D1 , D2 , D3 , D4 Hakkında

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Merhaba değerli arkadaşlar , 2004 jtd kullanıcısı olarak size bi bilgi danışmak istiyorum sağlamlık ve kalite yönünden en iyi kasa sizce hangisi? konfor demiyorum sağlamlık ve kalite yönünden?

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
En yenisi her zaman iyidir.

Furkan Demir

Yeni Üye
Adı
Furkan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Bence kalite olarak d4 ama eğer açıkda olsa yük taşımak istiyorsan makaslı olan d2 kasayı seçebilirsin hem yakışıklı bir model bence

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Benim araç da makaslı köyde yoğun olarak kullanıyorum. Yük ve arazi işinde oldukça memnunum. Diğer kasalar motor olsun arıza olsun sağlamlık olsun bunu yakalar mi onu merak ediyorum. Mesela bunda egr sensörü , çekiş sorunu , aşırı yakıt yakma gibi hiçbir sorun yaşamadım. Baskı balata dahi orjinal 240000 de. Diğer kasalar bu kadar iyi mi masraf açar mı?

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Konfor ne kadar artarsa , dayanıklılık o kadar azalıyor. d1 lerde konfor yok ama bagajı azına kadar su bidonu ile dolduruyorum 5 cm bi çökme oluyor. rampaya dikiliyorum 15 yaşında araba ama sanki araba boşmuş gibi gidiyor 1,9 jtd nin en sevdiğim özelliği.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Jtd in tadı bambaşka zaten , bu aracın performansını tutacak tek araç D3 135 beygir bana göre. Ve satarsam sadece onu almayı düşünüyorum. Fakat bundaki sağlamlık ve masrafsızlık onda olur mu bilemiyorum. O yüzden bilgi danışmak istedim , çünkü bu kasa gerçekten her türlü eziyete iyi dayanıyor. Motor zaten anlatılmaz ...

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
D3 ve D4 kasalara D1 ve D2 kasa kadar sağlam değil maalesef.D3 kasanın tablası ile palionun ön tablası aynıymış.Düşünün biri ticari yük taşıma aracı diğeri binek otomobil ikisindede aynı parça kullanılıyor.Ne kadar dayanır sizce?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
O zaman beklentilerimi karşılamaz maalesef, yeri geliyor 600 kg yük atıyorum köy yollarının hali malum , en iyisi emektar ile yola devam etmek

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Biraz araştırma yapma fırsatım oldu. Bende de d2 1.3 var. Ben tasarruf olsun diye bunu seçtim. Yük ile isim olmuyor. Eşim geçenlerde ford courier alalım dedi.. şöyle ticari piyasasına baktığımda gerek masrafsizlik gerek parça fiyatı gerekse tasarruf olarak d2 kasanın üzerine bir şey göremedim. D1 kasa hariç tabi.... Bir aksilik olmaz ise benimle yaslanacak bir araç olma yolunda d2 yeni doblolar bana pek ilgi çekici gelmiyor. Ne kadar çok elektronik o kadar çok sorun derdi buyuklerim.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Shaldos
Curie almadığınız iyi olmuş.Kronik su eksiltme sorunu var.Ayrıca kalite düşük.Dobloyu almadan önce curie 1.6 95 lik ful olan ile test sürüşü yaptık beğenmedik sonra dobloyu aldık.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@Shaldos
Karma yakıt tüketiminiz nedir 1.3 te? Fiorino da kullandım 1.3 multijet ama yakıt tüketimi 6 litre altına düşmedi. Ve performans olarak dobloya binince sanki traktörden arabaya binmiş gibi fark hissediyorum. Doblo da ise 4.8 litreye kadar düştüm fakat performanslı kullanırsam 6 ile 6.3 litre arası değişiyor.

Ziyapasali

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2004
Renk
SahraBeji
D3-d4 lerde alt takım sorunu var. Ama d1-d2 de genel kronik sorunu üst debriyaj merkezi 150-200 lira civarı bi parça. Ne kadar çok özellik o kadar arıza çıkarır. Tavsiyem d1-d2

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
arkadaşlar aracım 2011 model ve 96,000 e az kaldı.daha ön takım falan hiçbir şey yenilemedim Allaha şükür. kullanımın çok etkisi var bu parçalarda.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@MEHMET78
Maşallah , tabi kullanım ve kullanılan yol da önemli . Siz şehir merkezinde mi yoksa patika yolda mı kullanıyorsunuz genelde?

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
@omer42320 selamünaleyküm abi nasıl oluyor ben daha havalar ısındı isinali 6.5 litreye düştüm şehir içi sakin kullanımda sen nasıl 4.8 i görüyorsunuz maşallah diyelim

onur652

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Kışın 7.3 Keri görüyordum İstanbul'da şimdi havalar ısındı 6.5 civarında gerçekten nasıl oluyor

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Yol bilgisayarına göre söylersem ş.i. normal kullanımda 100/5,5 lt ama gerçek harcamaya bakarsak 6,5 lt. özetle d1 in yol bilgisayarı vasatın da altında yani d1 kullanıyorsanız yol bilgisayarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. 5,5 lt ş.i görülebilir şartlara göre değişir ama çok tasarruflu bir kullanımla o şekilde de arabadan soğuyor insan.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@omer42320
Palio ile aynı tabla kullanılıyor başka bir söze gerek yok.Hyundai kullanıp 200 bin km yi geçen ön takım yaptırmayan,polo kullanıp 180 binde(hor kullanılmasına rağmen) baskı balata değiştirmeyen araçların olduğunu duyunca fiat gurubunun motor hariç çokta sağlam olmadığı kanısına vardım maalesef.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@onur652
Ben karma dedim ileti de göründüğü gibi , ortalama on km şehirici on km tarla arazi yolu seksen km otoyol da kullanımda 90 ile gidersek ve aracı zorlamadan sakin kullanırsak vites geçişleri de sakin olursa gerçekten kokluyor. Ben çok memnunum yakıt açısından. Ancak performanslı kullanımda aynı yolda 1.5 litre artıyor yakıt. Adana Konya arası yolda çoğunluğu 110 km hız da bazen de 150 160 km hızda kullandım , araç da 6 kişi artı bagaj yükü vardı 5.8 litre yaktı , o yolu bilenler bilir tekir rampası falan meşhurdur ona rağmen çok iyi maşallah.