Doblo D3 1,6 Premio dan 1,6 benzinli Otomatiğe

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
Herkese Hayırlı Akşamlar. 4 yıldır Premio D3 kullanıcısıyım. Hiç bir sorun sıkıntı yaşamadım uzun yol zevki genişliği rahatlığı bambaşka. Kulağı duymasın Ailevi (Eş durumundan) nedenlerden dolayı hem OTOMATİK hem geniş hem sorunsuz hem ekonomik hem rahat hem donanımlı benzinli düşünüyorum. Ama soru işaretleri var aklımda. Malum fiat robotize otomatiklere maalesef servis bile sahip cıkmıyor aman uzak dur abi deyip cıkıyorlar işin içinden. Egea da kullanılan Otomatiğin Japon markalarda kullanılan Aisin marka tork konvertörlü şanzıman olduğunu öğrendim.(Bunu bayiye sordğumda dsg değil cevabını aldım buda ayrı mesele) Yeni japonlara baktığımızda ise çoğu cvt şanzımana dönmüş Cvt tercihimde Renault un 2013-2014 te 1,6 benzinli olarak cıkan Fluence. Değerli üyeler arasında Egea E-torq otomatik kullanan varmı acaba? Yakıtı nasıl? Tüp İllaki gereklidir Motor Tüp uyumu nasıldır? Otomatik Şanzımanı Nasıl? Şanzıman İle ilgili Sorun Yaşayan oldumu acaba? Ve siz Olsanız Hangisini Tercih Edersiniz 2016-2017 Egea 1,6 E-Torq Lounge Mi? 2013-2014 Renault 1,6 Fluence Cvt İcon mu?

Son düzenleme:

cem_uar

Yeni Üye
Doblo
Adı
fatih
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
ben dizel otomatik kullanıyorum. 2. el yeni aldım. ilk defa otomatik kullanıyorum. şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım. servis uzak dur diyorsa ona bakacak elemanı olmadığından öyle diyor olabilir. sonuçta servis harici bakımlarını yaptırabileceğiniz yerler mevcut.

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
cevap için teşekkür ederim. Aynen öyle bu sürecte 4 ilden sanzıman tamırcısı ile görüştüm. cvt sanzımana biri cok iyi dedi biri eh işte dedi biri yaramaz dedi biri ammman uzak dur dedi.yorumlarda ise sadece performans beklentiniz varsa uzak durun diyorlar. herkesin ölüp bayıldığı dsg edc ve powershıft ise en masraflı olanları masraflardan en basiti rutin masraf olan baskı balata değişimi, mekatronik arızasını ise saymıyorum. şanzımancılardan biri ise fiatın e torq da kullandığı şanzımana çok kötü diyor çünkü fiatın hala daha sizin bahsettiğniz robotik sazımanı kullandığını sanıyor. ama öyle değil bu adamın beğenmediği robotik şanzıman ise aslında bakım masrafı en az yakıt ekonomisi en fazla olan şanzıman yeterki tam otomatik gibi değilde manuel gibi kullanılsın. mesela yokuşş kalkışlarında ve geri geri yokuş kalkışlarında el freninin kullanılması gerekliliği gibi.

cem_uar

Yeni Üye
Doblo
Adı
fatih
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Size biraz bilgi vereyim. 4 kişilik bir ailem var. Hız olarak otobanda en fazla 110 basarım. Diğer yollarda 90 civarı. Doğru ani kalkış yaparsanız silkeliyor Amabenim gibi yavaş kalkışta silkeleme çok az. Hatta bazı yerlerde geçişlerde ayağınızı gazdan çeker sonra hafifçe yüklenirseniz daha hissedilmez oluyor denmiş. 2 gündür öyle deniyorum gerçekten de fark edilir derecede güzel oldu. Yakıt neredeyse düz yolda benim 301 le aynı gibi. Yada az fazladır. Şehir içi İstanbul farklıdır tabii. Benimkinde hilholder ve starstop var. Şuana kadar el frenini çekmeye gerek görmedim. Hoş çok dik bayırda denk gelmedi ama zaten çok dik bayırda Manuel vitestede el frenini çekerdim. Sadece frene çok dik bayırlarda güvenmem.

cem_uar

Yeni Üye
Doblo
Adı
fatih
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
SİSTEM robotiği arızalanmadıktan sonra baskı balata manuelle aynı zaten.