d2 kasa safeline yakıt tüketimi

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
merhaba arkadaşlar aracım d2 kasa 2011 model 89.000 km'de safeline tüm bakımları yerinde bunlara baskı balata vs bunlarda dahil ayrıca daha önceden carbon clean yaptırmıştım ve ara ara wurth kullanıyorum filtreler vs hepsi yakında değişti lastiklerim yeni turbomda flan en ufak sıkıntı yok ama tek sorunum şu ki aracım şu sıcak yaz günlerinde şehir içi 7 litrenin altına düşmüyor son 2 dir petrol ofisinden alıyorum shellden aldığımda ise 7.5 un altına düşmüyordu ayrıca aracımı hiç zorlamam 2.000 devire geldiğinde vites atarım bu şekilde kullanıyorum acaba tüm safeline'lar mı böyle çok yakıyor düşüncelerinizi paylaşırsanız şimdiden teşekkürler

burhan

Aktif Üye
Adı
burhan
Modeli
Renk
GRİ
çok yakıyor 1,9 multijet bayramda klima ful açık 6,2 6,5 arası gösteriyor şehir içi yaptığım yol çoğunlukla.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
ben 2500-2800 civarında vites degiştiriyorum yoksa bayılıyor fala gaza basmak gerekiyor ortalama tüketim hiç düstügünü görmedim ama anlık tüketime baktıgında 4 ile 6 litre arasında oluyor tabi kullanmaya baglı.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
2000 devirde vites değişirseniz motor çok yakar + kurum bağlar performans düşer,
İsmailin dediği gibi 2500 ile 2800 devir arası ideal. Sadece 1 den 2 ye atarken 2000 devirde değişirsiniz sonrası için olmaz.

Şehir içi benim daha dünki ortalamam 6.5 lt. Sürekli agresif kullanım.

hakanckmkc

Aktif Üye
Doblo
Adı
hakan çakmakçıoğlu
Kan Grubu
0 +
Meslek
özel sektör çikolata
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
KIRMIZI
bende yaklaşık 5,5litre 100kmde yanlız silivride kulanıyorum genelde şehir dışıda sayılabilir buralar

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
az yakmasını istiyosanız yavaş hızlanmak lazım kökleyince hüpletiyor mozatu :) sakin sürmek lazım ama .. bu trafikte bu sıcakta sakinlik mi kalır

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
şehir içi esenyurt-bağcılar arası kullanıyoruz babalı oğullu 5.6-5.7 yakıyor 2007 D2 (klimada full açık) MaşaAllah Doblomaa :))

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
babalı oğullu:D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
babalı oğullu:D
ahahahah :D aynen öyle abi bakıyor trafik yoğunlaşıyoo pederbey hemen yan tarafa geçiyor :) :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Can bizde sürekli bende ama bugun babam ver doblomu özledim be dedi biraz kullandı:D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Can bizde sürekli bende ama bugun babam ver doblomu özledim be dedi biraz kullandı:D
bizde belli olmuyor abi :D

giresunlu_28

Giresun Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Fiorino
Adı
Erhan SARISARAY
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Bilgi İşlem Personeli
Aracınız
Fiorino
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Çöl sarısı
Merhaba arkadaslarim.Foruma yeni uye oldum benimde babamla ortak kullandigimiz 2012 model safeline aracimiz var.suan 18600 km de bakimlarini hep servisde yaptirdik.Araci genelde sehir ici ve koye gidis gelisde kullaniyoruz.koy yolu cok uzun degil ortalama tuketim genelde 8.5 9 civari oluyor.Koy yoluna gitmedigimde denedigimde ise 7.5 larda geziyor sizce bu degerler normal mi.Aracin kmsi dusuk oldugu icin araci aldigimizda fazla yakar demislerdi bundan dolayimidir.Birde daha onceden 3000 devirde vites degistiriyordum turbo devreye girsin diye (bu sekilde soylemislerdi) bu sitede okuduklarimdan sonra 2500 lerde vites degistiyorum.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hoşgeldiniz ortalama hızınız kaç km olarak gözüküyor eğer kısa mesafe kullanıyorsanız tüketim değerleri noramal kısa kullanımda ve düşük hızlarda fab verilerini yakalama imkanı yok malesef

giresunlu_28

Giresun Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Fiorino
Adı
Erhan SARISARAY
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Bilgi İşlem Personeli
Aracınız
Fiorino
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Çöl sarısı
hoşgeldiniz ortalama hızınız kaç km olarak gözüküyor eğer kısa mesafe kullanıyorsanız tüketim değerleri noramal kısa kullanımda ve düşük hızlarda fab verilerini yakalama imkanı yok malesef

Cevabiniz icin tesekkur ederim ortalama hizim 27 gozukuyor suan.Servise goturup yakit testi yaptiracaktim.Sizin sozunuze istinaden gerek yok sanirim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ortalama hızınız çok düşük en az 45 50 olması gereki ki fab verilerine ulaşsın ben gçen hafta bi test sürüşü yaptırrttım biraz yol alınca ortalama 6.4 gösterdi ki zaten çok trafikte bu değerleri yakalamak imkansız sürekli dur kalk ara skaklar kısa mesafeler de seyir edince tüketim yükseli ama mesafe uzayınca düşüyo ben 5.4 gibi değerler elde ettim

giresunlu_28

Giresun Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Fiorino
Adı
Erhan SARISARAY
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Bilgi İşlem Personeli
Aracınız
Fiorino
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Çöl sarısı
Birde uzun yolda deniyecegim bakalim sizin degerlere ulasabilirmiyim diye.Tesekkur ederim

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
köy yolunda yakıtınız normal, benimde dağ yılunda 8 - 9lt civarı yakıyor ama yol açıksa 6lt a kadar düşürebilirsiniz. Uzun yolda 4lt civarı yakar

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
uzun yolda sabit hızda düşer yakıt tüketimeine yol durumu rüzgar kullanım şekli gibi çok büyük etenler bulunmakta