D2 KASA 160 DA SABİTLENİYOR

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
merhaba beyler geçenlerde arkadaşımın safeline model aracıyla düzlükte test ettik ondan 2 hafta öncede 2009 model başka bir safeline modele sahip arkadaşımla aynı yolda tam düzlük yaklaşık 7 8 km mesafe yolda sonuna kadar bastık iki araçta 160 hızında sabitlendi dahada gitmedi hayırmıdır şermidir anlamadım gitti yani yüksek model bu iki aracın 160 km hızı geçememesi çok acı sonuçta ticari araçta ama bi kangoo eski model ve dacia dokker bunlar bile gözü kapalı 180 yapabiliyor bende o sinirler fiatı aradım yetkiliye bağlandım çok sinirim bozulmuştu söyledim durdum bana söylediği laf yeterli veri dedi bende lanet olsun sizede bunları üreten mühendise dedim kapattım

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyide daha ne gitsin ki 1.3 araba 160km çok normal vizim eski kasa ilede ben 170 gördüm bununlada 173 km gördüm bence yeterli 1.6 200km hızı görüyor 1.9 jtd yi söylemiyorum bile

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
beyler kandırmayalım birbirimizi araçlarımız 1.3 ama multijet zaten ama şu zamanda 1.2 sembol, clio, corsa bile her ne kadar otomobil olsalar bile 180 km hızı rahat deviriyor ayrıca iş ticari araç olması değil ya o lanet olası en sevmediğim eski kasa kangoo benim d2 kasa doblolarımı geçiyosa ben buna uyuz olurum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyide fabrika verilerine bi bak nax hız 143km d2 nin yani normal bence ayrıca eski kango o hızda tekerlekleri yerden kesiliyordur

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyide fabrika verilerine bi bak nax hız 143km d2 nin yani normal bence ayrıca eski kango o hızda tekerlekleri yerden kesiliyordur

Samed38

Saygın Üye
Bence normaldir 1.3 için zaten Doblo hız üzerine yapılmış bi araç değil :) Biz 1.9 la 185km yaptık istesek daha yapardık.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
Bence normaldir 1.3 için zaten Doblo hız üzerine yapılmış bi araç değil :) Biz 1.9 la 185km yaptık istesek daha yapardık.

onu bende çok iyi biliyorum hız için yapılmış araçlar değil ama bu kadar da hantal olması hoş değil sizi bilemem ama benim ve çevremdeki bir çok insan için performansta çok önemli şahsen

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

onu bende çok iyi biliyorum hız için yapılmış araçlar değil ama bu kadar da hantal olması hoş değil sizi bilemem ama benim ve çevremdeki bir çok insan için performansta çok önemli şahsen

ozaman 1.9mjet 105 hp alacaktınız 200km hızı görüp sol şeritte milleti tokatlayacaktın

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

hız önemliyse neden 1.3 multijet aldınız ki? 1.9 multijet gibi bi motor seçeneği sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
1.3 alan adam basmak için almamalı 160 biraz düşük bizim 1.4 bile yeni iken max 180 yapmıştı o yüzden pek takılmamak lazım 160'a basmak için alırsam kesinlikle 2.0 alırım yada 1.9

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
nette bi video vardı d3 1.3 premio ile adam 180km görmüştü ki bencede d3 1.3 biraz zaman alsada 180 görebilir ben gayet yeterli buluyorum performansını

aracınız 160 km hıza ulaşana kadar bi kesinti yapıyor mu yoksa net mi hızlanıyor byu bence daha önemli

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
merhaba beyler geçenlerde arkadaşımın safeline model aracıyla düzlükte test ettik ondan 2 hafta öncede 2009 model başka bir safeline modele sahip arkadaşımla aynı yolda tam düzlük yaklaşık 7 8 km mesafe yolda sonuna kadar bastık iki araçta 160 hızında sabitlendi dahada gitmedi hayırmıdır şermidir anlamadım gitti yani yüksek model bu iki aracın 160 km hızı geçememesi çok acı sonuçta ticari araçta ama bi kangoo eski model ve dacia dokker bunlar bile gözü kapalı 180 yapabiliyor bende o sinirler fiatı aradım yetkiliye bağlandım çok sinirim bozulmuştu söyledim durdum bana söylediği laf yeterli veri dedi bende lanet olsun sizede bunları üreten mühendise dedim kapattım

ahmet karşılaştırdığın araçların ikiside 1500 cc ve 86 HP motor gücüne sahip.o araçların 180 yapması (gerçi ben kango ile 180 yapıp takla atmayan çok az sürücü tanıyorum) normaldir.

hal böyle iken senin 1300 cc 75 hp motor ile 160-170 görüp kalman normaldir.

ama ben sana çok net bişey söyleyeyim.renault ve tayfası seni sadece konya ovasında geçebilir.çünkü o aracı tasarlayanlar aracın viraj döneceğini hiç hesaba katmamış.2010 kango bile adam gibi virajlı rampalı bir yolda ancak tozumu yutar.(bu güne kadar hep yuttu)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
özellikle yokuşlarda bazılarının bu araba 1.3 mü diye sormaları çok hoşuma gidiyor

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye

ahmet karşılaştırdığın araçların ikiside 1500 cc ve 86 HP motor gücüne sahip.o araçların 180 yapması (gerçi ben kango ile 180 yapıp takla atmayan çok az sürücü tanıyorum) normaldir.

hal böyle iken senin 1300 cc 75 hp motor ile 160-170 görüp kalman normaldir.

ama ben sana çok net bişey söyleyeyim.renault ve tayfası seni sadece konya ovasında geçebilir.çünkü o aracı tasarlayanlar aracın viraj döneceğini hiç hesaba katmamış.2010 kango bile adam gibi virajlı rampalı bir yolda ancak tozumu yutar.(bu güne kadar hep yuttu)

işte budur ya forumda sizden başka kimse söylemedi bunları süpersiniz gerçekten doğruları açıkladınız iki gündür böyle bir şey söyleyen birisini arıyordum gerçekler sizin ağzınızdan çıktı teşekkürler .
hele ki şu lafınız sadece konya ovasında geçer harika Smile ayrıca bu araba 1.3 mü diye sormaları fevkalade eyvallah kardeşim.

HAMZA MUTLU

Azimli Üye
bizdede d2 kasa doblo var alalı 2 ay oluyor 30 bnde ilk sahibinden uzunyolda kullanılmış bi araç aracı 2 kmlik hafif yokus aşaardından 3 kmlik düzlükte test ettim o sırada arkadasımın 2013 model conneti ile kapısıyordum araç rahatlıkla 170 gördü ışıklar olmasaydı dahada giderdi doblo sevdiğim bi arac ama virajları dönerken sürücü yerinden fırlayacakmıs gibi oluyor araç hem savruluyor ayriyeten koltuk sürücüyü kavrayamıyor bn kangoların butun kasa versiyonlarını sürdüm ilk kasa muhteşem performans sürüş olarak 2 ci kasa savruluyor düz yolda 160 hayatta geçmiyor bi istanbula giderken 180 e gelmişti ibre ama o hızda araba çok oynak son kasa ise maxi olanını kullandım uzun oldugundan mıdır nedir 130 150 ile viraja gir bana mısın demiyor motor olarakdaiyi şanzumanı çok güçlü ama dobloyla kapışamaz diye düşünüyorum bnm merak ettiğim d3 kasa dobloları hantal diyorlar tirafiktede görüyorum kullananmı basmıyor nedir gazı kokleyip giden yok lakin şu bi açık hız isteyen buyuk motor kullanacak çunku motor kuçuldukce hızı karsılayacak devri sağlamak için devir artar yuksek devir yuksek yakıt demektir bu bi gercek

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben d3 ün sınırlarını her konuda zorluyorum çokta memnunum zaten en sevdiğim yanı da yol tutuşu yoldaki stabil hali çok güzel ve 170 k ile giderken hiç bi sarsntı bi oynama falan yok

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bizim araçlar hız aracı değil ama yeri geldiğinde de bastığında gidiyor. Şahsen benim ihtiyaçlarımı karşılıyor özellikle 4. vites vazgeçilmezim :D

Srcntrks

Azimli Üye
160'a Şükür et arkadaşım bende 1.3 multijet 2008 d2 kasa cargo araç var birisinden cargo araçların hızını kesiyorlar diye bir şey duymuştum servisten açtırma gibi bir durum söz konusuymuş benim araç

3.vites 5200 devir 125 - 130 arasına oturuyor
4. vites 4000 devri geçmiyor(denedim) hız 140 oluyor.
5. vites yine 4000 devirde kalıyor ve araç 150 diyor 151 demiyor o derece yani

Bana da bu veriler çok düşük geldi bir arkadaşım 2006 kasa açık kasada 4.vites 5200 devir 160'a oturttu aracı ve video çekti bana bence cargo'larda sıkıntı var diye düşünüyorum sizce servise gitmelimiyim...?