Doblo D3 doblo 1.6 premio araç sola çekme sorunu

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba arkadaşlar 2012 model 1.6 premio doblo marka aracım düz yolda giderken araç kendini sola atıyor ok gibi gitmesi gereken aracı yolda toparlamaya çalışıyorum yani direksiyonu bırakınca sola gidiyor 2 ayrı rot balans servisine gittim rot balans yapıldı aracın rotlarında herhangi bir problem olmadığını bu sorunu lastik tabanlarından yapabilceğini söylediler aynı sorun devam ettiği için yetkili servisine gittim onlarda baktılar ve aynı şeyin olduğunu söylediler lastikleri değiştim farklı bir doblo araçtan deneme amaçlı lastikleri benim aracıma taktık ve sorun yine aynı direksiyon pompasında her hangi bir sorun yok araç ön takımına bakıldı her hangi bir sorunun olmadığı söylendi ve aracım tamamen orjinal kaza kusur yok sürtme jantda eğrilik vs yok bunun gibi benzer sorunlar ile karşılaşan arkadaşlar nasıl bir çözüm buldunuz nasıl bir yol izlemeliyiz saygılar

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Rot balanscıya git amartisörlere baktır. Aynı şeyi yaşadım rot balanscı amartisörün bişeyinde kaynaklı dedi ama tam anlamadım bi kağıda yazmıştı hatırlamıyorum ne olduğunu sağa çekiyordu araba amartisör söküldü tornacıya gitti 3.5 mm üstünden mi ne aldılar sorun kalmadı tam olayı bilmiyorum ama gittiğin balanscıya söyle amartisörlere baksın bi. Amartisörden kaynaklı tekerler içe veya dışa doğru meyilli olabiliyor.