D2 yakıt tüketimi !!!

mydoblo2006

Azimli Üye
Selamünaleyküm beyler öncelikle sitenize yeni üyeyim bir yanlışım olmuşsa affola.

Gelelim konumuza. Aracı alalı tam 10 ay oldu bugün ama aracın yakıtını 40 kuruştan aşağı indiremedim sizce bu normal mi ? bana fazla yakıyor gibi geldi. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler. :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hoşgeldiniz.aracınız 1,3 mü 1,9 mu?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hoşgeldiniz

profil fotoda doblonuz çok canlı duruyor maşallah

40 kr biraz fazla ma tabi mazotta pahalı

eğer sokak aralarında falan kullanıyorsanız okadar yakması normal

Samed38

Saygın Üye
1.9 olsa bile bence fazla. Bizimki 1.9 tam hesaplamadım ama 25-30 krş arası.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
bizimkide kullanma baglı 30-35 kuruş yakıyor pazar günü 80km sabit gittim anlık 3-4 litre arası yakıyordu ..
gıcık oldugum birşey ver anında ortalama tüketim yükseliyor ama aşagıya çok yavaş iniyor anlık 3-4 litre yakarken 7.6 dı ortalama

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ismail gösterge tam doğru esaplıyor bizim ortalama şuan şehir içi 6.5 100kmde

mydoblo2006

Azimli Üye
1.3 motor yazmayı unutmuşum özür dilerim. Evet şehir icinde kullanıyorum ama şehir dışında da 28 kuruş felan yaktı İstanbul-İzmir İstanbul-Aydın İstanbul-Sivas yaptım bu yaz. Ayrıca diğer sinir olduğum nokta yol bilgisayarında gösterdiğinden fazla yakıyor doğruyu göstermiyor. :(

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
yol bilgisayarını sıfırlayıp deneyin hiç yanlış gösterdiğini görmedim. ayrıca aracı devrinde kullanınız vitesi max 2800 devirde değişin hatta bazen 2500 de değişin koklar o zaman

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
1.3 motor yazmayı unutmuşum özür dilerim. Evet şehir icinde kullanıyorum ama şehir dışında da 28 kuruş felan yaktı İstanbul-İzmir İstanbul-Aydın İstanbul-Sivas yaptım bu yaz. Ayrıca diğer sinir olduğum nokta yol bilgisayarında gösterdiğinden fazla yakıyor doğruyu göstermiyor. :(

öncelikle yaola çıkmadan yani mazot aldıktan sonra tribi sıfırlayın daa sonra mazot bitince tekrar fulleyin doğru gösterdiğini göreceksiniz yada çok az fark olur 3 gram kadar

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Selamünaleyküm beyler öncelikle sitenize yeni üyeyim bir yanlışım olmuşsa affola.

Gelelim konumuza. Aracı alalı tam 10 ay oldu bugün ama aracın yakıtını 40 kuruştan aşağı indiremedim sizce bu normal mi ? bana fazla yakıyor gibi geldi. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler. :)

bence çok anormal.1.3 multijetle 4 senedir 28 kuruşu geçmedim.

mydoblo2006

Azimli Üye
Enjektörlerin biri tıkalıydı yaptırdım biraz daha düzeldi yakıtı ama bekleneni veremedi hala depoda pislik olmasının ihtimali nedir sizce ? ben hep opet ten alırım ama herkes tek yerden almıyor sonucta.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
depoda pislik muhtmelen vardır deponun dibinde kalıntılar olabilir

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
depoda pislik birikmiştir ama o pislik yüzünden çok yakacağını sanmam. Enjektörlerin püskürtme açı ve oraını kontrol ettiriniz, Bilgisayara bağlatıp enjektörlerin püskürttüğü yakıt oranıyla fabrika standartlarını karşılaştırın.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Enjektörlerin biri tıkalıydı yaptırdım biraz daha düzeldi yakıtı ama bekleneni veremedi hala depoda pislik olmasının ihtimali nedir sizce ? ben hep opet ten alırım ama herkes tek yerden almıyor sonucta.

hacı sen önce hava debimetresine bi baktır,eğer düzelmezse pompayı kontrol ettir,yine düzelmezse intercooler bakılacak.senin arabada epey sıkıntı çıktı.enjektörler tıkalıydı açıldı,turbo borusu patlaktı değiştirildi,hala siyah duman var aracında...