D2 1.3 multijet safeline 130 u geçmiyor ve rampada bayılıyor

kapilmaruzgarima

Yeni Üye
Adı
sefa
meraba arkadaşlar 2012 model 1.3 doblo safalına cinsi aracım 130 dan sonra istemsiz gidiyor bu durum normalmidir 97 model 2.5 95 hp transit120p aracım var bassan 150 160 yapıyor bu durum normalmidir rampalarda komyonlar bile solluyor

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Normaldir istemsiz gitmesi. O araca o beygir gücü o kadar olur. Ama surda sıkıntı olabilir araç maksimum kaç goruyo?

kapilmaruzgarima

Yeni Üye
Adı
sefa
150 yapmıştım acaba motor açma gibi bir durum varmı doğanlar burodwaylar bile daha hızlı

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Aracı sürekli sakin kullaniyorsaniz motor sagirlasmistir.

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
manifold temizliği yaptırın işe yaramazsa turboya baktırın.o aracın bence 160'ı görmesi lazım..ama sürat iyi değildir dikkatli kullanın..

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@kapilmaruzgarima

istemsiz gitmesi bana pek normal gelmedi mutlaka bi problem var.

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
değişik viteslerde aynı devirlerde (1k-2k-3k) ivmelenmeleri kontrol edip bilgilendirebilirmisin?

muhtemelen turboda sorun...

Son düzenleme:

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
1.3 mjet 160 km hıza kadar istekli hızlanır ama bunda beklenti önemli eğer siz 100 ile giderken gazı kökleyip 5 sn de 160 görmesini bekliyorsanız 1.3 ten bunu beklemeyin 15 sn yede hılanıyorsa bu normaldir sn ler rnektir

örnek 130km hızlagiderken gazı kökleyince öne atılıyorsa problem yoktur ama rahat 160 170 km hızı görebilir

ben d1 ile 170 km görmüştüm maksimum d2 ile 170 km d3 ile 180 km gördüm düzde

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@doblo vip premio
Aynen bu örneklere uymuyorsa aracınızda bir sorun var demektir turbosundan şanzumanına kadar kontrol edilmesi gerek sürekli düşük devirlerde kullanmakla pek alakası yok bence üstten ekzantrik araçlarda motor açma gibi bir şey yok motor ve şanzuman uyumu düzgünse kadranda gördügünüz son hızı her araç yapar 2002 model d1 de şamzuman farklıydı şahsen kendim 210 u gördüm ama şimdiki kullandıgım 2005 d1 de en fazla 170
i gördüm bütün kontrolleri yaptırın eger bişey yoksa bu araca yapacak birşeyde yok

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler 29 ocakda açılan konuyu hortlatmışsınız ama ben bunu niye görmemişim?

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Anaaa hiç bakmamıştım valla bizde yazıyoruz bi faydamız olsun diye :bsmagryr:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

olsun başkan,iyi yapmışsınız.gördüğünüz üzere bende yetişemiyorum bazı şeylere.eksik kalan yeri telafi ederseniz bu sitenin devamlılığına katkı sağlamış olursunuz.

belki ben yarın bi gün giderim,belki serdar gider,belki oğuz gider,murat bile gidebilir.ama sitenin kalıcı olması lazım ki gelecekte de doblo kullanıcısı arkadaşlar dertlerini paylaşabilecek,sorunlarına çözüm arayabilecek bir yer bulabilsinler.

bizim bu siteden samimi anlamda söylüyorum bir kuruş karımız yoktur.hatta cepten para ödeyerek bu işi sürdürüyoruz.sadece serdarenginin'in site için yaktığı mazot sitenin 6 aylık gelirini geçer.biz bu işi insanlara yardımcı olmak adına yapıyoruz.bu siteden tek karımız edindiğimiz dostluklardır.

işte bu hizmetin devamı ve dostlukların artması için tüm üye arkadaşların elinden geldiğince bilgilerini paylaşması gerekiyor.onu da esirgemeyip paylaşan dostlara yazdıkları her harf için kendim,yönetici arkadaşlarım ve buradan faydalanan herkes adına tek tek teşekkür ediyorum

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Eyvallah raptor valla şahsım adına siteden birşeyler kazanılıyor düşüncesi aklımın ucundan bile geçmemişti lakin olsa bile son kuruşuna kadar hakedildigini düşünüyorum insanlar emek harcıyor ve bunu başarıylı yapıyorsa bunun karşılıgınıda almalı. Senin kadar bilgimiz olmasada elimizden geldigince yardımcı olmaya çalışıyoruz madem siteye üye olup birşeyler paylaşıyorsak herşeyi adminlerden beklememek lazım. İnce düşünüp yazdıkların için şahsım adına teşekkür ederim.

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@Alirüzgar
Bize yazacak bir şey bırakmamışsın ki abi :)

murat58

Daimi Üye
Adı
murat
Modeli
Renk
Kahverengi
Bence siz arabayi cok sakin kullaniyorsunuz arada sinirlari zorlayin ben rampada hic sikinti cekmiyorum motoru sağır birakmayin .