BU PAZAR DOBLONU PAYLAŞ!

Delioglan

Azimli Üye
bizim yavaş gidiyor olmamız büyük şanstı. ardından elimzde tutanak olmamasıda şansızlıkdı yoldan geçen bir arabadan aldık jandrmayı aradık dönecez dediler ama biz tokata vardıktan sonra yani yaklaşık 1 buçuk saat sonra bizi arayıp nerede olduğumuzu ambulansa ihtiyacımız olup olmadığını sordular :))

Dark Knight

Fenomen Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
abi resimden sürücü analizi:

masteri süren tam bir artist.büyük ihtimalle birine hava atmak yada kendini ispatlamak için var gücüyle basmış.karşısına araba çıkınca paniklemiş.

100 le giderken kesinlikle kendiside korkuyordu.çok sürratli olduğunun kendiside farkındaydı.sürratli olması zaten yolun tamamını kullanmasını zorunlu kıldı.bu yüzden şerit ihlali yaptı.zaten korktuğu için tetikteydi!o yüzden dobloyla karşılaşınca hiç tereddüt etmeden frene asıldı!

kendini ispatlamaya çalıştığına eminim çünkü böyle bir yolda uzman bir sürücü süratlide olsa kesinlikle aynayı dallara sürterek geçer,belki kendi aynasını kırar ama karşı aracın ve kendisinin ana kaporta parçalarına zarar getirmeden ordan sıyrıldı!

bizim süpermen bunu düşünemedi.dobloyu görünce tek düşündüğü durmaktı.dobloya çarparken yaklaşık 12 metredir kızaklıyordu,ihtimalen direksiyon manevrasıda yapmıştı.ama o kadar korkuyordu ki arabanın direksiyon manevrasına cevap vermediğini farketmedi bile.sadece direksiyonu sağa kırıp freni bırakması onu kurtaracaktı ama bunu düşünemedi,belki bilmiyordu bile.bilsede önemli değildi.paniklemişti ve bunu düşünecek durumu yoktu.o kadar paniklemiştiki dobloya çarptıktan sonra bile freni bırakmadı!

dobloya kafadan çarpmaması sadece şans.hemde doblonun şansı!

kısacası masterin sürücüsü tam olarak acemi olmasa bile iyi bir şoför değil.zaten direksiyon manevralarına ve fren izlerine bakmasak bile gittiği yolla yaptığı hızı karşılaştırarak bunu anlayabiliyoruz.sürratliydi,dobloyu gördü,panikledi,frene asıldı ve çarptı.

Senden iyi senarist olur Raptor :D

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Delioglan tarafından yazılan metin:
pazar günü ufak bi kaza yapdık bende onu paylaşayım :))

2ia543q.jpg

2zp2zhz.jpg

kusur %100 karşı tarafta hem şerit ihlali yapıyor köy yolu olduğu hızı 100km allahdan biz baya bi yavaş girdik yoksa kafa kafaya olabilrdi ucuz atlatdık :)) fren mesafesi 50m yakındı

Geçmiş olsun kardeşim..............

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
abi resimden sürücü analizi:

masteri süren tam bir artist.büyük ihtimalle birine hava atmak yada kendini ispatlamak için var gücüyle basmış.karşısına araba çıkınca paniklemiş.

100 le giderken kesinlikle kendiside korkuyordu.çok sürratli olduğunun kendiside farkındaydı.sürratli olması zaten yolun tamamını kullanmasını zorunlu kıldı.bu yüzden şerit ihlali yaptı.zaten korktuğu için tetikteydi!o yüzden dobloyla karşılaşınca hiç tereddüt etmeden frene asıldı!

kendini ispatlamaya çalıştığına eminim çünkü böyle bir yolda uzman bir sürücü süratlide olsa kesinlikle aynayı dallara sürterek geçer,belki kendi aynasını kırar ama karşı aracın ve kendisinin ana kaporta parçalarına zarar getirmeden ordan sıyrıldı!

bizim süpermen bunu düşünemedi.dobloyu görünce tek düşündüğü durmaktı.dobloya çarparken yaklaşık 12 metredir kızaklıyordu,ihtimalen direksiyon manevrasıda yapmıştı.ama o kadar korkuyordu ki arabanın direksiyon manevrasına cevap vermediğini farketmedi bile.sadece direksiyonu sağa kırıp freni bırakması onu kurtaracaktı ama bunu düşünemedi,belki bilmiyordu bile.bilsede önemli değildi.paniklemişti ve bunu düşünecek durumu yoktu.o kadar paniklemiştiki dobloya çarptıktan sonra bile freni bırakmadı!

dobloya kafadan çarpmaması sadece şans.hemde doblonun şansı!

kısacası masterin sürücüsü tam olarak acemi olmasa bile iyi bir şoför değil.zaten direksiyon manevralarına ve fren izlerine bakmasak bile gittiği yolla yaptığı hızı karşılaştırarak bunu anlayabiliyoruz.sürratliydi,dobloyu gördü,panikledi,frene asıldı ve çarptı.

senaryoyla alakası yok...resimde herşey açıkça görülüyor.fren izi hiç kesilmemiş,çünkü freni hiç gevşetmemiş.freni baştan sona hiç brakmamış,manevrayı boş ver freni bırakmayı bile aklına getirmemiş.çarpışma yerinden sonra bile fren izi var.kaçmayı düşünememiş yolda asfalt dışında 20 cm civarı boşluk var!çok sürratli olduğu için yolu ortalayarak gelmiş.fren izi yolun ortasından hatta solundan başlıyor.tam bir acemi!

ben olsam hiç frene basmadan arabayı olduğu gibi sağa yatırıp dalları sıfır geçer giderdim.dalları sıfır geçemesem bile belki bi kaç küçük dal çiziğiyle atlatırdım.

Dark Knight

Fenomen Üye
senaryoyla alakası yok...resimde herşey açıkça görülüyor.fren izi hiç kesilmemiş,çünkü freni hiç gevşetmemiş.freni baştan sona hiç brakmamış,manevrayı boş ver freni bırakmayı bile aklına getirmemiş.çarpışma yerinden sonra bile fren izi var.kaçmayı düşünememiş yolda asfalt dışında 20 cm civarı boşluk var!tam bir acemi!
ben olsam hiç frene basmadan arabayı olduğu gibi sağa yatırıp dalları sıfır geçer giderdim.dalları sıfır geçemesem bile belki bi kaç küçük dal çiziğiyle atlatırdım.

Yaw kızma bişii demedim. Olayı güzel özetlemişsin. Aynı senin yazdıklarını oynamış mal :D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
senaryoyla alakası yok...resimde herşey açıkça görülüyor.fren izi hiç kesilmemiş,çünkü freni hiç gevşetmemiş.freni baştan sona hiç brakmamış,manevrayı boş ver freni bırakmayı bile aklına getirmemiş.çarpışma yerinden sonra bile fren izi var.kaçmayı düşünememiş yolda asfalt dışında 20 cm civarı boşluk var!tam bir acemi!

Yaw kızma bişii demedim. Olayı güzel özetlemişsin. Aynı senin yazdıklarını oynamış mal :D

yaw ne kızması...herkes senin benim gibi uzman şoför(!) :p değil ki aga!olacak böyle kazalar...:D

aslında bizimkide hafif ortaya yakın geliyormuş.kafayı kurtarmış arkayı kurtaramamış!az sağlı gaza bassa bizimki kurtaracakmış!

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Banada sorarsanız ufacık direksiyon hamleleri ile her iki araçta kazayı çiziksiz geçiştirebilirdi............Doblocu aslan kardeşim yol benim diye hamle yapmadı.......Renocu iç viraj olduğu ve süratli olduğu için aracı yatırırım korkusu ile hamle yapmadı .............sonuç ortada........................Açık ve net bazen hepimiz o günkü haleti ruhiyemizle yani ruh halimiz le bazen aptalca gazlamalar veya sollamalar yaparız ....bana ben yapmıyorum diyen yalan söyler..........Benim ehliyetim 24 yaşında avrupada ve yurt içinde senelerdir araç kullanırım ......Ama adam sollamaya çıkmış artık yola girmiş...........Ben herzaman şunu savunurum .şöförü öldüren tereddüttür...........Var sen az bir şey kaç adam artık o yola girmiş .....inadın anlamı yok ...yol senin olabilir...az bir şey kaç .......çünkü zaman zaman hepimiz yapıyoruz...............benim kanaatim bu alınan alınabilir.............

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Banada sorarsanız ufacık direksiyon hamleleri ile her iki araçta kazayı çiziksiz geçiştirebilirdi............Doblocu aslan kardeşim yol benim diye hamle yapmadı.......Renocu iç viraj olduğu ve süratli olduğu için aracı yatırırım korkusu ile hamle yapmadı .............sonuç ortada........................Açık ve net bazen hepimiz o günkü haleti ruhiyemizle yani ruh halimiz le bazen aptalca gazlamalar veya sollamalar yaparız ....bana ben yapmıyorum diyen yalan söyler..........Benim ehliyetim 24 yaşında avrupada ve yurt içinde senelerdir araç kullanırım ......Ama adam sollamaya çıkmış artık yola girmiş...........Ben herzaman şunu savunurum .şöförü öldüren tereddüttür...........Var sen az bir şey kaç adam artık o yola girmiş .....inadın anlamı yok ...yol senin olabilir...az bir şey kaç .......çünkü zaman zaman hepimiz yapıyoruz...............benim kanaatim bu alınan alınabilir.............

Doğru diyorsun kanki. Yolda gelirken baktım 4-5 Fiorino radara girdi. Be kardeşim dedim biliyorsun bu araç kamyonet sınıfında ve eşşek gibi tabela var bu yolda sabit ve hareketli radar kontrolü yapılmaktadır diye ne b.k yemeye basarsın. Hadi onu geçtim plakaya baktım aynı araç radara girdin e demek ki senin gibi eşşeklere müstehak hala basmaya devam edersin.

Bi de körfezde tırı devirmişti amcam, yolda bassam belki de kaza anına bile tanık olacaktım. Orta bariyerleri darmadağın etmişti. Jandarma yolu kontrole yeni almıştı. Bir yandan araca acıdım bir yandan şoföre, ya viraja süratli girip toparlayamadı ya freni patladı ya da malın birine çarpmayayım derken bariyerlere bindirdi.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bakiergul tarafından yazılan metin:...........Ben herzaman şunu savunurum .şöförü öldüren tereddüttür.............

abi tam olarak olayı izah etmişin...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bakiergul tarafından yazılan metin:...........Ben herzaman şunu savunurum .şöförü öldüren tereddüttür.............

Naçizane bilgim dahilinde ukalalık yapmadan kimseyi yargılamadan yorumlamaya çalıştım............

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Naçizane bilgim dahilinde ukalalık yapmadan kimseyi yargılamadan yorumlamaya çalıştım............

bundan üstümüze alınmmamız gereken bişey varmı?:D:D:D

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

Yuhunuz yani raptor ustam ...ayıp sana ....onasıl söz.........................

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

abi kabahatimi biliyorum.o yüzden dalga geçen bi mesaj attım yukarıda! :D :D :D

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

Estağfurullah ben onu latife olarak aldım...........seviyorum seni..........ben dostların shiçbir sözüne kırılmamda alınmamda.....

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D:D:D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

Estağfurullah ben onu latife olarak aldım...........seviyorum seni..........ben dostların shiçbir sözüne kırılmamda alınmamda.....
*clap*