D4 Arka kalorifer difizörü/havalandırması

onurrr41

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ÖĞRENCİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
KURŞUN GRİ
Doblo 4 aracımızı alırken Trekking paket full denildi ve bu orta konsolun arkasındaki havalandırma benim için çok önemliydi, ama full araç sonuçta kesin vardır diye düşündüm. Aracı teslim aldıktan sonra farkettim ki sadece plastik bir kapak var. Merak ettiğim hava yolları mevcutsa kapağını alıp yerine taksak işlevini yerine getirir mi? Fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosyalar

• 6E007183-E5A5-47CA-A265-61C52DE422D7.jpeg
    6E007183-E5A5-47CA-A265-61C52DE422D7.jpeg
    262,4 KB · Okunma: 22

Recep.Y.

Aktif Üye
Doblo
Adı
recwp
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Doblo 4 aracımızı alırken Trekking paket full denildi ve bu orta konsolun arkasındaki havalandırma benim için çok önemliydi, ama full araç sonuçta kesin vardır diye düşündüm. Aracı teslim aldıktan sonra farkettim ki sadece plastik bir kapak var. Merak ettiğim hava yolları mevcutsa kapağını alıp yerine taksak işlevini yerine getirir mi? Fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
2021 trekking aldim bende . Konuyu hortlatmak gibi olucak ama herhangi bir sonuca ulasabildinizmi acaba ?

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Plastik kapak nasil resmini yükleyebilirmisiniz eğerki difüzör yeri yok ise orta konsolu komple degistirmeniz gerekebilir yada o difizörü nasil yerine uyduracaksiniz hava tasima borulari falan varmi benim aracimda arkada difizör var premio black model çalışıyor yani sıcak soğuk hava geliyor

Recep.Y.

Aktif Üye
Doblo
Adı
recwp
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Orta konsol icindeki havalandirma borusunun kodunu paylastim bugun fabrikaya gittigimde diger parcalari da inceleyecegim . 2021 trekkinglerde orta konsol arkada usb mevcut fakat benim aracin uretildigi tarihte (Kasim 28) 1 haftaligina parca olmadigindan usb takilmamis . Musteri hizmetleri ile sonuca ulasamadik sonucta ya havalandirma yada usb kendim parca alarak yapacagim

Dosyalar

• IMG_20220110_030334.jpg
    IMG_20220110_030334.jpg
    790 KB · Okunma: 13

atacan38

Aktif Üye
Adı
turgay
s.a bizim 2014 , 1,6 Mj Panorama var vaktiyle orta konsolu sökmüştüm belki fikir verir diye paylaşmak istedim . Fıat gurubu biraz tuhaf , söktüğüm parçalar arasında bana ilginç gelen göğsü tutan demir bir boru var ! mesela her yeri boyamışlar onu olduğu gibi takmış / kullanmış daha 2 yaşında pas tutmaya başlamıştı. Sonra sanayide gördüm tabiki tamamı pas olmuş sadece anti pas sürülse N kadar maliyeti olabilir ? Sonra yokuş kalkış desteği koymuş direksiyondan kumanda yok ? ASR var Cruise Control (Hız Sabitleyici) yok donanım paketi ilginç . Arkadaşın bahsettiği bu arka tarafın havalandırması / menfez de ilginç , mesela ! ben şahsen sıcak yada soğuk havayı '' ayak lara doğru '' yönlendirdiğimde bahsedilen yerden hava gelmesini isterdim , bence öyle olmalıydı. Fakat öyle değil yüzünüze doğru yaptığınızda arka tarafa hava gidiyor . Ön koltukların altında , arka tarafa bakan hava kanalları da var , fakat onlar canlı değil sanırım .

Dosyalar

• diresiyon.JPG
    diresiyon.JPG
    167,7 KB · Okunma: 36
  • diresiyon1.JPG
    diresiyon1.JPG
    148,5 KB · Okunma: 37
  • diresiyon2.JPG
    diresiyon2.JPG
    188,5 KB · Okunma: 29
  • hava.JPG
    hava.JPG
    60,5 KB · Okunma: 30
  • hava1.JPG
    hava1.JPG
    98,5 KB · Okunma: 31
  • pas.JPG
    pas.JPG
    141,4 KB · Okunma: 31
  • pas1.JPG
    pas1.JPG
    129,2 KB · Okunma: 37

Recep.Y.

Aktif Üye
Doblo
Adı
recwp
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bahsettiginiz kuflenen parca torpido travers hala boyasiz olarak takiliyor cok ilginc. Orta konsol icindeki boruda paylastiginiz fotodakiyle ayni. Arkaya havalandirma yapmam icin Cikis menfezi + orta boru ve vitesin ordan hava hattina baglanan 2. bir boru parcasi daha mevcut. Bunlari cikma bulursam yapicam bulamazsam usb baglantisi koyup birakicam . 2021 model en full araci aliyorsun 2016-2017 modelden bile eksik donanimla satiyorlar . On panjur krom + far yikama + orta konsol hava cikisi + karter koruma saci ve belki daha fazlasi 2017 aracta varken 2021 de yok cok sinir bozucu