Direksiyondan gelen ses

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Selamın aleyküm 2017 model 1.6 multijet doblom var son 2-3 gündür araçtan direksiyon u çevirmez iken hava sesi gibi sırıltı sesi geliyor çevirme esnasında kesiyor bırakınca gine aynı sesi yapıyor. Aracın motoru soğuk iken bu ses yok motor ısındıkça bu ses oluyor. Yağı tamam bugün ustaya götürdük ben yapamam dedi bir başka ustayla görüştürdü bakmadan aracı görmeden 450 tl ve araç kalıcak biraz bende dedi ? Fiat göker bayisine götürdük hortumu var hortumdaki plastiği iptal ediyoruz 150-200 gibi halloluyor dendi ama usta tarafından değil yemektelerdi. BAŞINA GELEN VAR İSE FİKRİ OLAN VAR İSE YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Selamın aleyküm 2017 model 1.6 multijet doblom var son 2-3 gündür araçtan direksiyon u çevirmez iken hava sesi gibi sırıltı sesi geliyor çevirme esnasında kesiyor bırakınca gine aynı sesi yapıyor. Aracın motoru soğuk iken bu ses yok motor ısındıkça bu ses oluyor. Yağı tamam bugün ustaya götürdük ben yapamam dedi bir başka ustayla görüştürdü bakmadan aracı görmeden 450 tl ve araç kalıcak biraz bende dedi ? Fiat göker bayisine götürdük hortumu var hortumdaki plastiği iptal ediyoruz 150-200 gibi halloluyor dendi ama usta tarafından değil yemektelerdi. BAŞINA GELEN VAR İSE FİKRİ OLAN VAR İSE YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
Garantiden hallederler serviste.garantiniz bitmemiş olmalı

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Bakımlar dışarıda yapıldı
Bakımları yetkili servis dışında yapılan aracın garanti kapsamı dışında kalma durumu bizim gibi ülkelere dayatılan ve müşteriler tarafından da kabul gördüğü için hala devamedegelen hukuksuz bir uygulamadır.
Periyodik bakımlarda ne yapılıyor, yağ değişimi .yağ,hava,polen,yakıt filitresi gerekliyse fren balataları vs. Peki bu bakımlarla direksiyon sisteminin ne ilgisi alakası var. Diyelim ki direksiyon pompası bozuk, aracın on yıllık bile olsa aldığın parçanın iki yıllık garantisi var değil mi, bozulduğunda garantiden yaptırıyorsun veya değiştiriyorsun. Kimse bakımının nerede yapıldığını sormuyor.
Bu konuda dava açan kazananlar var. Garantiye girmez demeleri kendi düşünceleri bu konuda hemen pes etmemek lazım.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bakımları yetkili servis dışında yapılan aracın garanti kapsamı dışında kalma durumu bizim gibi ülkelere dayatılan ve müşteriler tarafından da kabul gördüğü için hala devamedegelen hukuksuz bir uygulamadır.
Periyodik bakımlarda ne yapılıyor, yağ değişimi .yağ,hava,polen,yakıt filitresi gerekliyse fren balataları vs. Peki bu bakımlarla direksiyon sisteminin ne ilgisi alakası var. Diyelim ki direksiyon pompası bozuk, aracın on yıllık bile olsa aldığın parçanın iki yıllık garantisi var değil mi, bozulduğunda garantiden yaptırıyorsun veya değiştiriyorsun. Kimse bakımının nerede yapıldığını sormuyor.
Bu konuda dava açan kazananlar var. Garantiye girmez demeleri kendi düşünceleri bu konuda hemen pes etmemek lazım.
İnanın hiçbirşey fark etmiyor uğraştığınıza dahi değmez müşteri kaybediyorlar sadece ki ben aracımın garantisini 1000tl verip uzattığım halde

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Yetkili belgesi olan yerlerde yapıldı ise garanti bozulmuyor diye kanun çıkmıştı ama kimse dikkat etmiyor.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba benim aracımda da aynı sorun var henüz ustaya gitmedim hava sesi sanki havalı direksiyonmuş gibi bir ses elinizle düz konumda tutunca ses kesiliyor bırakınca hava sesi geliyor aynı sorun benim 2012 model 1.6 premio paket doblo aracımda var iyi bir usta halleder inşallah eğer vakit bulur yaptırabilirsem ne olduğunu burya yazarım

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Merhaba benim aracımda da aynı sorun var henüz ustaya gitmedim hava sesi sanki havalı direksiyonmuş gibi bir ses elinizle düz konumda tutunca ses kesiliyor bırakınca hava sesi geliyor aynı sorun benim 2012 model 1.6 premio paket doblo aracımda var iyi bir usta halleder inşallah eğer vakit bulur yaptırabilirsem ne olduğunu burya yazarım
Aynen çevirince ses yok bırakınca var inşallah büyük bişey değildir

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
selamun aleyküm arkadaşlar merhaba dün aracımı direksiyondan gelen enteresan hava sesi için servise götürüyordum yolda durdum ve arabam viteste kaldı vites halatı koptu :) tam servisin önünde iken oldu son anda servise girmeyi başardım. rize sanayi sitesindeki usta otomotive gittim ordaki suat abim ilk defa böyle bir doblodan ses geldiğini ve yetkili servise gitmemin daha iyi olacağını söyledi bende tam servis yoluna koyuldum derken tam servisin önünde vites halatı koptu malesef bu arada 2012 ve 2015 arası vites halatı serviste değişim bedeli 600 tl gibi bir fiyat işçilik içinde bilginiz olsun aracımın direksiyon sorununu anlattım kayıt aldılar bugün için bakılacak çıkan neticeyi sizinle paylaşacağım herkese hayırlı işler

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Direksiyon ile ilgili sizden haber bekliyorum :)

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
servis aramadı henüz arayınca bizzat sorup neden olduğunu sizinle paylaşacağım bende merakla bekliyorum sorunun neyden sebeb kaynaklandığını

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
merhaba arkadaşlar aracımı servisten teslim aldım ve arızanın neden olduğu hava sesi konusunda sizlerle benimle paylaşılan bilgiyi paylaşıyorum. direksiyon boru civatası gevşemiş ve boruda bulunan civata sıkılmış ve yağı değişmiş denildi şuan aracımda hava sesi yok ve diraksiyonda aşırı rahatlama olduğunu hissettim bu arada aracım sola çekiyordu iki defa rot balans yapıldığı halde bu sorunun lastik tabanlarından kaynaklı olduğu söylenildi bu konu hakkında ayrıca bilgi sahibi olmuş olduk şuanda sorun çözülmüştür şayet lastikler bir önceki araçta ne sarpma nede çekme yapıyordu bakalım bu kış çıktıktan sonra alacağımız lastiklerde de aynı sorunu yaşayacakmıyız. saygılarla

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçmiş olsun

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
merhaba arkadaşlar aracımı servisten teslim aldım ve arızanın neden olduğu hava sesi konusunda sizlerle benimle paylaşılan bilgiyi paylaşıyorum. direksiyon boru civatası gevşemiş ve boruda bulunan civata sıkılmış ve yağı değişmiş denildi şuan aracımda hava sesi yok ve diraksiyonda aşırı rahatlama olduğunu hissettim bu arada aracım sola çekiyordu iki defa rot balans yapıldığı halde bu sorunun lastik tabanlarından kaynaklı olduğu söylenildi bu konu hakkında ayrıca bilgi sahibi olmuş olduk şuanda sorun çözülmüştür şayet lastikler bir önceki araçta ne sarpma nede çekme yapıyordu bakalım bu kış çıktıktan sonra alacağımız lastiklerde de aynı sorunu yaşayacakmıyız. saygılarla

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Kaç para tuttu fiyat ne aldılar ?
Ayrıca benim araçtata rot problemi var direksiyon biraz sağa bakıyor ama düzeltince sola gidiyor

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
vites halat takımı ve direksiyon yağ değişimi direksiyon boru civatasını sıkma bunların hepsine 688 tl para verdim

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Sadece direksiyon ne tuttu fatura varsa yazıyodur

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Birde siz nerede oturuyorsunuz hangi bayide yaptırdınız

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
kardeşim ben rize merkez de yaşıyorum fiat oto ak yetkili serviste yaptırdım direksiyon arızası için faturada her hangi birşey belirtilmemiş sadece 1 adet opar olıo atf 3 yağın fiyatı var 39,71 tl yazılmış başka birşey yazılmamış yapılan işöçilik kağıdında sadece direksiyon borusundaki civata gevşemiş somonu sıkılmış diye bir not düşülmüş