Bulunamayan 1,9D arızası ÇALIŞMAMA VE GAZ Yememe sorunu

Halitşafakkoca

Azimli Üye
Doblo
Adı
şafak koca
Kan Grubu
0 +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Renk
beyaz
Merhaba ben şafak 2002 1,9D doblom var aracımızın sorununu bir türlü bulamadık, sorunu sizlere şöyle açıklayayım: kontağı açınca motor ışığı sönmüyor çalıştırıyoruz motor ışığı halen yanık gaz yemiyor araç pedala basılı tutunca yavaş yavaş gaz almaya başlıyor fakat tepkime çok zayıf stop ediyorum kontağı açıyorum yine yanıyor motor ışığı kapatıp hemen arkasına yeniden açıp marşa basıyorum ışıkların hiç birisi sönmeden bu sefer motor ışığı sönüyor ve gaz yemeye başlıyor araç normale dönüyor. Motor sıcak yada soğuk fark etmiyor bu arıza sürekli var şu aralar birde avans yapmış gibi geç ve tekleyerek çalışıyor ustalar kimi beyin diyor kimi pompa değişecek diyor ne yapacağımızı bilemedik yardımınızı bekliyorum uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin.

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
Bilgisayar ne diyor ariza olarak

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
Peki boşta gaz yemesi nasil aracin boştayken gazı dip yapinca nasil devirleniyor

Halitşafakkoca

Azimli Üye
Doblo
Adı
şafak koca
Kan Grubu
0 +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Renk
beyaz
motor ışığı yanıkken yemiyor basılı tutunca yavaş yavaş almaya başlıyor Motor ışığı yanmıyorken sıkıntı yok normal şekilde çalışıyor

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
motor ışığı yanıkken yemiyor basılı tutunca yavaş yavaş almaya başlıyor Motor ışığı yanmıyorken sıkıntı yok normal şekilde çalışıyor
Simdi bu arizalar yuksek ihtimalle yakit sistemi arizalarindan oluşuyor buna ilk once depodan baslayip öne doğru gelmeniz gerekiyor her ihtimal degerlendirilmeli depo samandira icindeki pislik olabilir aynı yerdeki iç pompanin basinci yetersiz olabilir yüksek basinc pompası arizali olabilir rail sensorleri arizali olabilir isinin ehli bir usta bulup aracanizi birakip bir kac gun deneme yanilma yöntemi ile parcalari cikma odunc bularak denemeli ki buyuk ihtimalle duzelir bu islemlerden sonra

Halitşafakkoca

Azimli Üye
Doblo
Adı
şafak koca
Kan Grubu
0 +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Renk
beyaz
depo temizlendi şamandra felan filtre değişti mazot
bu sorun yüzünden muayne geçdi o yüzden heryere rahat gidemiyorum

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
depo temizlendi şamandra felan filtre değişti mazot
bu sorun yüzünden muayne geçdi o yüzden heryere rahat gidemiyorum
Samandira ve ic pompa saglamsa ise öne gecin borulari kontrol ederek tabiki sonra yuksek basinc pompasi rail basinc sensörleri kaliyor ayrica debimetrenin fisini cekip ayrica bir deneyin debimetre her zaman ariza yazmayabilir beyine

Koray1634

Azimli Üye
Doblo
Adı
Koray
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Alüminyum doğrama ve sineklik sistemleri
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Hava akış metreyede bir bakın yada baktırın hava yakıt karışımını düzgün yapamazsada olabilir

Halitşafakkoca

Azimli Üye
Doblo
Adı
şafak koca
Kan Grubu
0 +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Renk
beyaz
Hava akış metreyi kontrol ettim hep açık konumda hiç kapanmıyor birde serum yapıp denedik şişeden direk pompaya mazot verdik yine aynı sorun

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Mazot filtresi orjinal mi birde mazot pompasındaki sensördende yapabiliyor. Delphi idi sanırım Ankarada serviste değiştirmişlerdi.

Tumayay

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tumay
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Merhaba ben şafak 2002 1,9D doblom var aracımızın sorununu bir türlü bulamadık, sorunu sizlere şöyle açıklayayım: kontağı açınca motor ışığı sönmüyor çalıştırıyoruz motor ışığı halen yanık gaz yemiyor araç pedala basılı tutunca yavaş yavaş gaz almaya başlıyor fakat tepkime çok zayıf stop ediyorum kontağı açıyorum yine yanıyor motor ışığı kapatıp hemen arkasına yeniden açıp marşa basıyorum ışıkların hiç birisi sönmeden bu sefer motor ışığı sönüyor ve gaz yemeye başlıyor araç normale dönüyor. Motor sıcak yada soğuk fark etmiyor bu arıza sürekli var şu aralar birde avans yapmış gibi geç ve tekleyerek çalışıyor ustalar kimi beyin diyor kimi pompa değişecek diyor ne yapacağımızı bilemedik yardımınızı bekliyorum uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin.
Merhaba,ayni sorun 1.9D 2002 aracimiz da vardı . Gaz pedalı bağlı olarak gaz yememe pedala bastigimizda yavas yavas gaz alma yada aniden pedaldan ayak cekme gibi durumlarda hicbir tepki vermiyordu veya gec veriyordu. Gittik pompodan dediler yakin deposundan dediler filtreden dediler bir ton uğraştık en son sorun beyinde çıktı bi işin ehli beyinciye gitmeni tavsiye ederim. Beyin yenilendi sorun kalmadı

Serdar 0788

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2001
Selamın aleyküm aynı sorun bende de oluyor banada beyin dediler arızaya bakinca egr hatası veriyor.