Yardım Beyaz Duman

Dedes50

Yeni Üye
Tepki
2
Adı
Durmuş
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2003
Araçta beyaz duman atma oldu aracı 4 ay önce aldık ve aldığımız adam bütün bakımları yapıldı demişti. Zaten kendisi de tamirci idi. Bir kaç hafta önce mazot filtresi değiştirildi. Bu süre zarfında bişey yoktu. Beyaz duman dumanla birlikte su eksiltme olmuş arabada. Lakin ustamız aracı 100km kadar kullanmasına karşın araçta bişey yok jonta sağlam dedi. 100km boyunca da ne su ne yağ eksiltti bir kaç gün aracı takip edicez. Şuraya da video var dumanla ilgili. Bi fikir verirseniz sevinirim.

legendgokcer1997

Daimi Üye
Doblo
Tepki
354
Adı
Gökçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2007
Renk
Safari beji
Düz 1.9 mu abi

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
117.003
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Enjektörlerin durumu nasıl peki

Dedes50

Yeni Üye
Tepki
2
Adı
Durmuş
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2003
@legendgokcer1997
Yok jtd. Jet turbo

Dedes50

Yeni Üye
Tepki
2
Adı
Durmuş
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2003
@yunus0635
Enjektörlerde sıkıntı yokmuş. Bugün sabah araç kırşehirden Nevşehire geldi bu mesafeyi usta kendi kullandı. Nevşehir geldiğinde kontrol etti bi sorun yok dedi ki yolda da duman atma su eksiltme olmadı yarın sabah soğukta çalıştırıp bakacaz tekrar ama gıcık girdi kafa düşünür dururum ben

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Beyaz duman yağ yakmaya başladığının habercisidir. Arabanın yağ eksiltme durumunu kontrol edin. Turbonun üst hortumunu çıkartıp biz bezle gazı kökleye kökleye ne kadar yağ atıyor bi bakın bezde çok yağ varsa turbonun kaçırdığı yağ beyaz duman yapar ve yağ eksiltir az yağ varsa detaylı baktırın. Tamirciden araba alınmaz herşeye bi kılıfını uydurur. Enjektör vs ile alakası yok mavi duman yakıt sistemi ile ilgili beyaz duman yağ ile ilgili.