Direksiyon ses

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Benim aracın ilk 20 000 km de amortisör rulmanı değişmişti.Şimdi 40 000 km de bu ara yagmurlarda artınca yine hafifden ses yapmaya başladı.

Bir çok otomobilde amortisör kulesi kaputun altında su görmeyen yerde olur.Maalesef bizm araçlarda su gider havuzunun ortasında.Üstelik kule rulmanının tepesinde toz kapagıda yok.

Benim sorum kule rulmanının oldugu kısıma gres yagı sürsem yeni başlamakta olan ses sorununu çözer mi ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
çözülebilir bence hatta serviste gres sürüyor diy biliyorum bende 40 bin kmde garantiden değiştirdim

xxcarsixx

Aktif Üye
Modeli
benimde bir sorunum var.Hafif sert bir şekilde cukurlara düştüğümde araçtan gıcırtı gibi bir ses geliyor.Devamlı olarak yapmıyor.Ses ön taraftan geliyor sanki.Nedir sorun? amortisör takozlarından mıdır? (araç 11 bin kmde )

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ses amortisörden geliyor olabilir serviste test sürüşüne çıkıp baktırın

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Bu gün servise gittim, garantiden sol amortisör rulmanını değiştirdiler.

Bakalım bu kaç bin km gidecek.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ercüment Abi sen garantiyi uzattırdın mı ?

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Garantiyi uzatmadım Oğuz.Tofaş amortisör takozunu garantiden destekliyor gibi bir şeyler söyledi servis deki eleman,bende şaşırdım açıkçası,yüzümde hafiften bir tebessüm oldu.Aracın servis bakımlı olması da bunda etkili muhtemelen.

Hazır gelmiş iken ön iki kapıdan da stabilize yolda ses geliyor dedim.Aslında kendim kilit karşılıklarına bant sarıp sesi kesmiştim,belki servis kapı ayarı vs yapar dedim.

Usta geldi ön kapı kilit karşılığındaki bantları sökmüş,ses sürgülü kapı pimi yuvasından geliyor plastik yuva değişecek 60 tl dedi.

O an yüzümdeki tebessümün yerini sert bir ifade aldı.Yapmayalım kalsın 50 000 bakımda hallederiz dedim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi gerçekten iyi değiştirmeleri güzel ama yani bukadar basit bir paraçaya neden önlem almıyorlar orası tuhaf

abi kapı pimi yuvası derken orta direkteki plastik yuvalardan mı bahsediyorsun yuvaları yağlarsan ses kesilir ayrıca kilit karşılıklarına bant sarmaya gerek yok ben aldığımızdan beri sürekli kilitleri yuvaları pimi falan yağlıyorum ve tık ses yok seseçok dikkat ederim tık gelse huzurum kaçıyor çok şükür dobloda tık ses yok