D2 turbo çalışmıyor

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
Herkese selamın aleyküm d2 1,3 mjt aracımın turbo devreye girmiyor araç yokuşlarda bayılıyor analayacagınız ölü gidiyor hava filtresi kazanını çıkartıp turbonun oldugu yere dogru baktım turbonun oldugu yerde ciddi yag kaçakları var sorun sizce ne olabilr cevaplarınızı bekliyorum

osmanakcyn

Daimi Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Akışmetreyi kontrol edin ilk baş eğer temizleyince sorun duzelmiyorsa akışmetre arizalidir yüksek ihtimalle turbonun manifolda bağlı olduğu yerde contası gitmiş olabilir kontrol ettirin

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
Akışmetreyi kontrol edin ilk baş eğer temizleyince sorun duzelmiyorsa akışmetre arizalidir yüksek ihtimalle turbonun manifolda bağlı olduğu yerde contası gitmiş olabilir kontrol ettirin
Acaba turbo tikanmiş olabilirmi bide akışmetrenın tam görevi nedir

osmanakcyn

Daimi Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Ama bu anlattığın sorun bendede vardi akışmetrenin fişini çektiğim anda duzeldi bi dene akışmetrenin fisini çek bı aracı dene yalnız kara duman atar ve yakıt tüketimi artar ben çekik kullanıyorum şu an

Tolga1907

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Kırmızı
Herkese selamın aleyküm d2 1,3 mjt aracımın turbo devreye girmiyor araç yokuşlarda bayılıyor analayacagınız ölü gidiyor hava filtresi kazanını çıkartıp turbonun oldugu yere dogru baktım turbonun oldugu yerde ciddi yag kaçakları var sorun sizce ne olabilr cevaplarınızı bekliyorum
Selamun aleyküm usta alakasız olucak ama ilk doblo kullanıcısıyım 2008 model 1.3 multijet var vergileri ne kadar bilgilendirebilirmisin