D2 KLİMA ARAÇ SOĞUMUYOR

emre67

Aktif Üye
arkadaşlar arabayla dolaşıyorum ula klimayı açıyom araba bir türlü soğumuyor camlar kapalı ama soğukta geliyo klimadan neden anca uzun yolda 1 veya 2 saat gideceksin anca soğuyo nasıl soğutcam arabayı anlamadım dayımda albea var hemen buz gibi oluyo araba benim doblo 2saat soğumuyor :D cevaplarsanız sevinirim :D

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
fan kademesi kaçta çalıştırıyorsunuz ? soguk buz gibi mi geliyo yoksa hafif serinlik mi geliyor

emre67

Aktif Üye
valla mesela trafikte diyelim fan bazen 4 oda hasta eder adamı 3 alıp camlara veriyom olmadı önlere alıyom serinlemek içi arka genişya acaba ondanmı soğumuyo

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
sadece serinlik geliyosa gazını köntröl etmeleri lazım araç büyük arkalar geç soguyor önde problem yok :)

emre67

Aktif Üye
aynen araba 2006 model biz 3 .sahibiyiz belkide gazı bitmiş olabilir saol

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
yok yav benim eski doblomda öyleydi...araçgeniş olunca ve klima hem net soğuk vermeyice hem fan sağlam üflemeyince soğumuyordu...

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ben klimayı açınca max 5 dk da araç buz gibi oluyor üşüyorum. bence gazı bitmiştir bi baktır derim, klima ve kaloriferinden aşırı memnunum bu aracın

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
benim arabada klimayı 2 dakka çalıştırdın mı buz kesiyor.gazına baktır.

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
arkadaslar katılmak ıstedım sımdı arac motoru yuksek devırde ıken klımayı acmayın dıyotları patlatıyor yada kompresor sıboplarına veya mekanık aksamına zarar verıyor. kompresor zarar gormus olabılır bır kac keez gaz kacırıp gaz sarjı yapılmıs ıse hava kurutucu fılıtre tıkalı gaz gecısı yavas olabılır. polen fılıtren dolu olup hava akısın yavas olabılır vs. vs. ama hepsı olacak dıye bısı yok dıger arkadasımın dedıgı gıbı gazı kacmıs olabılır.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Evet yuksek devirde klimayi devreye sokmak klima komprosoru icin zararli ama d3te camlarin bugu icin yuksek devirdede olsa devreye sokuyoruz adamlar on cam icin bugi cozmesi icin tus koymuslar vardir bi bildikleri

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
arkadaslar katılmak ıstedım sımdı arac motoru yuksek devırde ıken klımayı acmayın dıyotları patlatıyor yada kompresor sıboplarına veya mekanık aksamına zarar verıyor. kompresor zarar gormus olabılır bır kac keez gaz kacırıp gaz sarjı yapılmıs ıse hava kurutucu fılıtre tıkalı gaz gecısı yavas olabılır. polen fılıtren dolu olup hava akısın yavas olabılır vs. vs. ama hepsı olacak dıye bısı yok dıger arkadasımın dedıgı gıbı gazı kacmıs olabılır.
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederiz Erhan bey...
:)

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
[mp3][/mp3]Yüksek devirdeyken bi anda klima açılırsa kavraması kaçırabilir ve sıfır kompresör takılması gerekir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yav madem klimacı var aramızda bi sorayım...

hacı benim aracın fanı cayır catır dönüyor,yola ilk çıktığımda klima canavar gibi soğutuyor,aga bir saat kadar gidince sen sağ ben selamet.resmen üfleme işi bitiyor.normalde 1. kademede üflediği havayı 4.kademede üflemiyor.

duruyorum,3-5 dakka klimayı kapatıyorum,sonra açınca çalışıyor.ama biraz sonra yine aynı...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bide bakımları serviste yapılıyor.filtre eski yada şişti gibi şeyle olamaz.zaten aynı sorunla 2. filtre bu.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
araç klimasından pek anlamam ama biz soguk hava depoları tekne klimaları dolap vs işi yapıyoruz sistem aynı sonuçta neyse
abi fan üflemeyi mi kesiyor yoksa soguk mu üflemiyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
araç klimasından pek anlamam ama biz soguk hava depoları tekne klimaları dolap vs işi yapıyoruz sistem aynı sonuçta neyse

bende uğraştım birazcık.

ya ismail olay şöyle.fan çalışıyor.fanda bi sorun yok.ama hava içeri ulaşmıyor.sanki bişey tıkamış gibi.

hani defrost çalışmaz da evapatör donup tıkanır ya.sanki öyle bişey oluyor.ama bizim arabaların evapatöründe defrosta gerek olacak kadar soğutma olyormu?hayır bi kere bizim arabalarda evapatör cinsi bişey var mı?

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz

bende uğraştım birazcık.

ya ismail olay şöyle.fan çalışıyor.fanda bi sorun yok.ama hava içeri ulaşmıyor.sanki bişey tıkamış gibi.

hani defrost çalışmaz da evapatör donup tıkanır ya.sanki öyle bişey oluyor.ama bizim arabaların evapatöründe defrosta gerek olacak kadar soğutma olyormu?hayır bi kere bizim arabalarda evapatör cinsi bişey var mı?

benimde ilk aklıma o geldi acaba gazda dengesizlik varda evaparatör buzlayıp hava akışını mı kesiyor .. bence olması lazım evap yoksa nasıl sokutucakki .. endüstri meslek lisesi mezunuyum okulda araç kliması yoktu toplanıp araç kliması almıştık kople çıkma kompresör evap kondanser

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
mesela soguk havalarda dijital arıza yapıyor evap komple buz kaplıyor ve sonugmuyor üflüyemiyor mecburen ztn pek bişey yokki ne arıza yapıcak ya motor ya gaz yada fan var. su gideri tıkalı olupta nemde buzlayıp kalıyo desem kapanıp açıldıgında anında erimezki giderdeki buz