D3 ön cam veya tavandan gelen tıkırtı

Kabasakal35

Azimli Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Merhaba arkadaşlar, daha önce konusu oldu mu dikkat edemedim ama, son günler de D3 aracımda 80-90 km hızı geçtikten sonra ön cam yada tavandan tam anlayamadığım bir tıkırtı sesi geliyor, anteni kontrol ettim sorun , sizce ne olabilir ?

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
kardeşim aynı şey benim araçtada var konu açacaktım sen denk geldin mesela seyir halindeyim veya duruyorum sag yolcu tarafından aniden çattt diye bir tıkırtı duyuyorum bu doblo d3 alalı 3 ay oldu nasıl bir arabaymış arkadaş akşam bir şey daha oldu yokuşta kalkerken ilk kez şöyle bir vıjjjt ses geldi birdaha yapmadı denedin bende bir araç daha var 2006 connect şu bir gerçek adamlar saglam araba yapmışlar

Kabasakal35

Azimli Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Bende o tarz değil, yavaş hızlarda vs hiç bir ses yok , fakat 80-90 dan sonra sanki birşey tavana yada cama vuruyor gibi tıkırtı yapıyor , anten , tavan barları hepsi sabit

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Benim D3 de de şoför koltuğunun sol baş kısmından bi yerden çıtırtı sesleri geliyordu. Ben rüzgarlık kaynaklı olabilir diye düşünmüştüm. Ama sebebini bende bulamadım. Rüzgarlık da hiç oynama yoktu gayet sağlam duruyordu.

Kabasakal35

Azimli Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
İşin ilginç yanı o zaten hocam , herşey yerli yerinde , ama araç hızlanınca sanırım rüzgarın etkisiyle birşey oynuyor ama bulamadım

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
İşin ilginç yanı o zaten hocam , herşey yerli yerinde , ama araç hızlanınca sanırım rüzgarın etkisiyle birşey oynuyor ama bulamadım
Çok dikkat bozucu bir hale gelmeye başlamıştı. Özellikle uzun yolculuklarda insanı yıpratıyordu.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Rüzgarlı havalarda anten tavana çarpma yapabiliyor 185km hızda tavana vurma yaptı bende.

Kabasakal35

Azimli Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Yok hocam o hızda denemeye gerek kalmadan , 80 km de bile yapıyor

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Kaloriferiniz havalandırması dışardan içeri hava alır şekilde mi? Yüksek hızlarda direkt kanallardan içeri hava alır orada herhangi bir gevşek parça olabilir tıkırtı genelde kalörifer motor pervanesinden gelebilir bakımla düzelir yüksek devirde kalöriferi bir çalıştırın,havalandırma sistemindeki başka bir parçada olabilir ama tahminim oralardan bir yerden,camın ön tarafındaki hava kanallarından ses gelir camdan gelir gibi anlayabilirsiniz.

Kabasakal35

Azimli Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Kaloriferiniz havalandırması dışardan içeri hava alır şekilde mi? Yüksek hızlarda direkt kanallardan içeri hava alır orada herhangi bir gevşek parça olabilir tıkırtı genelde kalörifer motor pervanesinden gelebilir bakımla düzelir yüksek devirde kalöriferi bir çalıştırın,havalandırma sistemindeki başka bir parçada olabilir ama tahminim oralardan bir yerden,camın ön tarafındaki hava kanallarından ses gelir camdan gelir gibi anlayabilirsiniz.
Sanırım cam ile kaputun arasındaki plastik koruma parçasında sorun , cama teması ile başka yerden geliyor olarak algılıyoruz