BİLGİ

FireExit

Onursal Üye
Hoş Geldin Ceyhun kardeş... Fotoları yüklersen daha detaylı bilgiler verebiliriz... Buluşmayı kaçırdığına üzüldüm valla... Bide İstanbul yollarında başına dert açmasın o lastik ebatları :)

ceyhun-24

Aktif Üye
Merhaba değerli dostlar hafta sonu nihayet aracım bitti size yaşdığım sıkıntıları ve güzellikleri anlatmak isterim,

Öncelikle chıp olayına gelelim,
Aracıma t-box markası altında chıp taktık araca ama bizim araçlarımıazda şöyle bir olay varmış :) manuel ayarlı chıp takmak mantıklı degil aracınıza dijital ayarlı chıp takmanızı tavsiye ederim sebebi ise dizel araçlarda devir aralarda değişebiliyor aracım biraz çalıştı bir süre sonra hopp arıza hoppp tak tak ses yapmaya başladı ayarı kısarsanız birazdaha gider yine hop yine hop :) anlıyacağınız o ki manuel ayarlı chıp keisnlikle kullanmayın bu tüm markalar için geçerli diye düşüünüyorum bunları hafta sonu 2 firma ile 4 chıp montajı yapan yer ile ve kendi aracımdaki yaşadıklarıma istinaden söylüyorum ,

Jant olayına gelelim
215/45/17 jant lastiğimizi taktık aracım sadece kalkışlarda hafif bir eksiklik hissettim aracımın yere tutunması daha iyi vrajlar daha sağlıklı yakıt konusunu anlayamadım daha :) sürtme yok dedik ama dün arka jantı bir söktüm ne görüm arka amortisör ün dışındaki plastik bir kılıf var ona sürtme yapmış hafif bir engebeli yol olunca arka amortisre sürtme yapabiliyor dostlar bunuda araya flanş koyarak çözülebilir

gelelim resimlere bugun akşam 6 ya kadar yükleme yapıcam inşallah beğenirsiniz