D4 Trekking - Arka sol kapı kilidi problemi

onurrr41

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ÖĞRENCİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
KURŞUN GRİ
Öncelikle yeni yılınızı kutlarım. Aracımın arka sol sürgülü kapı kilidi bazen kilitlenmiyor ve olur olmaz yerde yarım saate yakın aç kapa yapıyorum kilidi, anahtarla kitliyorum nafile. Var mı başına gelen, fikri olan ? Garanti kapsamında onarım sağlarlar sanırım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçmiş olsun garanti kapsamında hallederler.

meheme

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet İsa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Bordo
Merhabalar, sorunun kaynagı neydi acaba yetkili servis birşey dedimi. Aynı sorunu 2012 model aracımda yaşıyorum. Tüm kapılar kitleniyor sağ arka sürgülü kapı kitlenmiyor bazen. bir kaç kez aç kapa yapıyorum o şekilde kitleniyor. Bu seferde kapı kilitlerini açtığımda sürgülü kapı dısardan koldan acılmıyor içerden açıyorum. acaba kilit mekanizması mı arızalı yoksa baska bir sıkıntı mı var.

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
Merhabalar, sorunun kaynagı neydi acaba yetkili servis birşey dedimi. Aynı sorunu 2012 model aracımda yaşıyorum. Tüm kapılar kitleniyor sağ arka sürgülü kapı kitlenmiyor bazen. bir kaç kez aç kapa yapıyorum o şekilde kitleniyor. Bu seferde kapı kilitlerini açtığımda sürgülü kapı dısardan koldan acılmıyor içerden açıyorum. acaba kilit mekanizması mı arızalı yoksa baska bir sıkıntı mı var.
acaba soğuktan olabilirmi? benım dobloda her iki arka kapınında tellerini değiştirdim. kışın rezil ediyor du beni. acılmıyor acılsa kapanmıyordu? çok soğuklarda maalesef bu sorun oluyor.

Azadkaraoglann

Yeni Üye
Doblo
Adı
Azad KARAOĞLAN
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Selamın aleyküm bendede doblo d4 trekking var. Aynı sorun benim araçtada mevcuttur. Sebebi ise kapı ayarı aşşağıya düştüğünden yapıyor. Ve bu yüzdende kilit devreye girmiyor. Benim aracın ayrının düşmesinin sebebi ise orta sürgülü ayaktır. Onun değişmesi gerekiyor yada yetkili servise götürürseniz kapı ayarı yapabilirler.