Direksiyon tuşları

Doblo ilker

Yeni Üye
Doblo
Adı
İlker
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Oto elektrik
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Doblo 3 e dauble teyp taktım direksiyon tuşlarımı kullanabilmem için drenç devresi yapmam gerekiyor sanırım yapan veya bana yardımcı olabilecek varmı arkadaşlar

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Doblo 3 e dauble teyp taktım direksiyon tuşlarımı kullanabilmem için drenç devresi yapmam gerekiyor sanırım yapan veya bana yardımcı olabilecek varmı arkadaşlar
ona uygun kablosu yok mu ? benim taktığım teyde olduydu ama

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Konuyu yeni gördüm. Şimdi cevap yazıyorum. Yakın zamanda kendi aracımda yaptım. Sorunsuz kullanıyorum. Birinci husus montaj yaptığınız Double teyp can bus uyumlu değilse yani direksiyon tuş bağlantısı için key1 key2 ve gnd çıkışı var ise bu yöntem kullanılabilir. Öncelikle direksiyonun altındaki kablo grubundan
Mavi üzeri Kahverengi çizgili
Beyaz üzeri Kahverengi çizgili
kabloları bularak bu kablolara bağlıyoruz. Kablo renklerin doğru olduğundan emin olun yanlış kabloya ek yaparsanız arıza ışığı yakabilir siniz. Kabloları kesmiyoruz sıyırarak ek yapabilir yada kablo ek aparatı ile bağlantı yapabilirsiniz.
Double teyp arkasındaki direksiyon tuş kabloları dan gnd yazan kabloyu eksiye veya teyp şasesine bağlıyoruz. Key 1 yada Key 2 direk bulduğumuz iki kablodan birine bağlıyoruz. İstediğiniz birine bağlayın hangisine bağlandığınız önemli değil. Sadece kablolardan birine direnç bağlıyoruz. Direnç değerinin önemi yok. Ben 330 ohm direnç kullandım. Piyasada 220 ohm ve 330 ohm direnç kolay bulunuyor. Bu dirençler direksiyon tuşları ile aynı değerde olduğu için 500 ohm, 1 kohm ve 1.5 kohm direnç kullanmayın.
IMG-20201021-WA0031.jpg

Anıltalha67

Yeni Üye
Doblo
Adı
Anıl
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba 2010 D3 kasa Doblo aracımıza multimedya cihaz aldık ama direksiyon kumandaları o.aktif edemedik görselleri atsam yardımcı olacak abi kardeşlerim varmi

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Merhaba 2010 D3 kasa Doblo aracımıza multimedya cihaz aldık ama direksiyon kumandaları o.aktif edemedik görselleri atsam yardımcı olacak abi kardeşlerim varmi
Paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

mrbulut

Yeni Üye
Doblo
Adı
mustafa bulut
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Konuyu yeni gördüm. Şimdi cevap yazıyorum. Yakın zamanda kendi aracımda yaptım. Sorunsuz kullanıyorum. Birinci husus montaj yaptığınız Double teyp can bus uyumlu değilse yani direksiyon tuş bağlantısı için key1 key2 ve gnd çıkışı var ise bu yöntem kullanılabilir. Öncelikle direksiyonun altındaki kablo grubundan
Mavi üzeri Kahverengi çizgili
Beyaz üzeri Kahverengi çizgili
kabloları bularak bu kablolara bağlıyoruz. Kablo renklerin doğru olduğundan emin olun yanlış kabloya ek yaparsanız arıza ışığı yakabilir siniz. Kabloları kesmiyoruz sıyırarak ek yapabilir yada kablo ek aparatı ile bağlantı yapabilirsiniz.
Double teyp arkasındaki direksiyon tuş kabloları dan gnd yazan kabloyu eksiye veya teyp şasesine bağlıyoruz. Key 1 yada Key 2 direk bulduğumuz iki kablodan birine bağlıyoruz. İstediğiniz birine bağlayın hangisine bağlandığınız önemli değil. Sadece kablolardan birine direnç bağlıyoruz. Direnç değerinin önemi yok. Ben 330 ohm direnç kullandım. Piyasada 220 ohm ve 330 ohm direnç kolay bulunuyor. Bu dirençler direksiyon tuşları ile aynı değerde olduğu için 500 ohm, 1 kohm ve 1.5 kohm direnç kullanmayın.
Eki Görüntüle 37409
slm sedat bey 2014 1.6 doblo var. canbus var sanirim. android teyp cikisinda key1 key2 mevcut.canbus olup olmadigindan da emin degilim.bu yontemi canbus varsa denesek olur mu yoksa baska bi yontemi var mi.yardimci olursaniz sevinirim.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
slm sedat bey 2014 1.6 doblo var. canbus var sanirim. android teyp cikisinda key1 key2 mevcut.canbus olup olmadigindan da emin degilim.bu yontemi canbus varsa denesek olur mu yoksa baska bi yontemi var mi.yardimci olursaniz sevinirim.
Aracın orjinal teyp canbus haberleşiyir. Yeni aldığınız Teyp arkasındaki kablolarda key 1 key 2 yazıyorsa direksiyon altından direnç ile bağlantı yapabirsiniz. Yeni aldığınız Teyp arkasındaki kablolarda canbus a ve canbus b yazıyorsa eski teyp gelen canbus kablolarına bağlantı yapabilirsiniz. Doğru şekilde yapıldığı sürece sorun olmaz.