Doblo D2 merkezi kilit sorunu

EmreNL

Azimli Üye
Adı
Emre
Meraba arkadaslar aracim d2 1.9 m.jet . bugun basima gelen bir sorun oldu merkezi kilit kumandasina basinca kapilari once kitliyor sonra tekrar aciyor tepe lambasi yanik kaliyor ve calistirinca kapilarin acik oldugunu bildiriyor. Bunun nedeni ne olabilir kilitlerden mi yoksa kumandadan mi ve nasil duzeltirim simdiden tesekkurler. Not: bugun mazot alirken pompaci cocuk biraz ugrasti yakit kapagini kapatirken ilk orda oldu hatirliyorum once kitledi sonra acti ben kumandadan oldugunu dusunuyorum bu konuda bilgisi olanlar lutfen yardinci olabilir mi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sviçlerden falan da yapabilir.kapı açık kaldığını sanıyordur. geçmiş olsun.

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
@MEHMET78
aynen. bnmde d2 kapının biri açık kaldımı kitliyo ve ardından acıyo.

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
çalıştırınca kapı ikazı veriyosa anahtardan değil. muhtemelen arka sürgü kapıların birinde temssızlık olabilir.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Merhaba kardeş benimkide aynısı oluyor kilitciye sordum sürgülü kapının makaraları pilastik olduğundan aşınmış kapı aşağı düştüğü için siviçler karşılamıyor makaraların değişmesi gerekiyor yani saygılar..

turna

Azimli Üye
Arka kapilarin uzerinde bulunan svicleri tel firca veya ince zimpara ile temizle. Ayrica karsisiinda bulunan duylarida tenizle akim geccirmediginden yapar eger duzelmezse duylari degistirmen gerekebilir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Arkadaşların dediği gibi sorun switchlerde.
@H.Raşit DEVE
Bu da olabilir

erkancan2434

Aktif Üye
Adı
ERKAN ÖĞÜTCÜ
Nokta atışı yapıyorum son zamanlarda arabada iç aydınlatma lambalarını değiştirdinmi?
Lambalardan birindeki kaçak kapılardan birini açıl algılamasına neden olur şahsen basıma geldı burada da konu açtım bırsuru usta gezdım en son tavan lambası patlayınca ayıktım mevzuyu.. bir dene bağaj aydınlatma lambasınının soketını sök dene

alperen68

Azimli Üye
Erkancan benimde tavan lambası yanıyo kapı açık ikaz veriyo giderken tavan lambasında diyosun sıkıntı

erkancan2434

Aktif Üye
Adı
ERKAN ÖĞÜTCÜ
Aynen öyle tavan lambaları kapılar açıldıığında yanması için şase bağlantısına sahip lambada yada bağlantıda sıkıntı oldugunda merkezi kilit kapıyı acık algılıyor, ampulun soketını sök birde öyle dene

alperen68

Azimli Üye
Ya valla sikinti onda buyuk ihtimal cunku tavan lambasi acinca kapi acildi gosteriyo bazen bide kapi kilitlenmiyor bazen sag arka kapiyi acip kapatiyorum kilitleniyor cogu ustada anlayamiyor zaten

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Kilitlerle en son uğraşın yakıt depo kapagını açıp tekrar kilitleyin düzelecektir

EmreNL

Azimli Üye
Adı
Emre
Arkadaslar oncelikle yorumlariniz icin tesekkurler. Foruma babaannemin vefati nedeniyle uzun giremedim araclada ilgilenemedim. Sorunun ya bagaj kapisindan yada sag surgulu kapidan oldugunu dusunuyorum asinan noktalarda ve duylarda gerekli temizligi yapacagim. Sorun duzelmezse ustaya gosterecegim umarim fazla masraf cikarmaz

zamansız

Yeni Üye
Doblo
Adı
Abidin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Arkadaşlar herkese selamlar konu tekrar acılacak kusurabakmayın d2 merkezi kilit sorunu var kumandayı gosterdım çalıyor dedıler fakat aracta hiç hareket yok kapılar kıtlen mıyor acılmıyor