D3 2010 Premio Sesli İkaz Sorunu

SkandaL

Azimli Üye
Doblo
Adı
Okan DURAN
Kan Grubu
0 +
Meslek
PHP Developer
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Merhaba arkadaşlar.
Aracı yeni aldım. 1 hafta oldu. Birkaç gün önce farkettim ki aracın orjinal park sensörü çalışmıyor. Ben sensörle alakalıdır diye düşünürken dikkatimi çeken başka bir konu oldu. Aracın hız limiti uyarısı, emniyet kemeri uyarısı vs gibi tüm uyarılar ekranda yazı olarak geliyor ama sesli hiçbir uyarı yok. Daha öncede doblo kullandığım için bu böümde sesli uyarı geldiğini biliyordum. Yine sonradan farkettim ki sinyaller çalışıncada sinyal ile birlikte tık tık diye gelmesi gereken seste yok. Kısaca araba tam sessizlik içinde :) Forumda vs araştırma yaparken bu sesin serviste aracı bilgisayara bağlatılarak kapatılabildiğini öğrendim. Sanırım kapattırılmış diye düşündüm. Müsait bir zamanda açtırmayı düşünüyordum.
Dün akşam bir yere gittim. aracı parkettim geri geldiğimde aracı çalıştırıp geri gelmeye kalktım bir baktım sensörler çalışıyor. Birden bire tüm sesler çalışmaya başladı, Emniyet kemeri sinyal vs.
Eve gelene kadar sorun yoktu evin önüne parkettim yine gitti. Sanırım bu sistemin buzzer ine giren sokette bir gevşeme var oynadıkca çalışıyor.
Şimdi sorum şu; Aracın bu uyarı seslerini çıkan buzzeri tam olarak nerededir bilen var mı?
Yada daha önce bu tip bir sorunla karşılaşan oldumu?

mhmt-

Aktif Üye
Adı
caglayan diker
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Kahverengi
Benim aracında da aynı problem var çok nadirde olsa yapiyo 4lu yakiyom ses yok geri geliyomnes yok bazen kisiliyo sesi bazende komple gidiyo çok nadir yaptığı için önemsemedim.

SkandaL

Azimli Üye
Doblo
Adı
Okan DURAN
Kan Grubu
0 +
Meslek
PHP Developer
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Benim aracında da aynı problem var çok nadirde olsa yapiyo 4lu yakiyom ses yok geri geliyomnes yok bazen kisiliyo sesi bazende komple gidiyo çok nadir yaptığı için önemsemedim.
Nadiren olsa belki önemsemem de bende nadiren çalışıyor normalde tık yok :)

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ

mehmet zeki

Aktif Üye
Doblo
Adı
mehmet zeki sakal
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
cöl grı
Sağ koltuğun altında .2008 Premio da oyle

BozkurtTuğrul

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ertuğrul
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Yol bilgisayarı menülerinde uyarı sesi seviye ayarı var.benim 2014 D3 de uyarı ikazları çok yüksek sesliydi ordan azalttım ses seviyesini

SkandaL

Azimli Üye
Doblo
Adı
Okan DURAN
Kan Grubu
0 +
Meslek
PHP Developer
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Sorunu çözdüm. Aracın göstergesinde bir buzzer var ve bu arızalı imiş. Bahsettiğim tüm sesler o buzzerden çıkıyor. Göstergedeki buzzer değiştirildi ve şu an tüm sesleri yol bilgisayarından ses seviyesini de ayarlayarak kullanabiliyorum.

KocaAdam57

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Sorunu çözdüm. Aracın göstergesinde bir buzzer var ve bu arızalı imiş. Bahsettiğim tüm sesler o buzzerden çıkıyor. Göstergedeki buzzer değiştirildi ve şu an tüm sesleri yol bilgisayarından ses seviyesini de ayarlayarak kullanabiliyorum.
Usta kolay gelsin benim aracımda aynı kasa ve model aynı sorunu yapıyor sorunu kim çözüyor parçayı nasıl bulabiliriz