D4 Multimedia Video Oynatma ve Geri Gorus Kamerasi

halilaydn

Aktif Üye
Adı
Halil ibrahim Aydin
Merhaba arkadaslar. Araniza yeni katildim. Renodan sora dobloya terfi ettim. Terfi diyorum cunku kangoodan cok cektim. Konuya gelicek olursam. Araca geri gorus kamerası taktirmak istiyorum ancak üzerinde dokunmatik ekran varken aracin orjinalligini bozup ekstradan ekran koymak istemiyorum. Alirken satis temsilcisine sordum yan sanayi ayarliyim dedi istemedim. Uconnect sitesinde dobloda kullanilan ekranlarin video oynatabildigi yazilmis. Ancak sanirim fiat surus guvenligi sebebiyle bunu kisitlamis. Geri gorus taksaymis cok iyi olucakmis en azindan opsiyon olsaydi keske. Bunu asmanin illaki bi yolu yontemi vardir. Bulan eden bunu kurcalayan en azindan merak eden başka kisiler var mi acaba? Yazilim ve donanim konusunda az cok bilgim var. Biraz kurcalamam lazim. Yaparim ancak geri toplayamam diye ve vakit darligindan bulasmak istemiyorum. Varsa yapan eden teyibi sokmeden kolaya kacmak istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hoş geldiniz.şimdiye kadar paylaşan arkadaş olmadı

007fare

Aktif Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
motorsikletlikurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
En kolayı ford connect de olduğu gibi dikiz aynasını değiştirmek olacak gibi geliyor bana

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Gercekten D4 lerin ekranina geri görüş kamerasi monte edilemiyor mu?

Usta

Yeni Üye
Adı
Levent
Bu konuya cözüm bulunursa bende cok sevinirim

tunass

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaslar cok arastirma yaptim d4lerin teyplerine once yazilim sonra kamera takiliyor ama su an icin yapan bulamadim fakat yurt disinda dodge citymaster larda birebir ayni teyp var ve orjinal geri gorus kamerasi takili ben uyumlu oldugu soketi buldum ama denemedim yazilim destegi olmadigi icin.

mkl

Aktif Üye
Adı
Mehmet köle
Modeli
Renk
Beyaz
@tunass
resmen ayrim yapilmis ya fark baya aralarinda

Oğuz Uğur Avcı

Yeni Üye
Adı
Oğuz Uğur Avcı
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
Vallahi bende aracımı alırken arkadaş yazılım ile video falan seyrede bilirsin demişti ama ben hala bulamadım araştırıyorum birileri muhakkak yapıyordur.

mkl

Aktif Üye
Adı
Mehmet köle
Modeli
Renk
Beyaz
D4 cü arkadaşlar bu konuda bi yardim lütfen

@Oğuz Uğur Avcı

Bayram34

Azimli Üye
Adı
Bayram
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Valla bizde sabırsızlıkla bekliyoruz biri bisiler yapması lazım mutlaka bi yolu vardir

mrtgul

Yeni Üye
Adı
murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
muhasebe
Modeli
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
@halilaydn

@007fare

d4 kasalarda geri görüş kamerasını dikiz aynasında sunuyorlar. normal dikiz aynasını söküp onun yerine otomatik kararan geri görüş kameralı dikiz aynasını koyuyorlar. benim aracımda şu an öyle.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@mrtgul
Geri dönüş kamerasından memnun musunuz bende taktirayim dedim ama servis dikiz aynalı kamerada sıkıntı çıkmış hepsini geri yollamislar fabrikaya düzeltmek için dedi taktiramadim. Güzelse tekrar geldiğinde takdirmayi düşünüyorum.

mrtgul

Yeni Üye
Adı
murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
muhasebe
Modeli
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
@dr20mouse
ben memnunum bir sıkıntı yok, tabiki ekranda olsa daha iyi. ekranda olmasını istyorsanız da ekranı değiştirmeniz gerekiyor fabrikanın verdiği ekran uyumlu değil malesef. ben bir yer buldum sordum ekranı değiştirmeniz gerekiyor diye söylediler. o yüzden tercih etmedim.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@mrtgul
Aynada olsun önemli değil arkayı gostersin yeterli imkaniniz varsa ayna çalışırken bir resim atar mısınız ne kadar geniş gösteriyor görmek istiyorum.

Serviste olsaydı taktiracaktım dün.

mrtgul

Yeni Üye
Adı
murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
muhasebe
Modeli
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
@dr20mouse
genişliği oldukça iyi, resim tabiki atarım, hangi servise sordunuz, istinyedeki ve zincirlikuyudaki serviste olması gerekiyor.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@mrtgul
Esenler Gürses hocam aynada sıkıntı çıkmış arabalarda sorun çıkartmış geri göndermişler fabrikaya duzeltilince geri gelecekmiş dediler ondan alamadım doğru mudur bilmiyorum.

Smtoztp

Yeni Üye
Adı
Samet
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım sanırım daha birkaç sorum olacak benimse d4 kasada dokunmatik ekrana geri görüş kamerası bağlamak soket girişi var mı teybin arkasında eğer varsa fotoğraf atabilirmisiniz? Varsa sadece uyumlu soketi olan bir kamera elektiriğe ve o soketlere bağlandığı anda ekrana görüntüyü verecektik bu tip elektronik cihazlar içerisinde bir tetikleme mekanizması gibi çalışan bir yazılım zaten mevcut bunun en büyük kanıtı 2018 yeni çıkan doblolarda dokunmatik ekranda geri görüş kamerasının görüntüsünü alabiliyoruz. Teyp 2015-2017 ile 2018 aynı uconnect dokunmatik ekran teyp. Yani demem o ki fabrika 2018 modelde kamera eklemek için yeniden teyp üretmez farklı soketli aynı teyp olan tüm donlolara bağlanabilir. Şimdi diyeceksiniz madem bu kadar eminsin neden söküp bakmadın valla onu bende bilmiyorum fırsat olmadı açıkcası biraz da çekiniyorum sökmeye ama söken varsa arkasındaki girişlerin fotoğrafını atarsa çok sevinirim gençlerin de önünü açmış olur.