Yardım debriyaja basınca gelen hafif ugultu

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
arkadaşlar mrb aracım 2013 d3 elegance araçta tuhaf bir sıkıntı var gibi debriyaja basınca hafiften bir ugultu var birde degişik bir sorun araç çalışır ve durur iken frene basınca devir yükselip geri düşüyor daha böyle sorunlarla karşılaşan oldumu acaba yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Frene bastığınızda devrin yükselip alçalması rolantiyle alakalı bir durum rölanti ayarına,gaz kelebeğine baktırın.Debriyaj konusunda yenimi değiştiniz ya da hiç değiştiniz mi? Yeni debriyajlarda alışana kadar biraz ses yapar eğer değişmemişseniz ve kilometre yapmışsanız sos vermeye başlamış olabilir debriyaj bilyası gibi...Vites geçişlerinde, hızlanmalarda,yokuş kalkışlarında durum nasıl?

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Debriyaj rulmanına baktırın

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Frene bastığınızda devrin yükselip alçalması rolantiyle alakalı bir durum rölanti ayarına,gaz kelebeğine baktırın.Debriyaj konusunda yenimi değiştiniz ya da hiç değiştiniz mi? Yeni debriyajlarda alışana kadar biraz ses yapar eğer değişmemişseniz ve kilometre yapmışsanız sos vermeye başlamış olabilir debriyaj bilyası gibi...Vites geçişlerinde, hızlanmalarda,yokuş kalkışlarında durum nasıl?
aracı 3 ay önce aldım hiç sormadım aldıgım kişiye degişim yapıp yapmadıgına ama vites geçişlerinde ve hızlanmada sorun yok

HsnYILMAZ

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bçvş
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bende 2014 d3 var bendede 3 ve 4 viteste iken debriaje basınca 2 yada 3 santim aşağıda ıslık sesi gibi bir ses geliyor
1 ve 2 de yok
Debriyaj bir miktar basınca gelen ıslık ses daha çok basınca kesiliyor ayağı debreajdan çekincede kesiliyor anlayamadım.

Son düzenleme:

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Bende 2014 d3 var bendede 3 ve 4 viteste iken debriaje basınca 2 yada 3 santim aşağıda ıslık sesi gibi bir ses geliyor
1 ve 2 de yok
Debriyaj bir miktar basınca gelen ıslık ses daha çok basınca kesiliyor ayağı debreajdan çekincede kesiliyor anlayamadım.
selamlar, aynı sorun şu an benim aracımda da mevcut, debriyaja basınca ıslık sesi geliyor, ustama sordum debriyaj rulmanı dağılmak üzeredir dedi.