D3 Yan sürgülü kapı ses problemi

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Arkadaşlar aracımın yan sağ sürgülü kapısını ilk bakışta sorun yok gibi problemsiz açılıp kapanıyor
fakat iyice dikkat ettiğimde kapatırken tam kapı kızağına aturduğunda el şaklaması gibi şak diye ses geliyor diğer sol kapıda bu ses yok normak tok dolgun bir ses ile kapanıyor.

Sanırım bu sesten dolayı toprak tırtırlı yolda giderken sağ kapıdan ara ara tak tak sesler geliyor
Bu sorunu epeydir farkediyorum sanırım bu arıza kapının kızak ayarları ile alakalı gibi geliyor
Asfalt yolda hiç sorun olmuyor. Bu gibi sorun ile karşılaşanınız oldumu ?

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
evet kardeşim konuyu açalın 4 yıl olmuş demekki kimsenin başına gelmemiş şuan aynı anlattıgın sıkıntının birebir aynısı bende var sol kapı zor yürüyor makaralara baktım lastikler saglam bilya dönüyor sag kapı ise kendiliginden yürüyor ama kapanırken bir metal sesi geliyor çözüm bulabildinmi.aracı alalı 4 ay oldu 2013 D3 1.6 elegance komple orjinal ama seyir halindeyken bozuk zeminde arka resmen takur tukur ediyor sinirlerim bozuldu kapılarda kafamı bozdu kısmette varmış demekki ne yapalım makaraları alıp degiştereyim dedim fiyatlar uçuk

Yyusuf

Azimli Üye
Adı
Yusuf yıldız
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Kayar kapının üst köşesi ile ön kapının üst köşesi bir birine çarpması sonucu o ses çıkıyor. Aynı sorunla bende karşılaşmıştım araç 2010 model d3, kapı ayarı yaparak o sesten kurtuldum ben. Düzenli olarak rayı temizleyip yağlamakta fayda var.

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
tşk kardeşim ön kapı açık iken aynı ses yine var sanki makara karşıda biryere çarpıyor akşam bakacagım yine