Bu sigorta şirketleri şaşırmış

nuri53

Azimli Üye
Adı
nuri
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
@ali0635
Farketmez izmir büyük şehir o sebepten sigortanın yüksek çıkma sebepleri geçmişte çok kazan varsa 25 yaş altıysan bayansan trafik cezası çok yiyorsan 55 yaş üstüysen ve kayıtlı olduğun il istanbul gibi büyük şehir ise çok çıkar
plaka artık farketmez tc kimlik numarandan nerede ikamet ettigin bilindiği için farketmez deseler de bence ada olsa fiyat fark ediyor

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@SuSKuN_78
O zaman izmirde Büyükşehir hatta uşak bile Büyükşehir olmuş onlarda pahalı o zaman ama nufus az

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@ali0635
trafik kaza riskine bakıyorlar diye biliyorum sadece büyükşehir olması yüksek olacak anlamına gelmiyor dediğiniz gibi.

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
mayıs 25
2015 1.3 doblo easy
trafik 760
kasko axa 650
yaptırdım

Cengaverr

Aktif Üye
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
mayıs 25
2015 1.3 doblo easy
trafik 760
kasko axa 650
yaptırdım

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Cengaverr
hayırlı olsun.

mustafactnbg

Daimi Üye
Adı
mustafa
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Kalite Kontrol Uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
türk kahvesi
@bigerror
Aynn bizim burada aynı çıktı fiyatlat

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
BURDAN DUYURAYIM DEDİMMM... TRAFİK SİGORTALARI HAKKINDA... OKUYUNUZ LÜTFEN..
Hürriyet'ten Noyan Doğan'ın konuya ilişkin o yazısı şöyle:
"Torba yasa ile trafik sigortasında değişiklik öngören kanun da çıktı. Açıkça söyleyeyim, öyle bir hava yaratıldı ki, yasa çıkacak, trafik primleri düşecek. Haliyle vatandaş da bu beklenti içinde. Bu kadarla da sınırlı değil. Okuyuculardan gelen yorum ve sorulardan sadece ikisini paylaşayım ki, beklentinin ne boyutta olduğunu anlayın. “1 ay önce yüksek fiyattan trafik sigortası yaptırdım, kanun ile indirim yapılacak mı, para iadesi alacak mıyım?” “Geçen sene 180 lira olan sigortamı 680 liradan yaptırdım, primi geri alma şansım var mı?”
Demek ki, neymiş; yasa çıktığına göre artık primler düşecek, yüksek fiyattan sigorta yaptıranların da paraları iade edilecekmiş. Valla hiç öyle, ‘maliyetlere bakıp, fiyatları yeniden belirleyeceğiz, zamanla fiyatlar oturur’ gibi kaçamak söylemlere gerek yok. Vatandaşın beklentisi net, sigortacılara duyurulur.
POLİÇEYİ İPTAL ETTİR, YENİSİNİ YAPTIR
Peki, yüksek fiyattan sigorta yaptıranların primleri iade edilecek mi? Dost acı söyler, para iadesi falan söz konusu değil. Şöyle anlatayım: Geçen sene sigortanızı 200 liraya yaptırdınız, bu sene 600 lira ödediniz; yasa çıktı, fiyat yine 200 liraya düşecek, 500 lirayı da geri iade alacaksınız beklentisi içine girmeyin. Hiçbir şirket size fazla ödediğiniz primi iade etmeyecek.
Yasa çıktıktan sonra okuyuculardan, “Yüksek fiyattan yaptırdığım sigortamı iptal ettirsem, fiyatlar düştüğüne göre, yeni poliçeyi düşük primden yaptırsam olur mu?” şeklinde sorular da alıyorum. Hatta kimileri, aracı, akrabasının üzerine devredip, poliçeyi iptal ettirmeyi, yeni sigortayı ucuza yaptırmayı bile düşünüyor. Öncelikle belirteyim, zorunlu sigortayı iptal ettirmenin bazı şartları var. İstediğiniz zamanda, canınız istedi diye vazgeçemiyorsunuz.
Doğrudur, kanun, tüketiciye bir ay içinde sigortayı iptal ettirme hakkı tanıyor. Evet, aracı sattığınızda da trafik poliçesi iptal oluyor. Ama bunların hiçbirinin faydası olmaz. İster bir aylık hakkınızı kullanın, ister aracınızı eşinizin, çocuğunuz, dayınızın üzerine geçirin, fiyatta bir değişiklik olmayacaktır; en azından bugünden yarına olmayacaktır. Bir ya da iki ay önce 500 liradan sigorta yaptırdınız, bugün herhangi bir nedenden iptal ettirip, yarın yenisini yaptırın; ödeyeceğiniz para üç aşağı beş yukarı yine aynı olacaktır.
YASA ÇIKTI, FİYATLAR DÜŞECEK Mİ?
Şimdi diyeceksiniz ki, ‘peki kardeşim yasa da çıktı, bu fiyatlar düşmeyecek mi?’. Şunun iyi anlaşılması lazım: Yasa, primleri düşürmek için değil, bundan sonra fiyatların daha da artmaması için çıktı. Yani, geçen sene 200 liraya yaptırdığınız sigortaya, bu sene 600 lira ödediniz; yasa çıkmasaydı, gelecek sene bin, belki de bin 200 lira ödeyecektiniz. İşte yasa sayesinde fiyatlar bu rakamlara çıkmayacak. Özetle, indirim olmayacak ama bindirim de olmayacak.
Ne mi, demek istiyorum? Son dönemde trafik poliçesini kaç paraya yaptırdıysanız, yenileme zamanı geldiğinde, hasarınız da yoksa ya aynı fiyatı ya da az biraz aşağısını ödeyeceksiniz. Ama şunu bilin ki, bundan sonra eski fiyatlardan trafik sigortası yaptıramayacaksınız. Daha açık; ticari olmayan araçlar için artık 150-200 liralara, ticari araçlar için de 500-600 liralara trafik poliçesi dönemi kapandı. Diyeceğim o ki, beklentinizi çok yüksek tutmayın.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
2 haziran son günum.Az önce fiyat aldim.Aldigm sene 440 gecen sene 340 olan aracim için en uygun 750 TL cikti ray sigorta.Sizce ayin birini bekliyeyim mi ya da son günü.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@sukru56
Arkadaşlar generali sigorta 650 cikti hic bilgim yok internetten olunca biraz kafam karisti sonra pişman olmayalim.Var mi yaptiran daha doğrusu yaptirip iptal kaza vs durum yasayan?

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@ali0635
Orayi daha hic denemedim ama senin bu yorumdan sonra bakmiycam :)

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@sukru56
Abiler kardeşler siz cevap yazmadan ben kararimi verdim Vazgeçtim internetten yapmaktan.Bi durum olduğunda dukkani belli muhatap olsun istedim.100 fazla olsun kafam rahat olsun.

ustabirol-35

Fenomen Üye
Adı
birol yazaroglu
Kan Grubu
0 +
Meslek
SGK EMEKLİ
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Selamün aleyküm arkadaşlar ben Mayıs'ın 13 de doğa sigortaya yaptırdım 2012 1.6 premio 763 lira yaş 49 kaza vs hiç yok izmir in tire ilçesinde ikamet ediyorum geçen sene 390 lira çıkmıştı gerçekten bu kadar beklemiyordum Allah yardımcımız olsun

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
3 yıldır müşterisi olduğumuz Axa kaskoya 750, sigortaya 1200 küsür lira teklif verdi. Yaptırdık bakalım ama satış işini de kafaya almadık değil. Böyle giderse bu iş yürümez. Ticariler çok külfet olmaya başladı.

Yılda bir muayene 200-300 lira orada yiyor,
Kışlık lastik değiştirme falan ortalama 50 liradan yılda 100 lira,
Sigortası kaskosu ortalama 2000 lira,
Vergisi de neredeyse 1000 lira,

Toplamda yılda sadece standart 3-3500 lira para yiyor 1-2 ay sırf araba için çalışıyoruz resmen. Ekstra bakım ve teknik masraflar hariç.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@wilyimc

Sonuna kadar okudum sanki ben yazmisim gibi geldi.Gerçi sigorta fiuatlari otomobillerde de ayni durum vergi dersek ilk 3 yas otomobille ayni.Ama 3 yas ustu otomobil ile kiyaslayinca ciddi fark oluyor.Şu bagaji yok mu :) ne zaman fullesem satmamaya karar veriyorum.

ahmet-42

Daimi Üye
Adı
AHMET
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
BEYAZ
doga yaptırmayın sorunlu imiş

bute

Yeni Üye
Adı
NAİM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Satış ve Pazarlama Sorumlusu
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Mavi
Herkese Merhaba
İnternet ten bir çok firmadan fiyat alın. En ucuza bulduğunuza yaptırabilirsiniz. Tüm zorunlu sigortaların teminatı aynı. Devlet garantisi var. Ondan en ucuzu bulun derim. 800 TL ye varan farklar var.
Kaskoda özellikler ve şartları bilinirlik önemli.

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Herkese hayırlı olsun beyler.
Fiyatlar malesef yüksek
plakanın 34 olması en kötüsü.

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
@sukru56

Hadi masrafı geçtim başka sorunlar da var. Polis çevirir hususi yük nakliydi ticari yük nakliydi tartış. Hız sınırları çok düşük iki gaza dokunamıyoruz otoban hariç ödümüz kopuyo ceza gelecek diye. Birinci köprüden geçemiyor bazen işimiz düşsse de ikinci köprüyü geçiyoruz. Bazı yerlere girişi yasak falan karman çorman işler. 8 sene d1 doblo kullandık otomobil ruhsatlı keyfimiz iyiydi yani.