibi gıcırtı sesi geliyor normalde daha fazla neden yapar acaba

Dosyalar

• VID_20210624_223320(0)(0)(0)(0).mp4
    227,6 KB

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Amortisör takozlarına bir göz gezdirin bilyeyi bozmaya başlamış olabilir.Üst kasalarda maalesef bu sorun var zamanla su kanalından bilyenin içine su alarak paslanıp çürüyor ses yapmaya başlıyor ve bozuyor.

ibrahimöztürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halil İbrahim Öztürk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Devlet Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Amortisör takozlarına bir göz gezdirin bilyeyi bozmaya başlamış olabilir.Üst kasalarda maalesef bu sorun var zamanla su kanalından bilyenin içine su alarak paslanıp çürüyor ses yapmaya başlıyor ve bozuyor.
Tam 1sene önce değiştirdim herhalde yine bozuldu

ibrahimöztürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halil İbrahim Öztürk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Devlet Memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
WD 40 sıktım ızgaranın üstünden şimdilik ses kesildi artık üstüne kendim bi şekil yapıcam sürekli bununla uğraşılmaz
Değiştirdikten sonra üzerine kapak yapsaydınız hiç sıkıntı olmazdı. Şimdi kapaklı model yapmışlar ondan taktırın sorun çözülür inşaallah. Bir süre sonra tekrar ses gelmeye başlar.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Amortisör takozlarını kontrol ettirin. Kronik sorun. Değişim yapılırsa kapaklı olandan taktırın.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
kolay gelsin tokattan ümit ben. Sorunu çözebildiniz mi ? Aynı sorun bende de mevcut 2012 d3 kullanıyorum.
Ancak yardımcı olmak için şöyle söyliyim baktırdım daha önce yetkili serviste direksiyon boru civarası diyorlar, civata sıkılıncada geçiyormuş dendi ama değiştirmek asıl çözüm, aracı yetkili servisten çıkardığım içinde yaptırmadım öyle kullandım 150 bin km de şu an ses 80 bin km de başlamıştı galiba sesi kafanıza takmadığınız sürece sıkıntı yok, sanayideki ustalarda direksiyon kutusu sökülecek borudan falan değil diyip bilmedikleri için elletmedim o halde anlaştım vericem inşallah arabayı