Devir dengesizliği

SCARPE

Azimli Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar aracım 2010 model 1.6 d3 elegance problemim şöyle aracımın devri dengesiz nasıl anlatayım yani aracı kaldırırken mesela vitesi 1 e atıyorum ama gaz verirken gazı az veremiyorum mesela 1500 dd de kalkacam ama deviri 1500 e sabitleyemiyorum ya fazla 2000 e falan çıkıyor hemen gaz kesiyorum bu seferde 1000 dd altına düşüyor araba kalkış yapmıyor zorlanıyor yani gaz pedalı çok dengesiz bazı arkadaşlarım bunlarda gaz teli yok gaz sensörü var o bozuktur onu değiştir dediler. Henüz değiştirmedim ama bi tamirci arkadaş ta devir sensörü var onu değiştir dedi sizce neden olur özellikle rampalarda trafikte kaldığım zaman çok zorlanıyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aracınızı arıza cıhazına baglatın en mantıklısı bu ve arıza nerde oldugunu tespıt edersınız bana gore gaz padal sensorunde bı arıza olabılır

SCARPE

Azimli Üye
Tepki
0
aracınızı arıza cıhazına baglatın en mantıklısı bu ve arıza nerde oldugunu tespıt edersınız bana gore gaz padal sensorunde bı arıza olabılır

Cihaza bağlatsam iyi olacak herhalde gaz pedalı sensöründen başka bişey çıkmaz umarım

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız