Debriyaj Balata

edi1907

Azimli Üye
Adı
Erdinc Seray
Arkadaşlar 2012 model 1.6 multi jet aracım var. 55000 km yine daha yeni geçtim. Geri vitese takıp kalkmak istediğimde çok yukarıda kavrıyor. İleride de durum çok iyi değil ama geri tam bir felaket (enteresandır özellikle sıcak günlerde)
Bu aracın debriyajı için 55000 çok erken değil mi; ikinci olarak Ankara'da bu işlemi ne kadara yaptırabilirim?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kavaklıdere oto dan Müslüm beyle görüşebilirsiniz.erken bencede ama kullanım şartları ve şekli çok önemli.

b4yt4r

Azimli Üye
Adı
Emre ERTEKİN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Metalik gri
Biz geçen ünlü otodan Ankara şaşmaz dan aldık parçayı 300 TL takıyorlar kardeşim 220 TL galiba parcada

baba44

Daimi Üye
Adı
murat büyükbaba
Kan Grubu
AB RH -
Araç Yılı
2016
Renk
Türk Kahvesi
debriyaj balatası derken baskı balatayı kastediyorsanız baskı balata en kötü kullanımda bile 90 bin km dayanır sorun büyük ihtimal debriyaj alt veya üst merkezindedir

Azapertli

Azimli Üye
Adı
Yavuz sultan selim
Kan Grubu
B RH -
Meslek
İşçi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Selamın aleyküm siz değerli arkadaşlara 2 sorum olacak 1.cisi aracın direksiyonu tam sağ yada sol yaptığımda garç diye anlık bir ses yapıyor sıkışmış rulman gibi(10 bin km önce öndeki 2 amortisör üst rulman ve askıları degistirtmistim)..2ci sorum aracı aldığımda 61 bindeydi debriyaj baskı balata degistirtmistim şu an 71 binde ve suan dik yokuslarda kavramayi çok zor yapıyor stop ediyor bazende balatanin yanık kokusu geliyor şimdi 3 senede anca 10 bin km yapan ben 17 senedir araç kullanan kendimdenmi suphelenmeliyim yoksa takılan malzememi kalitesiz yada usta dediğimiz it ayarını yapamamismi sizlerden öncelikle bu sorularimin cevabını sonrada kcekmece civarı gerçekten iyi bir usta varsa onu istiyorum teşekkür ederim

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Azapertli
aleykümselam hangi ilden katılıyorsunuz

Azapertli

Azimli Üye
Adı
Yavuz sultan selim
Kan Grubu
B RH -
Meslek
İşçi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Bilgisi olan yada başına gelmiş varmı aramizda

baba44

Daimi Üye
Adı
murat büyükbaba
Kan Grubu
AB RH -
Araç Yılı
2016
Renk
Türk Kahvesi
Balatayı ne marka taktı biliyor musunuz

Azapertli

Azimli Üye
Adı
Yavuz sultan selim
Kan Grubu
B RH -
Meslek
İşçi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Opar diye hatirliyorum

baba44

Daimi Üye
Adı
murat büyükbaba
Kan Grubu
AB RH -
Araç Yılı
2016
Renk
Türk Kahvesi
Bizim bir tanıdığa yapmışlardı parçayı takarken başında durmadıysanız baskı balata değişsin diye vermiş parçayı alıp ustada ordan çıkma bir balata takmış değiştim diye vermişti buna arabayı ondan sonra vites geçmeyecek hale gelmişti araba ana bayiinin servisine götürünce orada ortaya çıkmıştı yapılan sahtekarlık Sizede aynısını yapmış olabilirler bence bide bu arabanın debriyajı hidrolik debriyaj ayar yapılmıyor diye biliyorum Eski tip arabalardaki telli sistem yok. Direksiyonu çevirince gelen ses kesin amortisör takozudur kronik sorunu bu arabanın zannetmiyorum başka birşey olacağını helede park ederken daha çok belli oluyor sesi

Azapertli

Azimli Üye
Adı
Yavuz sultan selim
Kan Grubu
B RH -
Meslek
İşçi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Kardeşim maalesef başında duramamistim isciyim sabah bıraktım akşam gittiğimde aynen dediğin gibi bana değiştirmiş olduğu eskimiş parçaları gösterdi.bende adama güvendim sonrada fren balatasini degistirtirtim ancak bu seferde her frene dokunuşta fren ötüyor cızırtı yapıyor hala böyle kullanıyorum adamın usta falan değil boş yere gitti param.birde amortisor takozu demişsin bu takoz rulman midir tam sağ veya sol yaptığımda ve çoğunlukla park ederken yapıyor fiyat nedir

Erhan16

Saygın Üye
Adı
Erhan
Meslek
Makine Resim Öğretmenliği
Modeli
Renk
Bulut Mavi
direksiyon sağa sola çevirirken garc diye gelen ses amortisör üst takozlarından geliyordur. aynısı bende de var değişim istiyor dedi usta. aynı zamanda direksiyonu tam toplamıyordur virajlarda. 80 tl tanesi 40 tl de işçilik 200 tl. şuan sadece ses yapıyor ve 200 tl yerine buna alışmayı seçtim şuanda :D

baba44

Daimi Üye
Adı
murat büyükbaba
Kan Grubu
AB RH -
Araç Yılı
2016
Renk
Türk Kahvesi
araban kaç model bilmiyorum ama linkte var resmi

Azapertli

Azimli Üye
Adı
Yavuz sultan selim
Kan Grubu
B RH -
Meslek
İşçi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
S.aleykum özkar 800 haliç ve Gürses 700 civarı fiyat verdi sanayide 500-600 arası fiyat aldım ama hem guvenmiyorum hemde yakın olduğundan özkara gideceğim birde arkadaşlar bu blgsyrlı arıza tespit cihazina baglatsam aracı gerçekten araçtaki varsa tüm arızayı biliyormu yani elektronik olanları anlarimda mekanik bir problem varsa mesela araçta sadece tam sağ veya tam sol yaptığımda gelen fırçası diye bir ses var amortisör rulmanı midir direksiyon kasnağı midir pompada midir bunu net olarak bulurmu ? fiyat nedir bu işlemin ??

baba44

Daimi Üye
Adı
murat büyükbaba
Kan Grubu
AB RH -
Araç Yılı
2016
Renk
Türk Kahvesi
Hangi parçanın değişimi için fiyat verdiler

Azapertli