D4 Bas koymadan ses sistemi

TayfunMidilli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tayfun
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
İyi günler tüm herkese ,

Benim birkaç sorum olacak bilgisi olanlara

2015 d4 trekking aracıma ufak ve maliyet olarak beni yormayacak şekilde ses sistemini değiştirmek istiyorum ufak tefek bilgim var ama yine de sizlere sormalıyım diye düşündüm

1. benim aracımda 4 oval hoparlör alacak şekilde pandizot var . 3000w 4 kanallı bir amfi buldum almayı düşünüyorum. Amfisiz verim alamayacağımı biliyorum . Aracımda önceden sistem varmış alırken ben istememiştim. Aldığım arkadaş ise kablosunu araçta bırakmış . Aküden gelen kablo araçta bagaja kadar uzuyor. Bu kablo işimi görür mü ve acaba bu kablo eğer varsa ki hiç bilmiyorum amfi dönüştürücüsü varmıdır?

2. Amfi dönüştürücüsü yoksa dönüştürücüsü içinde olan amfi diye birşey duymuştum onlardan mı almalıyım ?

3. Ön kapı kolonlarım patladı onları amfiye dahil etmeli miyim? Yeterli olur mu amfi ?

4. 16 cm almayı düşünüyorum delme kesme yapmadan monte edebilir miyim ?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim . Herkese hayırlı günler 😊

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi öncelikle 3000 5000 e aldanma marka ve class önemli ayrıyetten rms değerleride ilk bakacağın şey olmalı eğer iyi bi tesisat isityosan. Kapı kolonlarım patlak dedin yenisini takarsan eğer sesi bölmek zorunda kalıcaksın buda rms den düşmesi demek olur ama ben şahsımca tavsiye etmem. Akü kablosu güzel detay olması iyi arka taraftan bi şase aldığında iş tamamdır tabi teypten remote kablonuda unutma. 4 oval 4 kanal bi amfi için idealdir ama dediğim gibi 2 kapıyıda girersen 6 kanal olucak bölmek zorunda kalıcaksın ses güzel olsun sağ sol böyle içindeymiş gibi gelsin dersen tak derim ama zangır zangır vursun oveller sesi kulağımızın dibine kadar duyalım dersen takma derim. Ayrıyetten biliyorum dedin kesimini x overleri ayarlayabiliceğini tahmin ediyorum abi. Yanıtını bekliyorum saygılar

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Iyi aksamlar 4 adet oval kolon kabini var demissin kolonlar varmi yoksa yenimi alcan eger anfi arti kablosu arkaya kadar geliyorsa orj teyipte daha once tesisat baliysa buyuk ihtimalle deck ceviricisi teyibin arkasinda duruyordur

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Bende arkada bas 1 takim oval 1 takim 16 cm kompenant var ama butun hepsi arkada oldugu icin arkada biri oturdugunda sesi fazla acamiyorum o yuzden on kapilarada 13 cm kompenant var elimde onlari koyucam

TayfunMidilli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tayfun
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Abi öncelikle 3000 5000 e aldanma marka ve class önemli ayrıyetten rms değerleride ilk bakacağın şey olmalı eğer iyi bi tesisat isityosan. Kapı kolonlarım patlak dedin yenisini takarsan eğer sesi bölmek zorunda kalıcaksın buda rms den düşmesi demek olur ama ben şahsımca tavsiye etmem. Akü kablosu güzel detay olması iyi arka taraftan bi şase aldığında iş tamamdır tabi teypten remote kablonuda unutma. 4 oval 4 kanal bi amfi için idealdir ama dediğim gibi 2 kapıyıda girersen 6 kanal olucak bölmek zorunda kalıcaksın ses güzel olsun sağ sol böyle içindeymiş gibi gelsin dersen tak derim ama zangır zangır vursun oveller sesi kulağımızın dibine kadar duyalım dersen takma derim. Ayrıyetten biliyorum dedin kesimini x overleri ayarlayabiliceğini tahmin ediyorum abi. Yanıtını bekliyorum saygılar

çok teşekkürler öncelikle
kapı kolonlarını değiştireyim o zaman sadece amfiyi bölmeye gerek yok.
Montajından falan anlamam da bir senedir araştırıyorum ufak tefek bilgi konusunda birşeyler öğrendim ☺️

TayfunMidilli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tayfun
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Iyi aksamlar 4 adet oval kolon kabini var demissin kolonlar varmi yoksa yenimi alcan eger anfi arti kablosu arkaya kadar geliyorsa orj teyipte daha once tesisat baliysa buyuk ihtimalle deck ceviricisi teyibin arkasinda duruyordur

Sadece yerleri hazır içinde yok malesef

kapılara kesmeden delmeden 16olur mu acaba 13 oluyor biliyorum da

sefasahin34

Azimli Üye
Adı
Sefa
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2014
60-70 rmslik 16 cm olabilir.ancak kasnak düz mdf olacaksa sadece takmış olursunuz,verim alamazsınız.ben sony xsxb1621c baglamıştım.küçük bir mid olmasına rağmen mıknatıs anca kapı sacından geçiyor.bas seslerini vermesede olur derseniz takılabilir.amfiyi hoparlörlere göre almanızı tavsiye ederim.4x70,80 veren iyi bir amfi işinizi görür.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Aynen sessiz sound favorim bayada parça aldım tavsiye ederim ben unuttum söylemeyi 👍

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bu hafta tweeter kampanyası olacak büyük ihtimal sessiz soundda alacakların haberi olsun

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Bende bendeki bassı satmak istiyorum şahsen kullanmıyorum amfimde gayet yüksek yani.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bende bendeki bassı satmak istiyorum şahsen kullanmıyorum amfimde gayet yüksek yani.
Özelden görüşelim anlaşırsak satın alırım isterseniz verin numaranızı özelden