D3 ön takım sorunu

Yusuff3

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba aldığımızdan beri Doblo d3 aracın ön takım sorunu bitmiyor sürekli ön takımdan ses geliyor.Salıncak rot kolları vb. değişiyor maksimum 3-4 ay sonra sesler tekrar başlıyor.Dün yine iki salıncak tekrar değişildi ama fayda etmiyor aracı kötüde kullanmıyoruz çukurlara felanda girdiğimiz yok ön takım parçaları her seferinde orjinal olarak değişiyor, biraz araştırdım kronik diyen felan var yani durumu nasıl çözebiliriz baya can sıkmaya başladı durum sıkıntı çıkaran parçayı başka ustayada değiştirdik ama çözülmedi.

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Ses olayı bendede var şahsi fikrim değişime gerek yok sıvı gres sprey aldım 3 ayda bir bolca amortisör takozuna sıkıyorum ikisinede ses geçiyor gelince yine sıkıyorum böyle devam ediyoruz şimdilik.

Yusuff3

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Ses olayı bendede var şahsi fikrim değişime gerek yok sıvı gres sprey aldım 3 ayda bir bolca amortisör takozuna sıkıyorum ikisinede ses geçiyor gelince yine sıkıyorum böyle devam ediyoruz şimdilik.
Anladım bizde her ses geldiğinde değiştiriyoruz😂 yani artık baya can sıkmaya başladı bende öyle yapayım en iyisi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
7 sene 100.000 km ye kadar kullandım 1.6 sadece amortisör takozu bozmuştu dobim. Serviste değiştirin kısa sürede bozulursa garantiden hallolur belki.