Yardım Çekiş Düşüklüğü

hacinebi

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Bilal
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhabalar. Fiat doblo 1.3 multijet 2007 model kullanıyorum. Arabam 237bin de. Bakımlarını hiç bir zaman eksik etmedim. Fakat arabam eskisi gibi performanslı değil. Çekişten çok düştü. Motorun gücü eskisi gibi yok diyebilirim. Sizce sorun nerede olabilir? Bundan bir kaç ay önce buji sorunu vermişti. Fakat bujileri değiştirdim bir kaç gün sonra hatayı almadım. Sadece 1. ve 4. bujiler değişti. Zaman zaman da hız olarak 100kmyi geçtikten sonra araba kasma ve titreme yapıyor. Ama sürekli değil arada. Daha önce hiç yapmıyordu.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Merhabalar. Fiat doblo 1.3 multijet 2007 model kullanıyorum. Arabam 237bin de. Bakımlarını hiç bir zaman eksik etmedim. Fakat arabam eskisi gibi performanslı değil. Çekişten çok düştü. Motorun gücü eskisi gibi yok diyebilirim. Sizce sorun nerede olabilir? Bundan bir kaç ay önce buji sorunu vermişti. Fakat bujileri değiştirdim bir kaç gün sonra hatayı almadım. Sadece 1. ve 4. bujiler değişti. Zaman zaman da hız olarak 100kmyi geçtikten sonra araba kasma ve titreme yapıyor. Ama sürekli değil arada. Daha önce hiç yapmıyordu.
Baskı balata en son ne zaman değişti ? Yakıtı genelde nereden alıyorsunuz ?Yakıt kalitesi önemli kalitesiz yakıt ,yakıt filtresi kabında su ve pislik biriktirebilir.Bunlar elinizden geliyorsa sizinde kontrol edebileceğiniz şeyler.Farklı nedenlerde olabilir .Yüksek hızda titreme rotçuya gidip rot balans ayarı yapmanızda fayda var aracınız eski alt takımları çoktan değiştirmizşsinizdir diye düşünüyorum sorun varsa rot ayarı yapılırken sıkıntı olan parçalar söylenir.Rolantide de anormallik görüyorsanız hava akış metrede gözden geçirilebilir çekişten düşürür