BOR POWER

Durum
Konu kapatılmıştır.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
BIDIQ resim var mı filtrenin.. bide km de ne yakıyorsun sen..

ERCAN

Daimi Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
munurkavalci tarafından yazılan metin:
yapmam açık filitre bence motoro zarar verir

Benimde bu konuda şüphelerim var.

ancak benim başıma ilginç bir olay geldi..geçen sene jenaratör yıllık bakımında ...servis hava filtresi temiz ve çalışır durumda dedi..değiştirmedi...yaz sezonu bu olacak.işte..elektrikler kesildi..otomatik devreye girdi..ama bi türlü motor devrini yakalayamadı..tam yükte hiç çalışamadı...neyse servis acil olarak geldi..hava filtresiniin gözenekleri..tıkalı diyerek...filtreyi mecburen...2,3 satlikde olsa devre dışı bıraktı..

bir filtre senede bir defa kesinlikle değişmesi gerekiyormuş..nedeni ise filtreyi kullanmasakda hava gözenekleri nemden ve tozdan tıkanırmış..bir milyon km. dayanacak hava gözenekleri toz ve nemden tıkanmayacakmı..bence bu unsuru düşünmek gerekiyor...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ercanın anlattıklarının yanısıra yeterli süzme yapıyormu?

BIDIQ

Azimli Üye
e arada çıkarın bir hava tutun ama gerçekten ben de alırken tedirgin oldum modifiye ortağım al pişman olmayacaksın dedi ben de aldım. filtre kirlendikçe daha iyi performans veriyor ve yakıtı düşüyor çok saçma hatta mantıksız ama öyle :) fotosu yok çünkü kapalı kutu ama sizin için açar çekerim. Bu dediğim filtre kağıt filtre değil çok sert bir madde.havayo emdiği zaman düzenli bir şekilde motora gönderiyor. ben süratli kullanıyorum arabayı bir depoyla en kötü 800 km yol yaptıyorum (1.3 mjet)

kokplot

Onursal Üye
hava filtresi servislerin deyişiyle dizel motorların can damarı. temiz olmalı,yosa çok yakarsın, motor sesi kalınlaşır, dikizaynasında bazen duman görebilirsin diyorlar. her serviste filtre değiminden sonra önceki arabam çok rahatlardı. sesi düzeni yerine gelirdi.

ercu2001

Yeni Üye
"BOZUK DEĞİLSE TAMİR ETMEYE ÇALIŞMA" demişler.. Eğer faydası olsaydı motor yağı üreticileri muhakkak koyarlardı . +Hem otomotiv ,hem yağ üreticileri bu işlere yıllık milyonlarca dolar veya euro luk arge çalışmaları yapıyorlar bu sebepten zannediyorumki bizden veyahutta kimi ustalardan daha akıllıdırlar.Bunlara ilaveten hangi yağı alırsanız alın üzerinde "hiç bir katkı maddesi kullanmayın" diye ibareler bulunur bkz.

geremy

Onursal Kurucu
konu katkı maddesinden filitrelere sıçramış kapıtıvereyim bari.....

Durum
Konu kapatılmıştır.