D4 yetersiz ses sistemi

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
Merhaba, fiat 10numara yapmış olduğu aracın ses sistemini neden bir tık daha güzel yapmaz anlamış değilim. Nasıl bir düzenleme ile sesi biraz daha kaliteli hale getirebilirim? Amfi ve subwoofer bağlamak istemiyorum açıkçası.. Arkada ki 10cm hoparlörün yerine hangi 10cm hoparlörü önerirsiniz, öndeki 13 cm hoparlörün yerine hangi hoparlörü önerirsiniz? Yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana, teşekkürler.

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
4*30W yazıyor ürün kılavuzunda anladığım kadarıyla sub çıkışı falan da yok. Yer de yok 16cm hoparlör bağlayalım arkalara birazda olsa rahatlasa sistem... Anladığım kadarıyla illa kurcalatacağız aracın sağını solunu, takacağız amfiyi bağlicağız subwooferı. Ancak öyle sesin kalitesi artacak.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Ben Kendi Ayarımı Yaptım Şarkılarımda 320Kbps Harika Ses Alıyorum 28'e Kadar Cızırtısız Ben Genelde 7-17 Arası Dinliyorum USB İle :harika: Bence Biraz Eko. Ayarı Yaparsanız Sizde Kaliteli Ses Alabilirsiniz Tabi Yinede Güzel Bir Ses Sistemi Değil En Azından Kulağınıza Hitap Etsin Diye Söylüyorum :srnsml:

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Ön kapı hoparlörü 16cm arkalar 10cm arkaların plastiğini bıçakla kazırsanız 13cm takabilirsiniz.

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
aynen bende öyle eko ayarıyla bayağı bir düzelttim sesi bir de üstüne hiç amfi falan bağlamadan hoparlörleri düzeltsem nasıl olur acaba diyorum herkes eskisinden kötü olur diyor:) Kime sorduysam amfi bağla şöyle yap böyle yap... fiyat ne olur 1500 - 2000...:) Bende ayrıca 2009 model toyota corolla var onun ses sisteminden çok memnunum orijinal olmasına rağmen oda çok fazla bass falan vermiyor ama doblo onun kadar dahi vermiyor. O hale gelebilmesi benim açımdan yeter. Onun için hoparlörleri pioneer sony gibi iyi marka hoparlörlerle değiştirsem hiç mi fayda görmem bilemiyorum.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@deformation

Ön Tarafa 16lık Komponent Set Alın 100-200 Lira Arası Uygun Olanlardan , Arkayada 10luk hoparlör atın çok istiyorsanız güzel olur kötü olmaz :) jbl bulursanız tavsiyedir :mzkdnlmk:

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
@Sezgin Tok
valla şayet ön kapı hoparlörler 16 cm ise direk değiştirim hoparlörü ben 13cm diye biliyordum işin açıkçası.

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
@DobLoPremio
komponent set için amfiye gerek olacak değil mi?

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Ek bir parça var onun perçinlerini matkapla delip çıkarıyoruz. 16cm hoparlörü takıyoruz.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@deformation

Bildiğim Kadarıyla Gerek Olmuyor :)

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
bugün gideceğim sanayiye, 13cmlik yere 16cm lik hoparlör takabilecekler mi araştıracağım eğer yapabiliyorlarsa hoparlörlerini değiştireceğim aracın umarım pişman olmam...

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@deformation

Para Önemli Para Ve Kalite Kolay Gelsin :harika:

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@deformation
İşi bilen birine yaptır.

Atmaca671

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
D4 kasa doblo araca tesisat bağlayacağım teypdr amfi çıkışı varmı bilmiyorum haberi olan cevap verebilirse iyi olur

Emrah53

Aktif Üye
Doblo
Adı
Emrah
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
D4 kasa doblo araca tesisat bağlayacağım teypdr amfi çıkışı varmı bilmiyorum haberi olan cevap verebilirse iyi olur
Amfi çıkışı yok maalesef adaptör alman lazım amfiye hoparlör çıkışından bağlanacak

Emrah53

Aktif Üye
Doblo
Adı
Emrah
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Merhaba, fiat 10numara yapmış olduğu aracın ses sistemini neden bir tık daha güzel yapmaz anlamış değilim. Nasıl bir düzenleme ile sesi biraz daha kaliteli hale getirebilirim? Amfi ve subwoofer bağlamak istemiyorum açıkçası.. Arkada ki 10cm hoparlörün yerine hangi 10cm hoparlörü önerirsiniz, öndeki 13 cm hoparlörün yerine hangi hoparlörü önerirsiniz? Yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana, teşekkürler.
Onların yerine iyi bir güçlü hoparlör koyabilirsin ama bunları o teyple besleyemezsin kardeşim amfi şart bunun için

Atmaca671

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Amfi çıkışı yok maalesef adaptör alman lazım amfiye hoparlör çıkışından bağlanacak
Tesisat için ne önerebilirsin varsa aklında birşey tatmin etse yeter kolonlar teypde kalacak amfi sadece basi çalıştıracak avgo nün 3000lik amfisiji sipariş verdim

Emrah53

Aktif Üye
Doblo
Adı
Emrah
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Amfiyi almışsın güzel bas 30 cm pioneer Sony veya kicker ve ayrı olarak arkaya bagaj üstüne 2 portlu pandizot buna takacağın 2 tane oval hoparlör alabilirsin oda pionner veya kenwood for x olabilir keşke yakınlarımdan olsaydınız tesisatını da yapardım

Atmaca671

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Doblo d4 kasa dönüştürücü bağlayacağım ama teybin arkasında hangi kablo dan baglaniyor