çakmaklık ve 12 volt çıkışı

ayintap

Aktif Üye
arkadaşlar bildiğiniz gibi doblolarda çakmaklığa ve 12 volt çıkışına şarj cihazları için bırakılan yedek çakmaklık yerinden bahsediyorum kontak açmadan voltaj gelmiyor park halindeyken baya bir sıkıntı oluyor bazı zamanlar ben tez elden bunları direk + 12 volta yani kontaktan bağımsız olarak bağlayacağım ve kendimi bu sıkıntıdan kurtaracağım lazım olduğunda kontağı açmaktan sinir oluyorum :mad:

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
hocam öyle yapıncada bi sakatlık çıkmasın çocuk falan oturur çakmakla falan oynar bence böle daha iii o benimde aklıma geldi ama riskli...

ayintap

Aktif Üye
birçok araçta direkt çalışıyor zaten kontaktan bağımsız olarak
olmazsada sadece şarj cihazı taktığımız tarafı kontaktan bağımsız yaparım çakmaklığa karışmam riskte kalkmış olur.

Black Hawk

Saygın Üye
Ses sistemi, farlar, çakmak veya 12 w çıkışı gibi yerleri kontağa bağlı yapılmasının öncelikli sebebi akünün korunmasıdır. güvenlik de göz önünde tabiki ama karar senin kafana göre takıl. Dikkatli olduğun sürece bi zararı olacağını sanmam.

gecekondu_3rdi

Daimi Üye
ayintap tarafından yazılan metin:
arkadaşlar bildiğiniz gibi doblolarda çakmaklığa ve 12 volt çıkışına şarj cihazları için bırakılan yedek çakmaklık yerinden bahsediyorum kontak açmadan voltaj gelmiyor park halindeyken baya bir sıkıntı oluyor bazı zamanlar ben tez elden bunları direk + 12 volta yani kontaktan bağımsız olarak bağlayacağım ve kendimi bu sıkıntıdan kurtaracağım lazım olduğunda kontağı açmaktan sinir oluyorum :mad:

12 voltdan kablo çekip torpitoya led takacaktık sigortalarını attırdık çamaklıkla 12 volt çalışmıyor bide kaleriför ışıklandırmaları yanmıyor