Bursalı Fiorino İngiltere'de yılın ticari aracı

geremy

Onursal Kurucu
Kayıt
10 Kasım 2009
Konu
252
Mesaj
4.905
Bursalı Fiorino İngiltere'de yılın ticari aracıTofaş'ın Bursa'daki fabrikasında üretilen Fiat Fiorino ödüle doymuyor. Almanya'da ticari araç Oscar'ını alan araç İngiltere'de de yılın ticari aracı seçildi.


Türk Otomobil Fabrikaları AŞ'nin, Bursa'daki fabrikasında üretilen ve 75 ülkeye ihraç edilen Fiat Fiorino, İngiltere'de "2008 Yılının En İyi Ticari Aracı" seçildi.
TOFAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, fikri mülkiyet haklarının tamamı Tofaş'a ait olan ve 390 milyon avroluk yatırım, Türk mühendis ve işçilerinin imzasıyla hayata geçirilen "Minicargo Projesi"nin Fiat markalı yüzünü temsil eden Fiorino, İngiltere'de "2008 Yılının Ticari Aracı" ödülüne layık görüldü.
Dünyanın en önemli uzman ticari araç yayınlarından biri olan "What Van" dergisi tarafından düzenlenen organizasyonda İngiltere'de yılın ticari aracı seçilen Fiat Fiorino, aynı zamanda "2008 Yılının En İyi Hafif Ticari Aracı" ödülünü de alarak çifte başarıya imza attı.
Fiat Fiorino, eylül ayında düzenlenen 62. Hannover Ticari Araç Fuarı'nda da VOTY (Van Of The Year) jürisi tarafından uluslararası çapta ticari araç sınıfının "Oscar"ı olarak kabul edilen "2009 Yılının Ticari Aracı" ödülüne layık görülmüştü.
Türkiye'de, "Cargo", "Combimix" ve "Combi" model versiyonlarıyla 17 bin 570 YTL ile 27 bin 470 YTL arasında değişen Aralık ayına özel kampanyalı anahtar teslim başlangıç fiyatlarıyla satışına devam edilen Fiat Fiorino, 1.4 litre 73 HP benzinli ve 1.3 litre Multijet 75 HP'lik turbo dizel motor seçenekleriyle tüketicilerin ilgisine sunuluyor.

AA
 
Yukarı Alt