D1 - D2 lere süspansiyon çözümü...

Black Hawk

Saygın Üye
Son kasa Doblo'ların öncekilere göre en çok dikkat çeken özelliklerinden biri sarsıntıyı azaltan süspansiyonu.

Yakında piyasada öyle bi ürün olucak ki D1 - D2 kasaya bu amortisörleri takabilirsek (Tabi fiyatını öğrenmek lazım :D) bırakın D3 sahiplerini, son model en pahalı lüks araç sahipleri bile hayran kalıcak.

Ses sistemleri ile tanıdığımız BOSE firmasının geliştirdiği elektronik amortisörler Araç içine yerleştirilen bir algılama merkezini dengede tutmaya çalışıyor ve araç nasıl bir yerde ilerliyor olursa olsun aynı hizada kalıyor. Tabiki bu sistem manuel olarak da kontrol edilip gerektiğinde müdahele edilebiliyor. Videonun başı ve sonlarındaki zıplama buna bi örnek.

http://www.youtube.com/watch?v=fHNT2Ivad_U&feature=related

bikaç farklı görüntü içeren 2. videoyu da veriyorum. Daha çok video var ama benden bu kadar.

http://www.youtube.com/watch?v=Lyf4rfT7bHU

Sarsıntıdan şikayet eden tüm araç sahiplerine gerekli...

kokplot

Onursal Üye
aga araçlarınızla asla oynamayın. bence araçlarınız böylede çok çok iyi. düzelecek derken hergün her hafta sanayiye ya ayara :D yada tamire :D gidersiniz. orjinalerin dışında hiç biri uzun seneleri atlatamadı. sende ararken orjinal ararsın değilmi. modifiye varsa şüphelenir ve almama kararı verebilirsin. :) benimki kendime göre fikirdir. sevgilerimi saygılarımı sunarım arkadaşlar

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bencede orjinalliği bozmamak gerekli ben sadece yük takozlarını kestim zaten yük koymuyoruz ve şuan harika oldu araba

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Manyak bişi bu ya, süper farkettiriyor. :D

Savrulmalarda aracın bir tarafının yapacağı fazlalık baskıyı dağıtması sorun çıkartmaz mı acep :D

Bize daha erken, hem ben makaslara yükle söz dinletiyorum. :D

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
doblo zıplasa da sorun yok alıştık artık ve tavanda yüksek kafamız furmuyo en azından :D

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
premio2007_55 tarafından yazılan metin:
doblo zıplasa da sorun yok alıştık artık ve tavanda yüksek kafamız furmuyo en azından :D

Doblo'ya ilk binenlerin çoğu vuruyor. :D Yüksekmiş gibi geliyor ama, tavana olmasada, ön yukarı rafa vuruyorlar. :D