Beyaz duman atma d3 1.6 mj

ismailarhin

Azimli Üye
Doblo
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Arkadaşlar selamın aleyküm
Aracımın aküsü zayıf bu aralar virüs nedeni ile her gün bi 10 dk çalıştırıyordum.
Bugün yine çalıştırdım fakat 2-3 dk sonra beyaz ve mavimtırak bi renk duman atmaya başladı ilk başta azdı stop edip bir daha çalıştırdığımda çok yoğun şekilde tekrardan aynı şekilde duman attı sorunu nedir ben enjeksiyondan diye düşünüyorum ama emin değilim sizce sorun nerede olabilir

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Arkadaşlar selamın aleyküm
Aracımın aküsü zayıf bu aralar virüs nedeni ile her gün bi 10 dk çalıştırıyordum.
Bugün yine çalıştırdım fakat 2-3 dk sonra beyaz ve mavimtırak bi renk duman atmaya başladı ilk başta azdı stop edip bir daha çalıştırdığımda çok yoğun şekilde tekrardan aynı şekilde duman attı sorunu nedir ben enjeksiyondan diye düşünüyorum ama emin değilim sizce sorun nerede olabilir
Enjektörler merhaba demeye başlamış enjektörcü veya servis yolunu tutun

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
bu arada akü için bu kadar uğraşmayın, babamla beraber kullanıyoruz aracı aküyü değiştirecektim, ancak babam tutturdu saf su adam parayı kurtarmak için saf suyla halletti işi, ayrıca marşda harcanan güç 10 dakika ile dolmaya yetmiyor sadece yakıt israfı olmuş oluyor.

ismailarhin

Azimli Üye
Doblo
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Nasıl yani saf su ile aküyü nasıl hallettiniz ?

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Nasıl yani saf su ile aküyü nasıl hallettiniz ?
Akü aşırı su kaybetmişti zaten ucuz bi markanındı pek kaliteli değildi aküler için özel kodlu bir su vardı internetten aldım 10 tl ye geçiçi de olsa aküyü iyi duruma getirdi önceden tam şarj yaptığımda 1 kez marş yapabiliyordum 2. marşda artık kadrandaki ibreler kafayı yiyordu aküye sıvı ekledikten ve kapakları açık sarjdan sonra akü iyi duruma geldi dün denedim 30 dakikadan fazla aralıksız müzik dinledim kontak açık durumda marşa basayım dedim hiç etki etmedi önceden 10 dakika müzik dinleyemezdik kontak açıkken şuan maşallah mis gibide alıyor marşı

Tefoo

D3
Doblo
Adı
Tevfik
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Sarı
Saf suyu kendiniz de yapabilirsiniz akünün gözeneklerini açtıktan sonra aracı çalıştırın kaynatma yapan göz var ise o aküye artık yapılacak bir şey yok değişmesi gerekir eğer ki su eksik göz var kaynatma yok ise saf su eklenerek sorun çözülebilir bu geçici bir yöntem artık aküler eski akü gibi şarj ettikten sonra bile çok fazla ömrü kalmıyor