D3 Far yikama motoru sorunu

Kalender06

Azimli Üye
Doblo
Tepki
11
Adı
Hasan Özdemir
Kan Grubu
0 +
Meslek
Asker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Siyah
Arkadaslar d3 far yıkamayi çalıştırdım kapak fırlamış. Kapağı bulup yerine takdim ama tam oturmadi. Ertesi gün calistirdigimda ise motorun sesi geliyor ama far yıkama calismiyor. Servise götürdüm aracimi bugün motoru arızalı olduğunu ve çift taraflı değiştiğini tek olmadini soyledir ve 785 lira parça fiyati çıkardılar bunun tamiratı vs yok mu? Bi yardimci olursanız sevinirim. Felaket derecede moralim bozulmuş durumdayım.

Smpo

Saygın Üye
Tepki
828
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
Hocamm su deponda az miktar su varsa calismaz benimde basima geldii . Yikama moturu ses xikariyordu fakat kollar cikmiyordu suyu doldurdum iyice sorun cozuldu . Su deponu bi doldur derim .

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Canını sıkma hiç tamir ettirme Allah cezasını versin şu far yıkamanın. Bende de var arabayı ikinci el aldığımda arada çalışıyor arada çalışmıyordu (depoda su dolu olduğu halde) araba park halinde iken biri sol önden çarptı yenisi ile değişti sorunsuz çalışıyordu, yine park halinde iken önümde park halinde duran araba yanlışlıkla 1 e değil geri vitese taktı geri geri gelip hafifçe vurdu arabada hiç bir şey yok yoluna git dedim adama sonra baktım bizim far yıkama yine bozulmuş. Sonra geçen sene bu kez ben kaza yaptım yine yenisi ile değiştirildi, servisin önünde kontrol yaparken alttan su hortumu çıktı gittim taktırdım sonra birkaç hafta önce yağan karda silecek suyu antifirizli olmasına rağmen dondu yıkama kafaları hafif öne çıktı su donduğundandır dedim inşaAllah bozulmaz dedim havalar düzelince kontrol edeyim diye denedim hüsran yine bozulmuş çalışmıyor. Ben yıldım artık yaptırmayacağım. Zaten çok gerekli bir şey değil.

Parça fiyatı 350 tl gerisi servis işçiliği becerebilirsen kendin parça olarak fiyatı sor al kendin tak. Hem bu şekilde hangi taraf bozuksa onu değiştirirsin diğer taraf yedekte bekler. Zaten ileride illaki o da bozulacak :) :(

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Yapısını bildiğim için söylüyorum tasarımında hata olduğu için tamirinin sağlıklı olacağını sanmıyorum. İllaki değişmesi gerekiyor. Çok nazik olduğu için sakın çıkma büyük ihtimalle bozuk çıkar.

ali0635

Onursal Üye
Tepki
828
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Takma kafana bizde far yıkama hiç olmadı ama eksikliğini hissetmiyorum kirli dursun sanki far yıkama tertemiz mi ediyor yok sadece su atıyor silmek yok zaten tofaşlardada vardı hiç bir işe yaramaz sürekli bozulurdu

Kalender06

Azimli Üye
Doblo
Tepki
11
Adı
Hasan Özdemir
Kan Grubu
0 +
Meslek
Asker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Siyah
@mustafa2002954
Nerde bu 350 lira olan parça. Tek taraf olarak mı alıyoruz 350 lira ya

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
4 yıl 64 bin km d3 kullandık far yıkamalarda hiç sıkıntı yaşamadım gayet sağlıklı çalışıyordu ama dediğiniz gibi çok hassas parça bir defa kışın dışarda kalmıştı sonmra kendi düzeldi ben arada far yıkama kollarını wd 40 ile yağlıyrum d4 tede aynı şekilde arada yağlıyorum ama d4 te far yıkama kapakları daha sağlam görünüyor birde d4 te farlardaki çamuru daha güzel yıkıyor

Kalender06

Azimli Üye
Doblo
Tepki
11
Adı
Hasan Özdemir
Kan Grubu
0 +
Meslek
Asker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Siyah
Kapak tam anlamıyla da oturmadi zaten arkadaşlar ö yüzden dışardan bakınca da hoş hir görüntü olmuyo niyetim yaptırmak ama bakalım yarın tekrar sanayi yolu beni bekliyo

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sanayide değişmeden tamir edebilirler bi gösterin

Kalender06

Azimli Üye
Doblo
Tepki
11
Adı
Hasan Özdemir
Kan Grubu
0 +
Meslek
Asker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Siyah
@doblo vip premio
Var mı bildiğin bi yer ben bulamadım tamir yapabilecek birini? Yardimci olursan sevinirim

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
@Kalender06
serviste takım olarak fiyatı 350 tl sana 700 küsür demelerinin sebebi işçilik.

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
@Kalender06
büyük ihtimalle yerine takamamışsındır. Kafayı dikkatli incele aşağıdan gelen borunun ucuna fıskiye var o boruya tırnak ile bağlı. Fıskiyeye de kapak bağlı. yani ya fıskiye-boru arasındaki tırnak çıkmıştır yada fıskiye-kapak arasındaki. Ben ikisi problemle de ile de karşılaştım. Yalnız bende fıskiye-boru arasındaki tırnağı tutan tırnağın bir kenarı kırılmıştı. Yerine bastırınca oturmuştu.

Kalender06

Azimli Üye
Doblo
Tepki
11
Adı
Hasan Özdemir
Kan Grubu
0 +
Meslek
Asker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Siyah
@mustafa2002954
Fiskiye ile o gelen hortum arası zaten sağlamdı yani dediginiz tirnaklar saglam ve yerinde takili vaziyetteysi bende sadece kapak fırlamış cikmisti. Ikisinide dediginiz gibi kontrol ettim ve doğru takildigina eminim bugün serviste de baktılar ama Tampon falan sokulmeden direk motoru bozuk degisecek 785 lira dediler

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
@doblo vip premio
OOOOO Oğuz hayırlı olsun yeni doblo aldığından haberim yoktu. Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın. Senin kadar araba üzerine düşüp ilgilenemediğimizden bizimki sorunlu her halde.
Ama benim mantığımda araba dediğine; kullanan hiç bakmayacak mazotu koyacak binecek km gelincede servise gidecek. Araba bu arada sorun çıkarmayacak. Çıkarıyorsa ya serviste iş yok ya arabada. Benim arabanın maşaAllahı var o kadar gezerim kullanırım far yıkamadan başka sorun çıkarmadı. Belki servislerimde işim yok biri avcılar biri birmod beylikdüzü ikiside gözümde sanayi seviyesinde.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
benim kışın bir sefer donup kapak fırlamış birde üzerinden geçip ezmiştim.servis parçayı boyatıp gönderdi sağolsun kendim taktım hiçbir sıkıntı çıkmadı başka halada çalışıyor Allah' şükür.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mustafa Abi teşekkürler çok şükür trekking aldık aizede ALLAH kaza bela vermesin

abi arabaya bakmaz isen arabada sana bakmaz :D

biz doblodan memnun olmasaydık sorun yaşasaydık 4 . doblomuzu almazdık öyle abartılı bir sıkıntı hiç birinde yaşamadık çok şükür :)

malesef yetkili servisler hiçte kaliteli değiller tabi bu her servis için denemez ama genelde bu tüm markalarda böyle

ali1

Daimi Üye
Doblo
Tepki
40
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
dostlar iyi akşamlar, doblomun sol far yıkama kapağının geçtiği fiskiye düşürdüm veya çaldırdım bilemiyorum yerinde yok yeni kapak aldım boyattım ancak fıskiyenin yerinde oladığını fark ettim, gerek servise gerekse parçacılara sordum hepsi ağızbirliği etmiş gibi o parça pompadır takım satılır fiyatı yaklaşık 600 - 700 lira diye söylediler. oysa pompa aşağıda benim aradığım parça borunun ucunda ve kapağın geçtiği fıskıye. izmirde parçacıların söylediği pahalı olduğu için çaldıkları. kaç tane kaportacı elektrikçi gezdimse de çıkma dahji bulamadım. be kardeşim madem takım satıyorsunuz eskisinin fıskiyesini ne yapıyorsunuz diye sordumsa da fıskiyeyi maalesef bulamadım sonunda elektrikçide siğortasını söktürmek istedim odasiğorta başka yerlerede bağlı olabilir diye pompanın fişini çıkarttı şimdi kapağı silikonla yapıştıracağım ve far yıkamaları artık kullanmayacağım. başka çare bulamadın. far yıkama için o parayı veremem.

ali0635

Onursal Üye
Tepki
828
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Hurdacılara bakmak lazım bulunur ama onlarda çok para isterler buda fiatın kullanıcılara bir kazığı o kadar pahalı olurmu en fazla 50 -100 lira olması lazım