Bijon tork değeri

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Selamlar arkadaslar 2011 yeni kasa doblo aracim var .bu aracin bijon sıkma tork degeri nedir bilen varmi.kitapcigina baktim bulamadim internettende bulamadim

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Bijonlari ne kadar sıkacağı miz onemli bir konuymus bende yeni ogrendim fazla sıkmak veya az sıkmak degilde oocusu neyse ona gore sıkmak gerekiyomus tork anahtariyla .tork anahtari almayi dusunuyorum ancak aracimin bijonn sıkma tork degerini bilmiyorum .anladigim kadariyla 90. 130 nm araliginda oluyorgenelde araclarin bijon torku.tork anahtarinida ona gore almak istiyorum

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Bircok insan farkli markalardada olsa frene bastiginda aracin titreme yapmasindan sikayetci .bendede suan var aracim 100 binde 60 binde disk degismisti.sicak diske soguk su degerse yamulur tamam.ama bu bijon tork degeriylede diskin yamulmasi arasinda baglanti var galiba bi yerde benzer bisey okudum cok sıkıldığı icin diskin oturdugu porya ve disk yamulabiliyormus veya bazisi az baziso cok sıkıldı ginda yamulma olabiliyormus bilgisi olan varmi.birde kaliteli disk oneriniz ne olu ben biraz baktim ate ii gibi bilgi edindim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Brembo var ama epey pahalı.lastikçiler bile torkla sıkmıyor maalesef.

amatör

Yeni Üye
Doblo
Adı
Muhammed
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet