Yardım Beyaz Duman Sorusu

DAT

Yeni Üye
Doblo
Tepki
2
Adı
Deniz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Lal Kırmızı
Merhabalar,
Ekimin 20sinde aracım kazaya karıştı kazadan önce mazot ve adblue yeni fullemiştim.

Aracım kaskodan tamir işlemleri için 1 ay yetkili serviste yattı dün teslim aldım aracı fakat aracı ilk çalıştırdım gittiğim yere kadar beyaz duman attı araba daha sonra hiç yapmadı yaklaşık bi 60-70 km gittim kontrol ettim kapattım açtım bir daha beyaz duman atmadı bununla alakalı ne olmuş olabilir başına gelen oldu mu?

Aracım 2021 model henüz 8300 km'de bir araç AdBlue bulunuyr.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Beyaz duman genelde motora su girmesi durumunda,contada sıkıntı olduğunda olur. Motor suyunu kontrol edin eksiltme varsa sıkıntı vardır.Motora su girerse yağ bildiğiniz krem gibi oluyor ve seviye yükseliyor.Serviste ne tür bakımlar yapıldı kazayı detaylı anlatmadınız rektefiye oldu mu? Motorda daha önceki sese nazaran farklı sesler geliyor mu?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Araç temizleme yapmıştır. Bazen bendede atıyor.

DAT

Yeni Üye
Doblo
Tepki
2
Adı
Deniz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Lal Kırmızı
Araç temizleme yapmıştır. Bazen bendede atıyor.
Böyle bir şey var mı yani bu birisi tarafından doğrulanmış bir şey mi?

Beyaz duman genelde motora su girmesi durumunda,contada sıkıntı olduğunda olur. Motor suyunu kontrol edin eksiltme varsa sıkıntı vardır.Motora su girerse yağ bildiğiniz krem gibi oluyor ve seviye yükseliyor.Serviste ne tür bakımlar yapıldı kazayı detaylı anlatmadınız rektefiye oldu mu? Motorda daha önceki sese nazaran farklı sesler geliyor mu?
Hava çok yağmurluydu bayağı sulu yollardan geçtik. Serviste motora herhangi bir şekilde müdahele olmadı çünkü kaza arka taraftandı. Herhangi bir ses farklılığıda yok 2 gündür duman vs de görünmüyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej

Hava çok yağmurluydu bayağı sulu yollardan geçtik. Serviste motora herhangi bir şekilde müdahele olmadı çünkü kaza arka taraftandı. Herhangi bir ses farklılığıda yok 2 gündür duman vs de görünmüyor.
O zaman sıkıntı yapmanıza gerek yok dumanın devamlı olmaması esas olan

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Bugün yine yaptı bende. Durduğu yerde 2 bini geçmedi duman atıyordu. Ses bile farklı oluyor horultulu.

DAT

Yeni Üye
Doblo
Tepki
2
Adı
Deniz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Lal Kırmızı
Bugün yine yaptı bende. Durduğu yerde 2 bini geçmedi duman atıyordu. Ses bile farklı oluyor horultulu.
Hocam bugün servise gittim eski modelleri bilmiyorum benim aracım 2021 model euro 6 sistemiyle çalışıyor partikül temizleyicisi temizlik yaptığı için o beyaz dumanı attı. Bugün yokuşu cıkarken araç motor lambası yaktı iyice gaza gelip gittim servise baktılar ki partikül temizleyicisinin sensörü bozulmuş o yüzden yanmış temizlediler ve gönderdiler.

Sizde daha ciddi bir problem ile karşılaşmadan önce bir kontrol ettirin derim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hocam bugün servise gittim eski modelleri bilmiyorum benim aracım 2021 model euro 6 sistemiyle çalışıyor partikül temizleyicisi temizlik yaptığı için o beyaz dumanı attı. Bugün yokuşu cıkarken araç motor lambası yaktı iyice gaza gelip gittim servise baktılar ki partikül temizleyicisinin sensörü bozulmuş o yüzden yanmış temizlediler ve gönderdiler.

Sizde daha ciddi bir problem ile karşılaşmadan önce bir kontrol ettirin derim
Motor arıza yakmıyor benimde 2020 e6. Arada yapıyor. 20.000 bakımı yaklaştı o zaman bilgisayara bağlarlar bakalım.

• Beğen
Tepkiler: DAT