Dikiz aynası düştü

siyah_08

Aktif Üye
arkadaşlar lambada beklerken azcık dikiz aynasını düzelteyim dedim elimde kaldı :D elimi değdirir değdirmez düştü sanki o anı bekliyomus yıllardır =) neyle yapıştırayım bilginiz varmı _? bally falan tutarmi ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bally tutmaz büyük ihtimal ile ama kaliteli çift taraflı bant işinizi görebilir

geremy

Onursal Kurucu
camcıya uğrayın.
onlarda yapıştırıcı var.çoğu arabanın aynası ön cama yapışık olduğu için cam değiştirirken kullanıyorlar.makul bir ücrete bekli ücretsiz yaparlar.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
geremy tarafından yazılan metin:
camcıya uğrayın.
onlarda yapıştırıcı var.çoğu arabanın aynası ön cama yapışık olduğu için cam değiştirirken kullanıyorlar.makul bir ücrete bekli ücretsiz yaparlar.

2 gram şey için kalkıp para verme, günahtır. :)
Allah'ın rızası yeter.

kokplot

Onursal Üye
oto cam tutkalı şip şak olur. sonra salıncak kur sallan aynada :D tabii biraz hafifte olmak gerek:D benim gibi göbek varsa ayna değil tavan bile taşımaz :D:D

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
DobloM tarafından yazılan metin:
geremy tarafından yazılan metin:
camcıya uğrayın.

2 gram şey için kalkıp para verme, günahtır. :)
Allah'ın rızası yeter.

2 gram olsa da El emeği teşekkürle ödenmez :) bahşiş vermemek ayıptır

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
He yok yanlış anlaşılma oldu.
Ben hep kendim yaparım. :)

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Camcılarda o iş için ilaç var onlardan kullanırsanız iyi olur.
Benim arabada ayna düşerken camdan parça bile almıştı bu yapıştırıcı yüzünden :)

siyah_08

Aktif Üye
arkadaşlar bilin bakalım ne oldu =) cumartesi akşam üzeri camcıya uğradım aynayı yapıştırdılar müthiş yapışmış :D pazar günü arabamla seyir halindeyken okul bahçesinde top oynayan çocukların havaya diktiği top benim ön cama geldi mübarek ne topmuş öylle tamda dikiz aynasının takıldıgı yere denk gelmis.. Patt benim ayna yine düştü.. içimden verdim küfürü hem topu atanlara hemde aynayı yapıştırana.. nasıl hemen düştü diye; ama farkettim ki ayna iyi yapıştırılmadıgından düşmemiş... aksine süper yapıştırılmış camdan bi parça alarak düşmüş.. yani ufak çaplı cam kırılması diyebiliriz.. bugün yarın bidaha gidip yeniden taktırtcam.. cam dışardan bakınca sorunsuz ama araç içinden bakınca sanki cam ikikat da bi katı kırılmış gibi aynanın olduğu yer..

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
bir daha ki top da delik açılacak belli ki *hilarious*

geremy

Onursal Kurucu
siyah_08 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar bilin bakalım ne oldu =) cumartesi akşam üzeri camcıya uğradım aynayı yapıştırdılar müthiş yapışmış :D pazar günü arabamla seyir halindeyken okul bahçesinde top oynayan çocukların havaya diktiği top benim ön cama geldi mübarek ne topmuş öylle tamda dikiz aynasının takıldıgı yere denk gelmis.. Patt benim ayna yine düştü.. içimden verdim küfürü hem topu atanlara hemde aynayı yapıştırana.. nasıl hemen düştü diye; ama farkettim ki ayna iyi yapıştırılmadıgından düşmemiş... aksine süper yapıştırılmış camdan bi parça alarak düşmüş.. yani ufak çaplı cam kırılması diyebiliriz.. bugün yarın bidaha gidip yeniden taktırtcam.. cam dışardan bakınca sorunsuz ama araç içinden bakınca sanki cam ikikat da bi katı kırılmış gibi aynanın olduğu yer..

tamamen şansızlık.
sanırım ön camın artık hasarlı bana göre her an çatlaklar yüremeye başlayabilir.
camcı bir değerlendirme yapsın.
yapıştırıcı ve uygulaması hakkında bilgi verirsen seviniriz.

kokplot

Onursal Üye
cam parçalı ise bir daha ayar tutmaz öylece tekrar yapıştırma olmamalı. önce kırık dediğin bölge iyice temizlenir ve bir sıvı ile içi temizlenip kurutulduktan sonra varsa eski parçasını yoksa doldurma işlemi ile eski sağlamlığına yakın yapar camcılar.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Allah muhafaza aynı benzer top gelse, camı bile patlatır o zaman ufacık çatlak yüzünden :)

siyah_08

Aktif Üye
camın o kırılan parçası dikiz aynasının üzerinde kaldı öylece yapışkan çok sağlammış. ama dediğin gibi bir uygulama olacaktır büyük ihtimalle.. kısa sürede gidip baktırcam uygulamayıda ve maliyetinide yazarım buraya,başka arkadaşlarında başına gelebilir.

kokplot

Onursal Üye
siyah_08 bursada ne yapmazlarki.camın en iyisini bile hatta abartır adamın resminin kabartılı halini bile cama işler arabaya öyle takarlar. eğer bursadaysan tabii halen , sen bizlerden daha iyi bilirsin. bir robot imalatı yok galiba onunda maliyeti çok. ondan yaptırmıyorlar. :D sanayisi çok iyi herşey var.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ben Bursa'ya mı taşınsam ne :D

siyah_08

Aktif Üye
mübarek nasıl topmuş ya.. yıllardır top oynarım bi havaya dikip arabaya gelmesiyle camı bu hale soktugunu hiç görmemistim :D

evet halenn bursadayım kokplot ... 08 vatan 16 mekan :) yaparlar tabide işte küfiyet canımı sıkıyo.. olmadık yerden bi iş çıkıyo..

he bide benden tavsiye biyere giderken ikilemde kalırsanız arabaylamı gitsem yüreyerekmi siz siz olun yürüyerek gidin.. dün markete gitçektim yola indim iki üç adım gittim erindim gerii döndüp arabayla gittim bu oldu :D keske yürüyerek gitseydim =)

siyah_08

Aktif Üye
hocam gel geel trafik kalabalık ama tenha yolları öğretiriz biz sana bursa güzl yerdir :)