blue&me - tom tom

borabuyuktalas

Yeni Üye
merhabalar

yarın yeni aldığımız 1.6 premio 105 hp + konfor pak. + otomatik + blue me özelliklerine sahip doblo muzu birmod dan teslim alacağız.

aracın yeniden üretilmesni beklemek istemediğimizden ve ellerinde istediğimiz özellikleri bulunduran ancak buna ilave olarak blue me pakati olan doblo da karar kıldık.

ancak birmod da blue me özellikleriyle birlikte çalışan tom tom marka navigasyon ekranı için 950 tl üsret istiyorlar ben araştırma yaptığım zaman tom tom marka navigasyonların en pahalı olarak 600 tl civarında olanına rastladım sizce 950 tl verip servisinden bu ekranı almalı mıyım yoksa başka bir yerden doblo daki konsolun üstündeki ekran için olan deliğe uyacak ve aracın diğer özellikleriyle tam uyumlu olarak çalışacak bir navigasyon ekranı alabilirmiyim ?

bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim..
iyi forumlar

EE 400

Azimli Üye
evet bende aracıma navigasyon taktırmak ıstemıstım 1000 tl ıstemışlerdi cok para.

umutap

Yeni Üye
bana serviste 700 tl dediler ben onu pahalı bulup istememiştim. pişman oldum şimdi.1000tl vermeyin tabi. sahibinden.com da ikinci el tomtom blue&me navigasyon mevcut, fiyatı 750tl diyor. bu şekilde az kullanılmış ikinci el düşürebilirsin. Ancak çok araştırdım. genel olarak tomtom iyi bir navigasyon cihazı değil. Ben cama vakumla yapışan navitech marka bir navigasyon aldım. 300TL verdim. yazılımını kırdığım için de istediğim gibi değişiklik yapabiliyorum. bence çin malı 200TL civarı süper navigasyonlar var. tomtom için o para değmez.

Dark Knight

Fenomen Üye
umutap tarafından yazılan metin:
bana serviste 700 tl dediler ben onu pahalı bulup istememiştim. pişman oldum şimdi.1000tl vermeyin tabi. sahibinden.com da ikinci el tomtom blue&me navigasyon mevcut, fiyatı 750tl diyor. bu şekilde az kullanılmış ikinci el düşürebilirsin. Ancak çok araştırdım. genel olarak tomtom iyi bir navigasyon cihazı değil. Ben cama vakumla yapışan navitech marka bir navigasyon aldım. 300TL verdim. yazılımını kırdığım için de istediğim gibi değişiklik yapabiliyorum. bence çin malı 200TL civarı süper navigasyonlar var. tomtom için o para değmez.

Kesinlikle *tup*

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Garmin abicim.Navigasyon alacaksanız dünyanın tercihi Garmin...Başkasını düşünmeyin bile derim.....

ABSOLUT

Daimi Üye
Aralık ayında bu ben aracımı aldığımda navigasyonda dahil sanıyordum ancak sonra dahil olmadığını farkettim. Banada 950 gibi bir fiyat vermişlerdi. Ancak aracı alırken değil yaklaşık bir ay sonra aldım. Almadan önce bende çok araştırdım. Tomtomun fiat için yapmış olduğu cihazın modelini fiata özel blue&me olduğunu go750 fln gibi modeli olmadığın tomtom yetkilileri banaı iletti. araca takılan aparatında kutudan çıktığını ayrıca bulamayacağımı söylediler. 1250 tl verip blue&me aldığım için bu cihazı almalıyım diyerek tomtomu aldım ancak 600 tl ye aldım. sıfır dı servisten aldım. taktırdım 2 aydır kullanıyorum kullanımı çok basit adres bulma yeteneği yeniden rota hesaplaması çok başarılı. ıq routes diye bir özellik var en kısa yoldan sizi hedefinize ulaştırıyor. ayrıca trafik kameralarını gösterme özelliği gibi özellikleride mevcut. film izleme olanağımız bile varmış ancak onu henüz bulamadım.

umutap

Yeni Üye
Aslında kötü tarafı tomtom da android işletim sistemi olması. Wince olmadığı için gps de en iyisi olan IGO yazılımlarını kullanamıyorsunuz. IGO yu çok iyi yapansa haritanın başarsoft diye bir firmada hazırlanması. Bu başarsoft da google maps le olrtak çalışan bir türk firması. Bu neden haritaları herzaman en güncel olan oluyor.

tomtom ile video izleyebilmek için duyduğum kadarıyla yazılımı kırmak gerekiyormuş. bazı forum sitelerinden rahatlıkla bilgi alınabilir.

600TL ye nasıl aldınız, fiyatı okadar nasıl düştüler?

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Katılıyorum umutap..

borabuyuktalas

Yeni Üye
ben de ikilemde kaldım şuan ellerinde yokmuş tomtom gelmesini bekliyoruz gelene kadar da araştırmalarıma devam edicem ama blue me özelliğiyle çalıştığı için servisinden mi almalıyım yoksa başka bi marka mı almalıyım henüz karar veremedim :s

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
servislere gıcığım:D dışardan al..

filo

Azimli Üye
arkadşlar 1000 tl ye deger cünkü go750 fiata özel ve aparatı icndededir zaten go 750 fiatı 450 civarı ama bu cihazda ble me özelligi yok daha cok özellik fiatın go750 blue me

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
hmm

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Aynen öyle kardeşim..........................