blue me

filo

Azimli Üye
selamlar benim blue mi bluetooh baglantım kesiliyor ve dinledigim mp3 sarkı bastan baslatıyor 5.5 versiyonu kullanma ma ragmen media playerde usb setup menüsü yok

alpaltiner

Azimli Üye
EcoDrive yüklü mü? Her zaman mı kesiliyor yoksa belli bir mp3 dinlerken mi oluyor. Detaylı bilgi verirsen yardımcı olabilirim.

umutap

Yeni Üye
filo tarafından yazılan metin:
selamlar benim blue mi bluetooh baglantım kesiliyor ve dinledigim mp3 sarkı bastan baslatıyor 5.5 versiyonu kullanma ma ragmen media playerde usb setup menüsü yok

dün bende 5.5 i ve ecodrive yükledim. media player menüsüne usb ile ilgili bir seçenek gelmedi. Neden oluyor acaba? Ama bende başka bir sorun yok. Hata felan vermiyor. Ecodrive yükledim. gün boyu aracı kullandım Usb yi eve götürdüm pc ye taktım hiç birşey olmadı. USB içinde hiç dosya yoktu. Nerede hata yapıyorum acaba? ecodrive ı açmıştım üstelik.

alpaltiner

Azimli Üye
Media player menüsünden USB seçenelkleri çıkmaması blue&me sisteminiz eski versiyon olmasından kaynaklanıyor. Ecodrive zaten hemen sorun çıkarmıyor, bir süre kullandıktan sonra sorunlar başlıyor. Bende 5 gün sonunda sorunlar oluşmuştu. Kontağı açtığınızda cep telefonu operatörünüz gözüktükten sonra Ecodrive ON yazısı gözükmesi lazım sistemin çalışması için. Eğer görüntülenmiyorsa aracın yol bilgisayarının dilini ingilizceye çevirip öyle deneyin.

umutap

Yeni Üye
Ben bu ingilizce olayını bir deniyeyim. Eğer dediğini gibi ise servisle biraz boğuşmam gerekecek demektir. Eski sistemi yenisiyle değiştirmeleri gerekecek demektir. :)) süreç başlamış oldu.

filo

Azimli Üye
eco drive devre dısı bıraktım hatta kutup başlarını bile cıkartıp sıfırladım aracımı calıstırıken sarkı baslıyor kendine reset cekeyior bütün mp3 lerde aynı sorun bluotoh baglantısı sık sık kesiliyor 1 dk sonra tekrar baglantı kuruyor tesekkürler şimdiden

filo

Azimli Üye
alpaltiner tarafından yazılan metin:
Media player menüsünden USB seçenelkleri çıkmaması blue&me sisteminiz eski versiyon olmasından kaynaklanıyor. Ecodrive zaten hemen sorun çıkarmıyor, bir süre kullandıktan sonra sorunlar başlıyor. Bende 5 gün sonunda sorunlar oluşmuştu. Kontağı açtığınızda cep telefonu operatörünüz gözüktükten sonra Ecodrive ON yazısı gözükmesi lazım sistemin çalışması için. Eğer görüntülenmiyorsa aracın yol bilgisayarının dilini ingilizceye çevirip öyle deneyin.
arkadasım eski versiyon derken yenisi ile değiştimi bu usb setup cıkacakmı cünkü ben servisin ustune baya gittiim ve sistemi soktürdüm serviste bizim gibi bilgisiz anlatmaya calıştım anlamıdılar fabrikayı arattırdım sistemi gonderin yenisi ile degisecek dedii insallah olacak bu sefer

filo

Azimli Üye
EcoDrive yüklü mü? Her zaman mı kesiliyor yoksa belli bir mp3 dinlerken mi oluyor. Detaylı bilgi verirsen yardımcı olabilirim.
evet yüklüydü kapattım hatta kuyup başlarını sokup sıfırladım ama yine aynı bütün mp 3lerde aynı sorun kontak anahtarını acarken sarkı başlıyor ondan sonra sıfırlanıyor bluotoh baglantısı gidiyor 1 dk sonra tekrar düzeliyor. serviste anlamıyonr ama sistemi söktürdüm bugun bu usb setup özelligini istedim fabrikanın dedigi yenisi ile degisecek bende anlamadım bakalım cihazım bi gelsin sizlere yazacagım

alpaltiner

Azimli Üye
evet yüklüydü kapattım hatta kuyup başlarını sokup sıfırladım ama yine aynı bütün mp 3lerde aynı sorun kontak anahtarını acarken sarkı başlıyor ondan sonra sıfırlanıyor bluotoh baglantısı gidiyor 1 dk sonra tekrar düzeliyor. serviste anlamıyonr ama sistemi söktürdüm bugun bu usb setup özelligini istedim fabrikanın dedigi yenisi ile degisecek bende anlamadım bakalım cihazım bi gelsin sizlere yazacagım
Blue&me nin resetlenmesi yani şarkının kesilmesi ve cep telefonu bağlantısının kopması benimde yaşadığım bir sorundu. Bunun nedeni eski versiyon beyinin hafızasının yetersiz oluşundan ve Ecodrive ı yüklediğinizde aşırı zorlanıp kendisini resetlemesinden kaynaklanıyor. Eski sistemin hafızsı 8 mb imiş, yenide bunu 32 mb çıkarmışlar ve tüm sorunlar ortadan kalkmış durumda.

filo

Azimli Üye
Blue&me nin resetlenmesi yani şarkının kesilmesi ve cep telefonu bağlantısının kopması benimde yaşadığım bir sorundu. Bunun nedeni eski versiyon beyinin hafızasının yetersiz oluşundan ve Ecodrive ı yüklediğinizde aşırı zorlanıp kendisini resetlemesinden kaynaklanıyor. Eski sistemin hafızsı 8 mb imiş, yenide bunu 32 mb çıkarmışlar ve tüm sorunlar ortadan kalkmış durumda.
teşekkürler ilginiz icin sistemi soktüler insallah degistirirler.

filo

Azimli Üye
selam 3 gun once soktukleri blu e me yenisi ile degisti ama media plyerde usb setup yine yok ve tomtom la artık blue me eşlestiremiyorum yardım lutfen.

alpaltiner

Azimli Üye
Diğer sorunlar giderildi mi? Eşleştiremiyorum derken aracın menüsünden kullanıcı kayıdına girip şifre gözüktüğü zaman tomtom a şifreyi girdiğiniz halde mi eşleşmiyor? Bir de şu aşağıda verdiğim linkten türkçe dil paketini indirip içindeki zipli dosyarı çıkardıktan sonra fat32 ile biçimlendililmiş bir flash belleğin içine atın ve yükleme yapıp yapmadığını kontrol edin. Bu dil paketi sadece yeni versiyon beyinlerde çalışıyor. Eğer çalışmaz ise bilinki yine eski versiyon beyin takılmıştır. kolay gelsin.

http://www.blueandme.net/resources/download/APPLICATIVI/Cambio_Lingua/Page/Html_Lingue/index_en.html

filo

Azimli Üye
şimdi mp3 leri rahatlıkla dinliyorum ama aracın munusunden ayarlar kayıt işlemi diyorum pin kodu veridikten sonra tomtom cihazımdan ble me bul dedikten sonra sol ust kosede blue me diyor ve pin kodunu dogru sekilde girdikten sonrada tamam diyorum biraz bekledikten sonra kırmızı bir yazı ile aracınızn bluotoh acık olduktan sonra deneyin diyor ve menü kapatıyor.telefonumu sorunsuz bir sekilde kullanmaktayım.sizin verdiginiz talimatı yapmaya gidiyorum ilginize tşkler kardeş.

alpaltiner

Azimli Üye
Bu sorunu ilk defa duydum. Tomtom cihazınızda ki eski sisteminizle yaptığınız eşleştirmeyi sildiniz mi? Sorunun kaynağı bu olabilir. Bu sorun bence Tomtom dan kaynaklanıyor gibi. Cihazınızı sıfırlayıp tekrar deneyin. Oda olmazsa cihazı arabanın dışında açın ve Tomtom ile telefonunuzu eşleştirmeyi deneyin bakalım Tomtom un bluetooth sisteminde bir sorun mu var.

filo

Azimli Üye
türkce dili yuklemeyi denedim ama bir tepki vermedi.5.5 versiyonu tekrar yükledim basarı güncelledim.tomtom eski eşleştirmeyi sildim cünkü cihazı resetledim ve tomtom homedan cihazızı güncelledim.tomtom ile cep telefonumu eşleştirdiim sorunsuz olarak eşleşti.yani cihazda bir problem gormedim birde tomtom ile blume ara dedigimde blue me sol ustte buluyor ve pin kodu soruyor pini girdkten sonra bekleyin yükleniyor dediginde bir hata oluşuyor.ilk defa boyle birsey oldu normalden islevsellil car meni diyordu ama ne olduysa blu e me degistirdikten sonra oldu.az once bolgemin servis müdürünü aradım fabrika yeni versiyonlu cihaz olacagını soyled gerekirrse sistemi yine degisecegini soyluyorlar ben bu cihazın eski versiyonlu olgunu nasıl ispat edebilirim bizim servise servis lazım cunku 5.5 versiyona yukseltirdim diyorum adamın bana dedigi versiyon yukselme sadece fabrika yapar orda servisin ne oldunu anladım kimle muhattap olayım ki sistemi min yeni versiyonu aldırayım yardım lutfen italya ya dahi mail cektim.

alpaltiner

Azimli Üye
Türkçe paketi yüklemek için tepki vermemesi sisteminizin eski olduğunun ispatıdır zaten. Yeni versiyon sistem "Lauberhorn" adıyla geçer. Yazılımı da yine "Lauberhorn" olmalı. Size verdiğim link bu sistem için dil paketi içeriyor, benimde sistemim eskiyken hiç bir tepki vermiyor ve yükleme yapmıyordu. Serviste Blue&me yi bilgisayara bağladıklarında görebilirsiniz bu bilgiyi sadece. onlara "Lauberhorn" sistemli Blue&me istediğinizi söyleyin.

filo

Azimli Üye
buda son sorum olsun media playerde usb setup müsündemi yoksa ayarlar kısmındamı olacak hersey icin tşk bir gelişmede sizlere yazacagım.

alpaltiner

Azimli Üye
Media Player menüsü altında çıkıyor. İleri USB seçenekleri olarak görünüyor

filo

Azimli Üye
slm arkadsım blue&me sistemim ve tomtom cihazım tamamen yenisi ile degiştirildi.ve sorunlarım giderildi.arıza blue&me sistemindenmiş.tomtom ise yazılımsal hata nedeni ile değiştirildi. hersey icin tşk.

filo

Azimli Üye
slm kardeş sizin adınız alpermi istanbullumusun.urfalıyım ve bugun fatih adında blue me uzmanı ile arabam ile ilgilendi ben teamdoblodan bahsettim bana sordugu soru alpermi acaba dedi.bende yine o usb setup cıkmadı ugrastı olmadı sizin verdiginiz sistemin adını taktılar o dil paketini yine desteklemiyor ram hafızası 32 mb varmıs benim araca taktıkları 64 mb.siz o kişi iseniz lutfen yazın tomtom da nasıl video izlediginizi yetkililer anlattı bana.