D2'ye 14 inç borbet jant ???

cmzyl

Azimli Üye
arkadaşlar selam.bu konu hakkında tecrübesi bilgisi olan varsa lütfen yazsın.1,3 2011 safeline doblom var.orjinal lastik ölçüleri 185/65/R15 fakat ben 14 inçlik borbet vede 195/65/14 ölçülerinde bir lastik takmak istiyorum.sorum şu
14 inçlik borbet aracıma takabilirmiyim.
diyelimki jantı taktım bu ölçüdeki borbete 195 lik lastik takabilirmiyim
şimdiden teşekkür ederim.

tigerbroke

Daimi Üye
degerli kardesım bu dedıklerını yaparsın da neden boyle bırsey ıstıyosun onu anlamadım:S sımdı bu gırdıgın iş hem maliyetini artırır yakıt konusunda hemde görüntü kirliliği yapar yanı göz zevkini bozar bence çünkü bana sorarsan doblo ya yakışmaz borbet...cunku borbet bmw cakal kasanın jantıdır..ben gormedım daha baska araba da guzel duran borbet..ama yıne de sen bılırsın:)

cmzyl

Azimli Üye
yakışmayacağını genelde söylüyorlar lastikle çamurluk arası çok açılacağından güzel durmaz diyorlar.fakat çok sevdiğim vede içimde kalan bi heves işte.hep istemişimdir bi borbet taktırmak
14 inç istiyorum çünkü aracı yormayacağını düşündüğüm için fakat doğrumudur yanlışmıdır bi bilgimde yok tabi.kısacası bu konu hakkında hiç bi bilgim yok doğrusu nedir ne değildir. :(

tigerbroke

Daimi Üye
heves dıyosan taktır madem gonlunde kalmasın :) ara cok acılırsa amartısor den kesersın bısey olmaz :)bu sefer de altı yere surter :)ya sen gıt lastıkcıye en garantı orası adam saan ıstedıgın sekılde ayarlar onu adamlar bu işin kurdu olmuş:)SEN YETER Kİ PARADAN HABAER VER ONLARA:):)hadı bakalım ALLAH gonlune gore versın paşam:)

FireExit

Onursal Üye
Herkes lastik ebatlarını ve jant ölçülerini büyütmek ister.... Sen tam tersini.... :) Borbet de hoş olmaz Doblo'da... Hele ki 14"...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar selam.bu konu hakkında tecrübesi bilgisi olan varsa lütfen yazsın.1,3 2011 safeline doblom var.orjinal lastik ölçüleri 185/65/R15 fakat ben 14 inçlik borbet vede 195/65/14 ölçülerinde bir lastik takmak istiyorum.sorum şu

arkadaşım lastik ebatları ayarlanırsa olur.... bi hesaplayalım...

aracınızın orijinal 185/65/15 jant ve lastik takımının yerine 195/70/14 veya 185/70/14 lastik kullanabilirsiniz.bu ebadlarda toplam çap değişiminiz sadece binde 2 (%0.2) ile sınırlı kalır ki pratikte total çap kaybınız olmaz diyebiliriz.

bunların yanı sıra 195/65/14 jant kullanabilirsiniz.ancak bu durumda total çap değerinizde %2.7 bir küçülme olur.bu küçülme güveli sınırlar içerisinde kalsa da yakıt sarfiyatınıza belli oranda artış getirir.

benim tavsiyem jant genişliği ile latik ebadının uyumuna dikkat ederek 195/70/14 lastik kullanmanızdır.ofsetli borbet jantlara 195 lastiğin daha iyi uyum sağlayacağı görüşündeyim.

195/70/14 lastiklerle total çapta pratikte bir değişiklik olmayacağından jantla çamurluk arasındaki mesafe açılmaz.

cmzyl

Azimli Üye
çok teşekkür ettim RAPTOR kardeş açıklaman için.bu bilgiye istinaden bi lastikçiye gidelim hiç deilse bişe bilmediğimiz ortaya çıkmasın.yoksa ayıptır sölemesi sırf malını satacak die kazık yemek istemem açıkcası.çok teşekkür ettim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

arkadaşım lastik ebatları ayarlanırsa olur.... bi hesaplayalım...

*tup*
aracınızın orijinal 185/65/15 jant ve lastik takımının yerine 195/70/14 veya 185/70/14 lastik kullanabilirsiniz.bu ebadlarda toplam çap değişiminiz sadece binde 2 (%0.2) ile sınırlı kalır ki pratikte total çap kaybınız olmaz diyebiliriz.

bunların yanı sıra 195/65/14 jant kullanabilirsiniz.ancak bu durumda total çap değerinizde %2.7 bir küçülme olur.bu küçülme güveli sınırlar içerisinde kalsa da yakıt sarfiyatınıza belli oranda artış getirir.

benim tavsiyem jant genişliği ile latik ebadının uyumuna dikkat ederek 195/70/14 lastik kullanmanızdır.ofsetli borbet jantlara 195 lastiğin daha iyi uyum sağlayacağı görüşündeyim.

195/70/14 lastiklerle total çapta pratikte bir değişiklik olmayacağından jantla çamurluk arasındaki mesafe açılmaz.

*tup*