D2 Arka Stop Sökemedim

last19

Yeni Üye
Slm Arkadaşlar.
2007 Doblom var. Stop oksitleme yapmış sanırım basınca sinyal de yanıyor. Söküp temizleyim bağlantıları dedim ama olmuyor. Stopun alt ve üst kısmında iki vida var ikisini de söküyorum ama hala çıkmıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
o iki vidayı çıkardıkan sonra stopu tutan çok büyük bi vida var o vida arka hoparlör kapağını çıkarın ve hoparlörü çıkarın ordan görürsünüz o vidayı. o vidayıda çıkarmak için stepne çantasının içinde plastik bi aparat var onunla sökeceksiniz o vidayıda bu kadar

last19

Yeni Üye
Arabanın en güvenlikli yeri arka stop sanırım :) Teşekkürler bilgi için.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
rica ederim çok sağlam yapmışlar :D

tr_badboy

Daimi Üye
aynen öyle d1 de de benm başıma gelmişti asıla asıla az daha stop u kıracaktım megerse arkasında vidası varmış stop degişmeye elektirikçiye gittikten sonra öğrendim :)

06AH8097

Daimi Üye
Bende bide döşeme var komple. Bagaj kapağı fitillerini söküp döşemeyide söktük stobu sökmek için doblonun en kızdığım yönü bu sanırım ne diye koyarsın abi oraya vidayı koy bakalitin içine yine razıyım..

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Bende bide döşeme var komple. Bagaj kapağı fitillerini söküp döşemeyide söktük stobu sökmek için doblonun en kızdığım yönü bu sanırım ne diye koyarsın abi oraya vidayı koy bakalitin içine yine razıyım..
o zamanda "stopu 2 tane vida tutuyor emanet gibi"" diyenler çok olurdu işte malzemeden kaçılmadığı ve sağlamlığı ortada

globetroter

Saygın Üye
evet arka hoparlörün üstünde bi tapa var direkte. onu çıkarın plastik lokması var kriko çantasında onunla sökün.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
kriko çantasının içinde bu aparattan mevcut. bu aparat ile stop lambası arkasındaki direk içindeki somunları sökün. dikkat edin direğin içine düşmesin. dikkatli olun

aparatzj.jpg

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri

abi o tıpa olan yerden 1 tl boyunda bi yuvarlak parça kes o tıpayıda onun üstüne tak oldu bitti :D

bide o aparattan bizde yok nerden bulabiliriz

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
o zamanda "stopu 2 tane vida tutuyor emanet gibi"" diyenler çok olurdu işte malzemeden kaçılmadığı ve sağlamlığı ortada

*tup**tup**tup*

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
arkadaşlar ben hiçbir mesajı okuyamıyorum neden

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
kendi gönderdiğim mesajı bile

last19

Yeni Üye
Stop lambasını oksitlememi var ki diye sökmüştüm aslında. Frene basınca sinyal lambası da yanıyor. Sinyal verip frene basınca daha fena bir durum ön sinyaller hızlanıyor arka sinyal tam yanmadığı için. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı aranızda?

Parça Dünyası

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Emrah
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
kriko çantasının içinde bu aparattan mevcut. bu aparat ile stop lambası arkasındaki direk içindeki somunları sökün. dikkat edin direğin içine düşmesin. dikkatli olun

aparatzj.jpg
İşte o somunu düşürdüm. Nasıl alabilirim?